Společnost vlastnící FORPSI získala doménovou koncovku .cloud

Společnost vlastnící FORPSI získala doménovou koncovku .cloud

Aruba S.p.A. (www.aruba.it), leader na trhu webhostingových služeb, certifikované elektronické pošty, registrace domén a od roku 2011 i významný evropský poskytovatel cloudových služeb (www.forpsicloud.cz), získal doménovou koncovku .cloud, což podpoří snahu Aruby stát se globálním hráčem na světovém trhu.

O pozici oficiálního registrátora domén .cloud usilovalo kromě Aruby šest dalších společností[1] – mezi nimi i firmy Amazon, Charleston Road Registry (Google) a Symantec. Uvedená doména je totiž mimořádně žádaná, a to nejen z důvodu obrovského potenciálu pro propagaci vlastních cloudových služeb všech velkých hráčů, ale zejména kvůli celosvětovému úspěchu cloudu jako celku. Tyto okolnosti způsobily zájem o novou generickou doménovou koncovku .cloud na celém světě.

Nasazení gTLD[2] .cloud podpoří další rozvoj cloudových technologií. Služby poskytované na cloudové platformě jsou již nyní považovány za největší současný technologický trend. Potenciál trhu je odhadován na stovky miliard eur.

Aruba bude pravděpodobně jedinou italskou společností, která se stane oficiálním správcem jedné z tzv. nových doménových koncovek. Zdůrazňuje tak své zaměření na investice a technologické inovace. Podle vize Aruby dojde ke spojení internetu a cloudu v jeden celek, přičemž bude pokračovat vzestup cloudu – nejen obecně, v rámci celé ekonomiky, ale především v oboru informačních technologií. Z tohoto důvodu chce Aruba, která provozuje na evropském trhu vlastní a velmi úspěšnou cloudovou platformu, využít doménu .cloud k získání pozice významného globálního hráče v celosvětovém měřítku.

„Jsme hrdi na to, že se nám podařilo získat tuto významnou doménovou koncovku,” říká Stefano Cecconi, výkonný ředitel společnosti Aruba S.p.A. „Jsme již více než 20 let největším poskytovatelem internetových služeb na italském trhu a patříme mezi špičkové evropské hráče. Nyní již několik let investujeme do rozvoje cloudu. Prostřednictvím sítě datacenter a poboček v Anglii, Německu, Francii, Itálii, Polsku, v České republice a v Maďarsku podporujeme globální rozšíření cloudových služeb na naší platformě: V Arubě považujeme cloud stále méně za produkt a stále více za dlouhodobou vizi.“

 

[1]Amazon, CloudNames, Charleston Road Registry (Google), Dash Cedar, Symantec a Top Level Domain Holdings

[2] Generická Top-level doména

Výrobci luxusních hodinek si stěžují. Ty chytré prý kradou jejich design

Témata článku: Cedar, Charleston, Významný hráč

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší