Společnosti BT a HP uzavřely smlouvu s firmou HERTZ Europe Ltd.

21. září 2005
Google testuje Wi-Fi
Praha, 8. září 2005 - Společnosti BT a HP dnes oznámily, že s firmou Hertz Europe Ltd podepsaly smlouvu o poskytování informačních a síťových služeb v Evrope. Pětiletý kontrakt umožní společnosti Hertz využít strategického spojení, které firmy BT a HP poprvé oznámily v roce 2004*.
Společnosti  BT a HP uzavřely smlouvu s firmou HERTZ Europe Ltd.

BT a HP budou společnosti Hertz poskytovat širokou škálu informačních a síťových služeb. Mimo jiné dodají také virtuální soukromou síť (VPN)2 na bázi internetového protokolu (IP) využívající přístupové technologie DSL k propojení centrály společnosti Hertz s více než 1100 autopujčovnami po celé Evropě. Firmy BT a HP budou dále podporovat více než 5 tis. stolních zařízení, 3 tis. tiskáren a 148 serveru a převezmou odpovědnost za plnění požadavku na odchozí hlasové služby mezi centrálou a pobočkami společnosti Hertz. Rovnež budou spravovat příchozí hlasové služby poskytované centrálnímu rezervačnímu centru společnosti Hertz a zajištovat centrálne řízený systém elektronického nákupu.

Společnost Hertz zároveň získá jednotné a standardizované informacní a sítové služby, konzistentní úroven služeb a výkaznictví. Kontrakt se týká provozoven společnosti Hertz Europe Ltd ve Velké Británii, Francii, Německu, Španelsku, Itálii, Belgii, Lucembursku, Švýcarsku a Nizozemsku.

Viceprezident společnosti Hertz pro podnikové systémy David Trimm uvedl: „Na trhu se silnou konkurencí se stále snažíme hledat nový způsob, jak si udržet svou pozici světové jedničky a neustále zlepšovat poskytování a efektivitu našich služeb. Tato smlouva s firmou BT nám umožní bezproblémové poskytování služeb po celé Evropě a dále nám dá možnost více využívat odborných znalostí společností BT a HP při poskytování inovativních a převratných technologií do budoucna.“

Výkonný ředitel BT Global Services Andy Green prohlásil: „Dnešní digitálně zasíťovaná ekonomika umožňuje podnikum po celém světě přepracovat koncepci podnikových informačních technologií a inovovat je. Díky této smlouvě může společnost Hertz využít spojení našich odborných znalostí a bude moci prozkoumat nové strategie v oblasti informačních technologií, které jí pomohou odlišit se od ostatních firem na trhu. Tato zakázka je skvělým příkladem toho, jak jsme díky alianci s firmou HP schopni podnikům nabízet konkurenční výhodu, kterou potřebují.“

Senior viceprezident a generální ředitel Technology Solutions Group pro oblast východní a střední Evropy a Afriky společnosti HP, Francesco Serafini, rekl: „Vzhledem ke sbližování informačních technologií a telekomunikací zákazníci hledají stále častěji pro všechna svá informační a telekomunikační řešení jediného dodavatele. Tento vývoj požadavků na trhu dobře ilustruje i rozhodnutí společnost Hertz spolupracovat s BT v alianci s HP. Společnosti BT a HP jsou průkopníky ve vytváření strategických aliancí schopných poskytovat zákazníkům služby, které jejich firmy potřebují.“

Uvedená smlouva umožní společnosti Hertz Europe Ltd i nadále poskytovat evropským zákazníkum služby související s pronájmem automobilu na té nejvyšší úrovni.


Poznámky
*1. Své plány na založení strategické obchodní (tzv. go-to-market) aliance s cílem chopit se spolecných príležitostí k rustu na globálním trhu informacních a sítových technologií oznámily spolecnosti BT a HP v kvetnu 2004. Vzhledem ke sbližování komunikacních a informacních sektoru predstavuje takové spojenectví pro BT i HP významnou príležitost k využití spolecných schopností spocívajících v poskytování dokonalejších služeb na stále se zvetšujícím globálním trhu informacních a sítových technologií. Další informace najdete na adrese: http://www.btplc.com/News/Articles/Showarticle.cfm?ArticleID=a124e3eb-a83f-457e-9037-34aee0bedde2

*2. Uvedená sít je založena na technologii MPLS (Multi Protocol Label Switching). Krome toho menší pobocky propojí s páterní sítí MPLS síte DSL (Digital Subscriber Line).

O Hertz
Hertz, nejvýznamnejší svetová pujcovna automobilu, má zastoupení ve více než 150 zemích sveta a ve svých 7400 pobockách disponuje zhruba 500 000 vozy. Spolecnost Hertz realizuje každý rok 25 mil. transakcí (každou vterinu jednu!) a je považována za jednu ze sta nejprestižnejších znacek na svete.

S cílem udržet si tuto pozici na trhu a dále ji posilovat venuje spolecnost Hertz mimorádnou pozornost svým zákazníkum a klade si za cíl rozvíjet iniciativy s pridanou hodnotou, díky nimž se pronajímání firemních vozu i automobilu pro volný cas stává radostnou záležitostí. Krome toho tato spolecnost nabízí také doplnky jako nosice lyží, detské autosedacky ci satelitní navigacní systémy, jakož i ruzné typy pojištení a zpusoby úhrady pohonných hmot.

Další hodnotu pridává spolecnost Hertz také prostrednictvím svých ocenovaných zákaznických center, která se nacházejí v moderních ergonomicky projektovaných budovách v irském Dublinu a v Oklahoma City ve Spojených státech amerických. V roce 1996 se firma Hertz stala svého druhu první, která zavedla rezervace on-line a v soucasné dobe spolupracuje s nejvetšími globálními poskytovateli technologií na dalším zlepšování tohoto typu rezervacního systému.

Díky vernosti klícovým hodnotám a rozvoji inovativních rešení pro zákazníky zustává spolecnost Hertz i po témer 90 letech a s tím, jak se svet neustále mení, prukopníkem v oblasti pronájmu automobilu. www.hertz.com

O HP
Spolecnost Hewlett-Packard (HP) je predním svetovým dodavatelem výrobku, technologií, rešení a služeb pro jednotlivce i podniky.Široká nabídka spolecnosti zahrnuje IT infrastrukturu, osobní pocítace a prístupová zarízení, globální služby, výrobky pro tisk a zobrazování. Financní výsledky za ctyri fiskální ctvrtletí koncící 31. cervencem 2005 ukázaly, že celkové príjmy spolecnosti HP dosáhly 85,2 miliard USD. Více informací o HP (NYSE, NASDAQ: HPQ) je k dispozici na: www.hp.com.

O BT
BT je jeden z nejvetších svetových poskytovatelu komunikacních rešení, který obsluhuje zákazníky v Evrope, v obou Amerikách a Asii. Mezi jeho hlavní cinnosti patrí IT a síte, místní, národní a mezinárodní telekomunikacní služby a širokopásmové a internetové produkty a služby s vyšší hodnotou.

BT se predevším skládá ze trí obchodních linií:

BT Retail, poskytuje komplexní sortiment komunikacních a souvisejících služeb více než 20 milionum britských zákazníku a firem.
BT Wholesale, poskytuje sítové služby a rešení ve Velké Británii více než 600 operátorum pevných a mobilních linek a poskytovatelum služeb, vcetne poskytování širokopásmových a soukromých okruhu.

BT Global Services, poskytuje IT a sítové služby k uspokojení globálních potreb organizací s pobockami po celém svete. BT Global Services pusobí ve více než 130 zemích a nabízí také mezinárodní prenosové služby.

V roce koncícím 31. breznem 2005 cinil obrat skupiny BT 18,623 milionu liber, zisk pred odpisem goodwillu, mimorádných položek a zdanením cinil 2,085 milionu liber.

BT Group plc je zalistována na burzách v Londýne a New Yorku. British Telecommunications plc (BT) je 100% dcerinou spolecností BT Group a zahrnuje témer všechny cinnosti a aktiva BT Group. For more information, visit www.bt.com/aboutbt

Váš názor Další článek: Google testuje Wi-Fi

Témata článku: Inovativní technologie, Odborná znalost, Skvělé spojení, Oklahoma, Skvělá efektivita, Oblast pronájmu, Skvělá pozice, Hertz, Goodwill, Subscriber


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 121


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize