Společnosti Fujitsu a NetApp rozšířily spolupráci v oblasti úložných zařízení

Obě firmy nyní nabízejí společné portfolio úložných řešení pro maximální účinnost a efektivitu podnikové IT infrastruktury.

Společnosti Fujitsu a NetApp (NASDAQ: NTAP) oznámily rozšíření svého dlouholetého globálního partnerství, díky němuž mohou zákazníci zvýšit zisky z jejich investic do IT technologií. Nová dohoda přináší tzv. „one-stop shop“ – nabídku uceleného portfolia produktů pro ukládání dat, kterou bude možné koupit v obchodních sítích obou společností. Rozšířené globální partnerství a možnosti nákupu jsou další důležitou položkou v dlouholeté úspěšné historii společného poskytování špičkových služeb, které přispívají k rychlejší návratnosti investic do IT, zvýšení efektivity IT infrastruktury a její standardizaci v prostředích firemních zákazníků.

V rámci rozšířeného partnerství budou firmy Fujitsu a NetApp společně a vzájemně nabízet své produkty, které dokonale naplní požadavky firemních zákazníků na nejmodernější úložné systémy. Fujitsu, největší obchodní partner společnosti NetApp, nyní do svého portfolia zařadil kompletní portfolio úložných produktů NetApp včetně souvisejících služeb; toto produktové portfolio bude nyní nabízet na všech trzích, kde prodává svoje vlastní produkty. NetApp zase začal prodávat prostřednictvím své distribuční sítě úložná zařízení Fujitsu – např. řešení Fujitsu ETERNUS CS800 S2 je tak nově dostupné ve 22 zemích regionu EMEA. Údržbu, podporu a záruku celého portfolia sdílených produktů bude i nadále zajišťovat Fujitsu, třetí největší světové společnost v oblasti IT služeb.

Vysoce úsporná deduplikace dat

Díky svým pokročilým funkcím a špičkovému zabezpečení je řešení Fujitsu CS800 ETERNUS S2 klíčovým produktem pro ochranu dat v malých a středních firmách. Představuje jednoduchý a cenově dostupný systém pro zákazníky, kteří ve svých IT strategiích pamatují na vysoce spolehlivé zálohování dat a jejich deduplikaci. Pokročilá deduplikační technologie Fujitsu navíc snižuje požadavky na úložnou kapacitu pevných disků během zálohování až o 90 % a výrazně tak pomáhá zákazníkům snižovat celkové náklady související s ukládáním dat. Deduplikace dat je využívána i pro vzdálené zálohování dat, což vede ke snížení požadavků na šířku pásma.

„Celosvětové partnerství s firmou NetApp přináší komplexní portfolio úložných řešení, díky nimž se mohou naši zákazníci na dlouhé roky zbavit starostí s bezpečným ukládáním a zálohováním dat,“ řekl Kazuhiro Igarashi, prezident obchodní jednotky Storage Systems ve společnosti Fujitsu. „Zákazníci mohou nyní snáze nakupovat společná integrovaná úložná řešení, která jim pomohou zvyšovat efektivitu a flexibilitu jejich IT infrastruktury. Navíc mohou i u kombinovaného portfolia produktů využívat všechny služby, na něž jsou zvyklí u řešení Fujitsu.“

Spojení předních technologií i firem

Fujitsu je světovým lídrem v oblasti podnikových řešení. Jeho široké produktové portfolio úložných zařízení a technologií, včetně zařízení ETERNUS a NetApp, tvoří jádro ucelené koncepce dynamické IT infrastruktury jednodušší produkty i velká datová centra. NetAppu patří pozice lídra mezi unifikovanými datovými úložišti, které tvoří základ moderní, flexibilní a efektivní sdílené IT infrastruktury, jež dokáže pokrýt současné i budoucí technologické výzvy firem. Zákazníci tak nyní mohou jednodušeji zakoupit a implementovat vysoce komplexní řešení, které sdružuje řadu unikátních technologií dvou předních světových IT firem a rychlé vyřešit své podnikatelské výzvy.

„Zákazníci hledají způsoby, jak vytvořit IT infrastrukturu, která zajistí zvýšení flexibility a rychlosti odezvy IT procesů, aby IT nebrzdilo rozvoj jejich podnikání,“ řekl Rick Scurfield, viceprezident a generální ředitel divize Global System Partners ve společnosti NetApp. „Partnerství s Fujitsu přináší na trh vysoce výkonné úložné systémy, které dokážou vyřešit maximum technologických výzev zákazníků, stejně jako služby a podporu, jež pomohou zákazníkům urychlit přechod na integrovanější a flexibilnější sdílenou IT infrastrukturu.“

Výsledkem společného výzkumu a vývoje společností Fujitsu a NetApp v průběhu desetiletého globálního partnerství jsou vysoce integrované produkty, řešení a služby pro automatizovanou správu dat, které pomáhají zákazníkům s rychlejší adaptací na změny v jejich podnikatelských prostředích. Fujitsu dosud dodal svým zákazníkům více než 15 000 unifikovaných úložných systémů NetApp. Ve spolupráci s NetApp a dalšími partnery vytvořil Fujitsu již více než 50 000 virtualizovaných pracovišť založených na referenční architektuře, která pomáhají zákazníkům po celém světě lépe využívat možnosti dynamické virtualizované infrastruktury. Řešení Fujitsu ETERNUS SF Storage Cruiser a ServerView Resource Orchestrator nyní navíc plně podporují unifikované úložné systémy NetApp, takže jejich uživatelé mohou lépe analyzovat, řídit a automatizovat sdílené IT infrastruktury.

Podrobnosti o spolupráci společností Fujitsu a NetApp jsou k dispozici na webových stránkách www.netapp.com/fujitsu.

Další článek: Živě Labs: vylepšené názorové diskuze pod články

Témata článku: , , , , , , , , ,