Společnosti Apple a SAP oznámily nové partnerství, rozšíří možnosti využití iPhonů a iPadů v podnikovém prostředí

Společnosti Apple a SAP oznámily nové partnerství, rozšíří možnosti využití iPhonů a iPadů v podnikovém prostředí

Společnosti Apple® a SAP dnes oznámily uzavření partnerství, jež přinese nové možnosti využití přístrojů iPhone® a iPad® v podnikovém prostředí. Firemní zákazníci všech velikostí dostanou k dispozici široké spektrum nativních aplikací pro systém iOS propojených s  platformou SAP HANA. Nově uvedená developerská sada (SDK) pro iOS a vzdělávací akademie SAP Academy umožní vývojářům, partnerům a zákazníkům obou firem samostatné vytváření nativních aplikací iOS pro potřeby jejich podnikání.

„Naše partnerství změní způsob podnikového používání zařízení iPhone a iPad. Propojíme inovativnost a zabezpečení našeho systému iOS s rozsáhlými zkušenostmi společnosti SAP v oblasti podnikového softwaru,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, a dodal: „jako lídr na trhu, jehož systémy prochází 76 % firemních transakcí, je SAP ideálním partnerem pro rozšíření možností používání zařízení iPhone a iPad v podnikání po celém světě. Díky nové developerské sadě podpoříme 2,5 milionu vývojářů SAP ve vytváření výkonných nativních aplikací, jež naplno využijí schopností cloudové platformy SAP HANA a jedinečných možností nabízených pouze zařízeními iOS.“

„Těší mě, že posouváme výjimečné partnerství mezi Apple a SAP na novou úroveň,“ řekl Bill McDermott, generální ředitel společnosti SAP. „Dáváme lidem nové prostředky k úspěšnému podnikání s cílem pomoci jim k tomu, aby věděli víc, chápali víc a dokázali víc. Propojujeme možnosti cloudové platformy SAP HANA a SAP S/4HANA s iOS, přední a nejlépe zabezpečenou mobilní firemní platformou. Pomáháme pracovníkům, aby měli potřebná data po ruce vždy a všude, ať pracují kdykoliv a odkudkoliv. Apple a SAP sdílejí vizi utvářet budoucnost, proměňovat svět k lepšímu a zkvalitňovat životy lidí,“ doplnil Bill McDermott.

Developerská sada SAP HANA Cloud Platform SDK bude uvedena exkluzivně pro iOS a umožní podnikům rychle a efektivně vyvíjet mobilní aplikace propojené s cloudovou platformou SAP HANA. Nativní aplikace poskytnou uživatelům přístrojů iPhone a iPad rychlý přístup ke všem důležitým datům a podnikovým procesům na SAP S/4HANA s plným využitím možností mobilních zařízení včetně přihlašování pomocí otisků prstů (Touch ID®), lokalizace polohy uživatele a notifikací.

Nové aplikace pomohou profesionálům z nejrůznějších odvětví od zdravotnictví, přes terénní pracovníky údržby až po obchodní řetězce. Díky okamžitému přístupu k datům se budou moci rychleji rozhodovat a dokončovat své pracovní úkony: lékař bude moci přímo od lůžka pacienta požádat o konzultaci své kolegy a sdílet s nimi výsledky nejnovějších vyšetření, údržbář v terénu zase z mobilního zařízení snadno objedná chybějící díl nebo naplánuje příští servisní kontrolu.

Další novinkou je designový jazyk SAP Fiori pro iOS, který propojí výhody oceňovaného rozhraní SAP Fiori s možnostmi mobilních zařízení Apple. Jako součást podpory pro 2,5milionovou globální komunitu vývojářů bude spuštěna SAP Academy pro iOS, která nabídne vzdělávání, nástroje a tipy pro optimální propojení nové sady SDK s inovativním hardwarem a softwarem Apple.

Nová sada SDK, designový jazyk a SAP Academy budou postupně uvedeny do konce tohoto roku.

Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

Témata článku: iPhone, Nativní aplikace, iOS 10, Propojené zařízení, Nový iPhone, Nové přihlašování, iPad Pro, Hana, Apple iPad

Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky