Společnost Wooky představila českou dotykovou inkoustovou čtečku eWooky

Společnost Wooky představila českou dotykovou inkoustovou čtečku eWooky

Společnost Wooky v rámci prestižního veletrhu Svět knihy na Výstavišti Praha oficiálně představila očekávanou novinku, která přichází na trh po úspěchu série tabletů Wooky – první českou dotykovou inkoustovou čtečku eWooky. „Čtečka eWooky je kvalitní lokalizované zařízení, které nejen plně podporuje češtinu, je šetrné k očím, má výbornou výdrž baterie, ale je navíc cenově dostupné každému. Věřím, že uvedením dotykové inkoustové čtečky eWooky ještě víc podpoříme rozmach e-knih na českém a slovenském trhu. Rok 2012 je významným mezníkem v rozvoji popularity e-knih, které jsou praktickým společníkem v podstatě kdekoliv,“ říká Lukáš Novák, ředitel společnosti Wooky a.s.

eWooky – významný mezník v oblasti e-knih v Čechách – kvalitní a uživatelsky jednoduchá čtečka za skvělou cenu

Nová čtečka eWooky je vybavená 6´´ dotykovým displejem s rozlišením 600x800 pixelů, připojením na internet prostřednictvím Wi-Fi a plnou českou lokalizací. Kromě čtení elektronických knih nabízí také mnoho dalších možností využití – surfování po internetu, prohlížení obrázků a fotografií nebo poslech hudby. Pro vyšší komfort ovládaní slouží boční tlačítka. Čtečka eWooky vyniká dlouhou výdrží baterie s ultranízkou spotřebou energie, která umožní až 10 000 otočení stran. Nezanedbatelná je i paměť zařízení, která pojme 4 GB dat a je rozšířitelná prostřednictvím SD karty až na 32 GB.Čtečka podporuje formáty dokumentů Wooky e-knihy, epub, HTML, RTF a TXT. Atraktivní zaváděcí cena zařízení je 3 190 Kč, předprodej bude zahájen nawww.rajknih.cz již od 28. 5. 2012, v prodeji bude od 4. června 2012 v síti partnerských e- shopů mall.cz, rajknih.cz, eBux.cz, neoluxor.cz a mnoha dalších.

Klepněte pro větší obrázek

Funkcionalita superčtečka Wooky aslužba „nahraj vlastní dokument“

Superčtečka je nová možnost na platformě Wooky – uživatelé již nemusí mít několik aplikací, aby se dostali ke knihám ze všech knihoven. Nyní je díky superčtečce možné propojit všechny uživatelské účty. Stačí se do aplikace Wooky čtečka nebo do eWooky připojit s jedním z takto propojených účtů. Všechny své knihy budou mít uživatelé v jedné čtečce bez ohledu na to, v kterém z Wooky obchodů je zakoupili. Díky softwaru je možné velmi snadno využívat elektronický obsah až v šesti různých zařízeních. Uživateli přitom stačí instalace a jediná registrace. Elektronická knihovna je pak uživateli k dispozici na všech dostupných zařízeních – stolním počítači, notebooku, netboooku, mobilním telefonu či tabletu. Aplikace Wooky je podporovaná nejrozšířenějšími operačními systémy – iOS, Android a Symbian, Windows (XP, Wista 7), Windows Mobile a Windows Phone. Na čtení elektronických knih a časopisů je v čtečkách eWooky připravena aplikace, pomocí které je možné prohlížet, nakupovat i číst elektronický obsah. Stačí si na začátku pomocí rychlé registrace vytvořit účet. Uživatel tak získá přístup jak na internetový obchod, tak do své elektronické knihovny. Aplikaci si navíc může nainstalovat i do počítače nebo smartfonu. Díky aplikaci eWooky umožňuje čtečka nákup elektronických knih z partnerských e-shopů. Tisíce českých i zahraničních titulů jsou k dispozici v českém a slovenském jazyce, více jak 1300 z nich navíc zcela zdarma. Ještě před samotným nákupem je u každé knihy k dispozici bezplatná ukázka. Při čtení knih je možné vytvořit v textu záložky a bez dlouhého hledání se kdykoliv k rozečtené knize vrátit nebo s textem dále pracovat.

Další novinkou, kterou společnost Wooky jako první uvádí na trh, je možnost nejen knihu prostřednictvím čtečky nakoupit, ale také rovnou zaplatit přes mobilní telefon u všech operátorů mobilních sítí. Stačí odsouhlasit částku a potvrdit, že uživatel chce zaplatit přes mobilní telefon, a obratem bude mít knihu staženou ve své čtečce.

Pro plnohodnotný uživatelský komfort Wooky realizuje i další službu pro uživatele aplikace Wooky čtečka – „nahraj vlastní dokument“. Jde o převod formátu epub, HTML, TXT, DOC či RTF do formátu podporovaného aplikací Wooky jednoduchým zasláním dokumentu e-mailem. Při registraci dostane každý uživatel vygenerovaný e-mail, na který může zaslat svůj text či e-knihu v libovolnémformátu (TXT, DOC či RTF). Obratem mu bude jeho dokumentpřeveden do formátu Wooky e-knihy a automaticky se načte do jeho knihovny. Všechny své e-knihy, včetně dokumentů, tak může uživatel vidět maximálně přehledně, na jednom místě.

Další článek: Nerez dostal podmínku, milionové odškodné se nekoná

Témata článku: Česká aplikace, .doc, Zahraniční e-shop, Elektronický formát, Dotyková čtečka, Český e-shop, Elektronická kniha, Novák, Epub, Mobilní telefony dotykové, Kniha, Dostupná baterie, Kvalitní notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 122

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 72Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch