Společnosti Nexans a Bel Stewart spojily síly při vývoji konektoru kategorie 7 pro aktivní zařízení

Paříž, 28. února 2007 - Společnost Nexans, přední světový výrobce kabelážních systémů, uzavřela smlouvu o partnerství s Bel Stewart, předním globálním výrobcem elektronických součástek. Partnerství je reakcí na rostoucí poptávku po řešeních GG45 a umožní oběma společnostem nabízet ucelený sortiment produktů.
Společnosti Nexans a Bel Stewart spojily síly při vývoji konektoru kategorie 7 pro aktivní zařízení

Firmy Nexans i Bel Stewart již nyní vyrábějí součástky s rozhraním GG45 pro měděné kabely (GG45 IEC60603-7-7) a teď se jejich výzkumná a vývojová oddělení spojila při vývoji osmicestného konektoru upevněného na tištěné spoje, určeného speciálně pro výrobce aktivních zařízení.

Spojení odborných znalostí firmy Nexans v oblasti vysokofrekvenčních konektorů s bohatými zkušenostmi firmy Bel Stewart s velkovýrobou komponentů pro výrobce aktivních zařízení zkrátí čas nutný pro uvádění nových výrobků na trh a zajistí vzájemnou kompatibilitu produktů obou společností.

Každá společnost bude nový produkt prodávat samostatně - Bel Stewart pod názvem ARJ45 a Nexans jako GG45. Nově vzniklá spolupráce potvrzuje životaschopnost a úspěšnost specifikace GG45 vyvinuté firmou Nexans, která si na trhu získala výsadní postavení. Nedávná studie agentury CRU  uvádí, že konektory Nexans GG45 pro kategorii 7 „jsou stále nejoblíbenější“ ze všech dostupných verzí, které plně odpovídají specifikaci kategorie 7.

Martin Rossbach, ředitel produktového marketingu společnosti Nexans Cabling Solutions, prohlásil: „Razantně rostoucí zájem o vysokofrekvenční konektory kompatibilní se specifikací RJ45 vyplývá především z nově vyvíjených přenosových technologií využívajících kroucené dvojlinky o kapacitě 10 Gb. Náš osmicestný konektor pro kategorii 7 do tištěných spojů tuto poptávku uspokojí v maximální kvalitě.“

Derek Imschweiler, produktový manažer firmy Bel Stewart, k tomu dodal: „Na vysoce konkurenčním trhu strukturované kabeláže je kompatibilita velmi důležitým faktorem. Díky tomu je naše spolupráce ještě významnější, protože přináší na trh jedinou vyzkoušenou a kompatibilní nabídku v kategorii 7a vzešlou ze strany nezávislých výrobců. Proto jsme na naše spojenectví velmi hrdí.“

Témata článku: Rj45, Bohatá zkušenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky