Společnosti Czech Data Systems a Quentin uzavřely subdistribuční dohodu

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
Praha, Česká republika – 22. listopadu 2005 — Společnosti Czech Data Systems a Quentin oznamují uzavření vzájemné subdistribuční smlouvy pro prodej produktů Apple v České republice. Uzavření smlouvy představuje významný krok nejen pro obě společnosti, ale zejména pro trh s produkty Apple v České republice.
Společnosti Czech Data Systems a Quentin uzavřely subdistribuční dohodu

„Po měsících vyjednávání a hledání možných cest se nám na konci října podařilo uzavřít výše zmiňovanou dohodu. Jsme rádi, že toto úsilí nebylo zbytečné a začíná se v těchto dnech již prakticky naplňovat. Naším společným cílem je zvýšení úrovně obchodu zejména pro dealerskou síť. Věříme, že jednotný trh s produkty Apple, spojující možnosti CDS, jako IMC partnera společnosti Apple v České republice, a Quentinu, jako zkušeného distributora HW i SW pro širokou oblast DTP a předtiskovou přípravu, umožní v tomto směru dynamický rozvoj,“ řekl Vít Paulíček, obchodní ředitel společnosti Czech Data Systems.

S touto smlouvou je spojena i změna v organizaci trhu, na které se obě společnosti dohodly. Změna se dotkne nejvíce menších dealerů, kterým se nyní dostane více obchodní péče a marketingové podpory, kterou jim samotná CDS nebyla z personálních důvodů schopna nabídnout.

„Byli bychom rádi, kdyby pozitivní posun plynoucí z uzavření této dohody brzy poznali všichni zákazníci. Společně se pokusíme alespoň z části dohnat ztrátu z posledních let a obchod s produkty Apple učinit pro české zákazníky zajímavější a výhodnější,“ dodává Jan Basus, ředitel společnosti Quentin.

Společnost Czech Data Systems značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com).

Společnost Quentin, jako distributor technického a programového vybavení pro DTP a předtiskovou přípravu v České a Slovenské republice, funguje od roku 1998. Patří mezi největší specializované distributory s přidanou hodnotou.

Témata článku: Apple, Český obchod

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje