Společnost WD navrhla speciální disk pro systémy NAS

Společnost WD navrhla speciální disk pro systémy NAS

Nová řada disků WD Red™ je optimalizována pro kompatibilitu se systémy NAS s jedním až pěti disky v zařízení a poskytuje zákazníkům větší výběr disků šitých na míru jejich potřebám

Společnost WD®, s vedoucím postavením v odvětví ukládání dat, dnes oznámila premiéru nového pevného disku WD Redpro systémy NAS. Tato nova řada pevných disků SATA je speciálně navržena pro malé kanceláře a domácnosti využívající síťově propojené NAS systémy s pozicemi pro jeden až pět disků. Disk byl testován na kompatibilitu předními výrobci NAS zařízení a má optimalizovanou spotřebu i výkon. 3,5palcové disky WD Red jsou dodávány v kapacitách 1 TB, 2 TB a 3 TB.

Předností nové řady disků WD Red je technologie NASware™, která zlepšuje spolehlivost a výkon systému, zkracuje čas čekání a zjednodušuje integrační procesy. Tato nová produktová řada je určena pro specifické prostředí zařízení NAS a svými vlastnostmi vychází vstříc rostoucím požadavkům na cenově dostupné, spolehlivé a kompatibilní úložiště, které snižuje celkové náklady na provoz. Další technologií disků WD Red je 3D Active Balance Plus, která řídí rotační rovnovážné pohyby a výrazně tak napomáhá k celkovému výkonu a spolehlivosti disku. Zákazníkům je v případě diskůWD Red nabízena nepřetržitá zákaznická podpora a tříletá omezená záruka.

Klepněte pro větší obrázek

Obohacení produktové řady disků WD o disky WD Red zvyšuje možnost zákaznické volby v duchu hesla “Power of Choice”. WD si uvědomuje, že zákazníci a jejich aplikace jsou rozmanité a zákazníci by tak měli mít možnost volby mezi disky, které nejlépe vyhovují jejich specifickým požadavkům.

Pomocí barevného odlišení je filozofie hesla “Power of Choice” jasná a zřejmá. WD Blue™ (stabilní výkon a spolehlivost pro každodenní práci), WD Green™ (tichý a chladný chod, přátelský k životnímu prostředí) WD Black™ (maximální výkon pro náročné úkoly) a WD Red (NAS v domácnostech a malých kancelářích). Tyto čtyři barvy umožňují rychlý výběr toho nejlepšího disku pro zákaznické aplikace či podle požadavků na provoz.

“Odhaduje se, že trh síťových úložišť typu entry-level poroste v období 2011 – 2015 ve složené roční míře růstu o 86,2 %,” uvádí John Rydning, viceprezident výzkumu IDC pro pevné disky. “Nové pevné disky WD Red nabízí jedinečnou kombinaci technologií a zákaznické podpory pro uživatele, kteří hledají možnost jak zvýšit kapacitu svých síťově propojených úložišť typu entry-level.”

“ Až dosud, museli zákazníci v případě svých domácích či malých kancelářských NAS systémů volit mezi disky pro stolní počítače a disky určené pro highendové servery. Ani jeden z nich nebyl jak cenově efektivní, tak plně kompatibilní s NAS,” říká Melyssa Banda, ředitelka WD pro produktový marketing. “ WD v tom spatřila perfektní příležitost a navrhla lepší řešení. Vyrobili jsme disk WD Red, optimální produkt pro tento rychle rostoucí segment trhu.”

Pevné disky WD Red jsou bezproblémově integrovatelné do produktů NAS od WD a jsou kvalifikované pro celou řadu OEM partnerů. Aktualizovaný seznam produktů a výrobců spolupracujících s disky WD Red je k dispozici na webových stránkách http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=810.

Dostupnost a cena

Disky WD Red jsou dostupné v síti vybraných resellerů a distributorů. Doporučená cena pro WD Red 1 TB (model #: WD10EFRX) je 99,90 EUR, pro 2TB disk (model #: WD20EFRX) je 129,90 EUR a pro 3 TB disk (model #: WD30EFRX) je cena 189,90 EUR.

Více informací o discích WD Red včetně záručních podmínek naleznete na http://www.wdc.com.

Témata článku: Balance, Band, Disk, Disko, Tichý provoz, Celková kapacita, Malá spolehlivost, Malé úložiště, Nové úložiště, Propojené zařízení, Spolehlivá volba, Jasná volba, Přátelský duch, Domácí NAS

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí