Společnosti IXTENT podporuje zrakově postižené sportovce

30. listopadu 2005
EMEA Telecom nabízí ADSL bez paušálu
Praha 30.11.2005 - Společnost IXTENT s.r.o., dodavatel komplexních řešení pro správu dokumentů a jejich obsahu, jako hlavní sponzor finančně podporuje Goalball, který je od roku 1976 paralympijským sportem. Tento míčový sport je jediným kolektivním sportem pro zrakově postižené sportovce a v ČR se hraje v několika úrovních, od žákovských kategorií až po 1. goalballovou IXTENT ligu. Finanční podpora se týká všech domácích soutěží a také reprezentace ČR.
Společnosti IXTENT podporuje zrakově postižené sportovce

Původně Goalball vznikl v roce 1946 jako jedna z možností rehabilitace ve válce osleplých vojáků. Prvním významným goalballovým turnajem byly Paralympijské hry, konané v roce 1976 v kanadském Torontu. První mistrovství světa se konalo o dva roky později (1978) v Rakousku. Obliba goalballu postupně vzrostla natolik, že dnes je tento sport provozován ve všech regionálních pásmech Mezinárodní asociace zrakově postižených sportovců. Stejný rok 1978 znamenal premiéru goalballu v České republice a hraje se na úrovni od 1. goalballové ligy po žákovské turnaje. Mezi největší úspěchy naší reprezentace dosud patři 2. místo na ME v Anglii (1993), 6. místo na Mistrovství světa (1994) a účast na Paralympiádě v Atlantě (1996).

 

„Obdivuji sílu hráčů překonávat nepřízeň osudu a zapojit se aktivně do života,“ říká Vít Svoboda, ředitel společnosti IXTENT a dodává: „To si zaslouží poklonu, úctu a podporu.“

Témata článku: Atlanta, Toronto, Anglie, Sportovec

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje