Společnost Unisys uzavřela s NASA Langley Research Center zakázku na 49,2 milionu USD

BLUE BELL, Pa., 6. února 2005 – Společnost Unisys dnes oznámila, že podepsala smlouvu s výzkumným centrem Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), Langley Research Center, v hodnotě 49,2 milionu USD. Tato částka představuje cenu technologie na simulaci letu a fixní odměnu pro dodavatele. Hodnota kontraktu na první rok je 8,5 milionu USD a pokud bude realizována celá čtyřletá opce, dosáhne objem spolupráce 49,2 milionu USD.
Společnost Unisys uzavřela s NASA Langley Research Center zakázku na 49,2 milionu USD

„Společnost Unisys podporuje NASA při výzkumu v odvětví letectví  a při výzkumu vesmíru již více než 30 let. Počítačové modely a simulace jsou v letectví jedním z klíčových nástrojů výzkumu a my jsme hrdí na to, že můžeme přispět našimi znalostmi a zkušenostmi,“ řekl Greg Baroni, prezident Unisys Global Public Sector.

Společnost Unisys vyvine aplikace, které umožní simulovat letové podmínky v pozemních laboratořích. Simulace se stanou předmětem výzkumu a zkoumané jevy budou následně ověřeny během skutečného letového provozu.

Hlavním úkolem společnosti Unisys je pokračovat ve vývoji speciální aplikace Langley Standard Realtime Simulation psané v jazyce C++. Tento software získal v minulém roce cenu LaRC Software of the Year Award 2005.

Kromě analýzy softwaru a hardwaru bude společnost Unisys zajišťovat také řadu dalších činností. Počítačové aplikace bude ověřovat a testovat, zajišťovat jejich provoz a údržbu, ale také úpravy a systémovou integraci. Unisys je v laboratořích NASA  zodpovědná také  za provoz IT systémů a za kontrolu kvality. V současné době pracuje 47 zaměstnanců společnosti Unisys  přímo v zařízení úřadu NASA ve městě Hampton ve státě Virginie.


O společnosti Unisys
Unisys je celosvětová společnost dodávající služby a řešení v oblasti informačních technologií. Naši poradci poskytují odborné znalosti v oblastech poradenství, integrace systémů, outsourcingu, infrastruktury a serverových technologií a pomáhají tak našim klientům zajistit bezpečné obchodní operace. Přispíváme k transparentnosti obchodních operací našich klientů a pomáháme tak vytvářet bezpečnější organizace. Pomocí strategie Unisys 3D Visible Enterprise odhalujeme dopady jejich rozhodnutí — před investicemi, příležitostmi a riziky. Další informace naleznete na stránkách www.unisys.com.

Unisys v České republice
Unisys s.r.o. v České republice zaměstnává zkušené týmy špičkových specialistů, kteří poskytují komplexní dodávky a služby zákazníkům a podporují všechny fáze životního cyklu našich řešení. Navíc jsme schopni rychle aktivovat a využít zahraniční odborníky, včetně týmů soustředěných ve specializovaných střediscích po celé Evropě (Centres of Excellence). Naší zásadou je dodat každému zákazníkovi optimální řešení bez ohledu na to, zda dílčí komponenty pocházejí od Unisys nebo od jiných dodavatelů. Cílem je vždy poskytnout to nejlepší v daném oboru. Součástí strategie společnosti Unisys s r.o. je neustálé zvyšování kvality poskytovaných služeb. Společnost zavedla systém jakosti dle norem řady ISO 9000, je držitelem certifikace AQUAP a NBÚ certifikaci na stupeň "Tajné". Další informace naleznete na stránkách
www.unisys.cz.

Témata článku: Software, Virginia, Baron, Specializovaná laboratoř, Počítačová simulace, Dílčí dodavatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje