Společnosti Hitachi, Ltd. a Hitachi Data Systems ukončily testy kompatibility a interoperability storage pro prostředí mainframů IBM

SANTA CLARA, Kalifornie – 22. květen 2006 — Společnost Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT/ TSE: 6501) a její stoprocentně vlastněná dceřiná firma Hitachi Data Systems dnes oznámily úspěšné dokončení testů kompatibility a interoperability mezi storage systémy Hitachi a mainframy IBM zSeries.
Společnosti Hitachi, Ltd. a Hitachi Data Systems ukončily testy kompatibility a interoperability storage pro prostředí mainframů IBM

Podpora prostředí mainframů IBM zůstává důležitým a strategickým segmentem podnikání Hitachi v oblasti storage systémů. Na mainframové systémy, na nichž se provozují kriticky důležité aplikace, stále spoléhá významný počet zákazníků ze sektoru finančních služeb a dalších klíčových odvětví. Výsledky testů kompatibility a interoperability potvrzují skutečný zájem Hitachi, Ltd., a Hitachi Data Systems o tento segment. Uživatelé tak mohou při svých rozhodováních o nákupu datových center uvažovat o Hitachi s důvěrou.

 

Dohodu z května 2005 o zahájení testů produktové interoperability, jejímž cílem bylo potvrdit kompatibilitu storage systémů Hitachi s mainframy IBM zSeries, přijali zákazníci s uspokojením. Mezi testovaná prostředí patřily storage produkty pro velké podniky nabízené Hitachi, Ltd., a Hitachi Data Systems po celém světě, jako jsou Hitachi TagmaStore® Universal Storage Platform, Hitachi TagmaStore® Network Storage Controller, Hitachi SANRISE® Universal Storage Platform a Hitachi SANRISE® Network Storage Controller.

 

„Highendové storage systémy pro mainframy se znovu začínají ve zvýšené míře nasazovat, zejména v odvětvích finančních služeb a telekomunikací,“ řekl Jack Domme, viceprezident Hitachi Data Systems pro vývoj a podporu globálních řešení. „Náš zájem o tento trh ukazuje, že uspokojování požadavků mainframových uživatelů po celém světě na ukládání kritických dat je naší prioritou číslo jedna. Hitachi a IBM jsou konkrétním příkladem toho, jak mohou dvě společnosti efektivně spolupracovat na interoperabilitě svých produktů, přičemž kladou na první místo zájem zákazníka.“

 

 

 

 

Úspěšně testována byla i podpora Hitachi týkající se konektivity technologií Enterprise System Connection (ESCON®), Fiber Connection (FICON®) a Fibre Channel Protocol (FCP) s vybranými konfiguracemi systémů IBM eServer zSeries® 800, 900 a 990 a System z9, provozovanými s různými operačními systémy včetně z/OS® 1.6, z/OS® 1.7, VM/ESA 5.2.0 a Linux na System z.

 

Oficiálním potvrzením úspěšného dokončení testů kompatibility a interoperability je Kvalifikační certifikát vydaný IBM a vystavený na webových stránkách Hitachi Data Systems

(http://www.hds.com/pdf/ibm_qualification_letter.pdf) a IBM (http://www-03.ibm.com/ servers/eserver/zseries/connectivity/).

 

 

 

O Hitachi Data Systems

Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkový hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

 

Hitachi Data Systems s 2900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi jejími zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

 

O Hitachi, Ltd.

Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT) se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společností v elektronice se zhruba 356 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2005 (ukončený 31. března 2006) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9464 miliard jenů (80,9 miliardy USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

 

 

© 2006 Hitachi Data Systems Corporation. Hitachi Data Systems je registrována u Amerického patentového úřadu jako obchodní značka a servisní značka společnosti Hitachi, Ltd. Application Optimized Storage a TagmaStore jsou obchodními značkami Hitachi Data Systems Corporation. Všechna ostatní použitá obchodní jména, obchodní značky

Váš názor Další článek: Toshiba předvedla 200 GB 2,5“ pevný disk

Témata článku: Microsoft, IBM, Storage, Hitachi, Gothic 3

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší