Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí tohoto roku

Společnost VMware oznámila hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí tohoto roku

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu přes datacentra až po technologii cloud, zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2010:

  • Příjmy za druhé čtvrtletí dosáhly výše 674 milionů dolarů a oproti stejnému období v roce 2009 stouply o 48 procent.
  • Provozní zisk podle standardů GAAP za druhé čtvrtletí 2010 činil 101 milionů dolarů a stoupl tak o 166 procent oproti stejnému období roku 2009. Provozní zisk bez přihlédnutí k metodice GAAP byl v druhém čtvrtletí 187 milionů dolarů a oproti stejnému období loňského roku se zvýšil o 94 procent.
  • Čistý zisk podle standardů GAAP za druhé čtvrtletí dosáhl výše 75 milionů dolarů, tedy 0,18 dolaru na akcii, oproti stejnému období v loňském roce, kdy čistý zisk byl 33 milionů dolarů a 0,08 dolaru na akcii. Bez přihlédnutí k metodice GAAP činil čistý zisk 142 milionů dolarů a 0,34 dolaru na akcii ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2009, kdy dosáhl celkově 80 milionů dolarů a 0,20 dolaru na akcii.
  • K 30. červnu 2010 disponovala společnost finanční hotovostí 2,8 miliardy dolarů a odloženými výnosy ve výši 1,5 miliardy dolarů. Hotovost tak meziročně vzrostla o 21 procent, odložené výnosy o 58 procent.
  • Provozní peněžní tok dosáhl za posledních 12 měsíců k 30. červnu 2010 výše 1,1 miliardy dolarů a stoupl tak ve srovnání s předchozím obdobím o 3 procenta. Volný peněžní tok činil za stejné období 1 miliardu dolarů, v meziročním porovnání se jedná o 33% nárůst.

Příjmy z činnosti na území Spojených států za druhé čtvrtletí činily 334 milionů dolarů a vzrostly o 43 procent oproti stejnému období v roce 2009. Tržby mimo Spojené státy vzrostly ve druhém čtvrtletí 2010 o 53 procent na 340 milionů dolarů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Příjmy z licencí dosáhly výše 324 milionů dolarů, což představuje oproti druhému čtvrtletí 2009 nárůst o 42 procent. Příjmy ze služeb včetně softwarové údržby a odborných služeb byly ve druhém čtvrtletí tohoto roku 350 milionů dolarů a meziročně tak vzrostly o 54 procent.

Dále pokračuje znění tiskové zprávy v angličtině

„Our strong second quarter results were driven by demand across all products and regions,“ said Mark Peek, chief financial officer. „For the third quarter, we expect license revenues to be flat sequentially and total revenues to increase to a range of $680 and $705 million.For our 2010 annual revenues, we are raising our guidance to be in the range of $2.725 and $2.8 billion, an increase of 35% to 38% from 2009.”

„We are gratified that customers continue to recognize the value that VMware provides in modernizing infrastructures and providing a pragmatic path to cloud computing,” said Paul Maritz, president and chief executive officer. „As customers continue on this path, they are looking for a strategic partner to help move them forward, and VMware will continue to invest to deliver solutions that enable IT-as-a-service.”

Recent Highlights & Strategic Announcements

  • On July 13, 2010, VMware announced VMware vSphere 4.1, an updated version of VMware’s flagship virtualization and cloud infrastructure platform.With VMware vSphere 4.1, VMware once again sets the bar in virtualization, coupling dramatic scalability and performance enhancements with new management capabilities to deliver the most powerful foundation for cloud computing.The announcement included additions to VMware’s vCenter Family of management products and new packaging for the SMB market.
  • In the second quarter 2010, VMware announced a series of moves to further its Open Platform-as-a-Service (Open PaaS) offerings and enable application portability across private and public cloud environments. The announcements included the acquisition of Gemstone, which introduces sophisticated data-caching capabilities; a new partnership with Salesforce.com, whereby Java and Spring framework developers will be able to deploy new applications into a cloud and leverage Salesforce.com capabilities; and a partnership with Google, whereby the Spring framework will be integrated with Google’s App Engine.
  • On June 10, 2010, VMware announced it is positioned by Gartner, Inc. in the Leaders Quadrant of the Gartner Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure.According to the report: „The x86 Server Virtualization Infrastructure market is a foundation for two extremely important market trends - infrastructure modernization and cloud computing.”
  • On June 9, 2010, VMware and Novell announced an expansion to their partnership with an original equipment manufacturer (OEM) agreement through which VMware will distribute and support the SUSE® Linux Enterprise Server operating system at no additional cost to vSphere customers.With this agreement, customers can more easily and cost-effectively virtualize Linux applications, accelerate their evolution to a fully virtualized datacenter and simplify portability of their applications to cloud environments.

1 Gartner, Inc “Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure,” Thomas Bittman et al, May 26, 2010.

Supplemental Financial TablesNon-GAAP Financial Measures

Další článek: Černobíle: Kinect, nebo Move a Wii?

Témata článku: Druhé čtvrtletí, Dolar, Loňský rok, Cloud Computing, Delivery, Spring, July, Invest, Enable, Výše, Hotovost, Andy, Framework, Magic, Ares, Peek, Will, Market, Stejné období, June, Second


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF