Společnosti Et netera a První multimediální ohlásily největší akvizici na českém trhu internetových firem

Dvě přední české internetové agentury se rozhodly spojit své síly a vytvořit největší full service firmu v oblasti internetových technologií a nových médií. Akciová společnost Et netera, dodavatel špičkových IT a marketingových služeb v prostředí internetu, kupuje 100% podíl v nejstarší české internetové agentuře První multimediální. Vznikne tak subjekt pokrývající celé spektrum služeb od složitých a velkých IT řešení přes marketingové kampaně a projekty v sociálních sítích až k nákupu on-line médií. Konsolidovaný obrat obou společností, počítaný od května 2010, by měl na konci roku 2010 dosáhnout 130 000 000 Kč.

Jak k tomu došlo?

První multimediální hledala strategického partnera pro rozvoj svého podnikání v minulosti již několikrát. Nikdy se však neobjevil partner natolik vhodný z pohledu budoucí strategie, aby majitelé dali akvizici zelenou. Rozhodli se tedy pokračovat ve zvětšování firmy vlastním růstem. Bohužel, sadou neuvážených kroků bývalého managementu a špatných investic se firma dostala do provozních problémů, ze kterých vedla nejlepší cesta přes silného a stabilního partnera. V té chvíli začala akviziční jednání s akciovou společností Et netera, která byla dlouhodobě spřátelenou firmou, především v osobní rovině majitelů obou společností. Velká vzájemná důvěra a chuť spojit síly byly důvodem, proč se povedlo celou transakci realizovat hladce a v rekordně krátkém čase. Obě firmy jsou na trhu známé svým přístupem ke klientům i zaměstnancům v duchu fair play, z pohledu majitelů i současných managementů naprosto kompatibilní v lidské rovině a všech 100 zaměstnanců se na společnou práci a další růst společností těší.

Co obě společnosti vzájemně od akvizice očekávají?

Společnost Et neteraje již 13 let na trhu známá jako velký, stabilní dodavatel internetových řešení. První multimediální si za 15 let své existence vydobyla postavení přední kreativní agentury s přesahem do IT řešení, je silná v designu, multimédiích, on-line marketingu a sociálních sítích.

Skloubením silného IT zázemí, projektového řízení a technologické vyspělosti se špičkou webové kreativy vzniká na trhu největší a skutečně fullservisová společnost.

Finanční pozadí celé transakce zůstává mezi majiteli obou firem a nebude komunikováno.

Další článek: Víkendový kvíz: Není Steve jako Steve, aneb znáte Jobse a Ballmera?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,