Společnosti ALTRON loni vzrostly tržby o 32 procent

Společnosti ALTRON loni vzrostly tržby o 32 procent

V uplynulém fiskálním roce, který skončil 31. března 2008, utržila společnost ALTRON CZ více než 691 milionů korun a meziročně si tak polepšila o zhruba 32 procent. Celkový hospodářský výsledek společnosti před zdaněním byl podle auditu 30 milionů korun, což je o téměř 12 procent více než v předchozím roce. Čistý zisk pak činil 21,5 milionů korun, který tak vzrostl o 17 procent.

„V roce 2007 jsme jako součást skupiny ALTRON Group dále upevnili své postavení ve středoevropském regionu a zároveň jsme se díky našim erudovaným lidem, zkušenostem, nápaditosti a jedinečnému know-how začali výrazně prosazovat v globálním měřítku,“ vysvětluje marketingová ředitelka skupiny ALTRON Jana Jaroměřská. Společnost ALTRON CZ v loňském roce realizovala také řadu zakázek pro české partnery v zahraničí – například pro společnost ČEZ budovala podpůrnou infrastrukturu datacentra v bulharské Sofii, pro ruskou pobočku společnosti Home Credit zase dodávala energocentrum.

Za nárůstem tržeb stojí zvýšení objemu zakázek o zhruba 35 procent, a to především díky velkým dodávkám pro již zmíněné společnosti ČEZ a Home Credit, dále pak byli klíčovými zákazníky například Telefónica O2, Unicredit Group, ČSA a dalším. Fiskální rok 2007 byl pro společnost ALTRON také zlomový v oblasti chlazení – na trh totiž uvedla unikátní řešení OptiCoolingTM, které zahrnuje energeticky a ekonomicky optimalizovanou výrobu chladu a jeho efektivní distribuci. „Koncept OptiCoolingTM plně odpovídá přísným požadavkům na ochranu životního prostředí a jako u předcházejících řešení vychází z důsledného uplatnění principu modularity a redundance,“ říká Miloš Macúch, předseda představenstva.

Růst objemu zakázek a rozšiřování podpůrných služeb si také vyžádal personální posílení společnosti. Zatímco loni v březnu pro společnost ALTRON pracovali 104 zaměstnanci, v současné době je to již 150 lidí. „Posilovali jsme především technické týmy, za růstem počtu zaměstnanců stojí noví odborníci z oblasti pre-sales, inženýringu, přípravy investic a projektů, stejně jako podpory stávajícím zákazníkům,“ vysvětluje Miloš Macúch. To se neobešlo bez rozšíření a modernizace prostor, ve kterých firma sídlí.

Váš názor | Praha nyní v Mapách Google v rozlišení deseti centimetrů na pixel

Témata článku: Altron, Credit, Unicredit, Sofia, ČSA

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší