Společnost Trend Micro oznámila rekordní výsledky za čtvrté čtvrtletí 2004 a konsolidované tržby za rok 2004

Růst je důsledkem pokračujícího pohybu v podnikovém i spotřebitelském segmentu
Společnost Trend Micro oznámila rekordní výsledky za čtvrté čtvrtletí 2004 a konsolidované tržby za rok 2004

Tokio, Japonsko – 9. února 2005 - Společnost TREND MICRO, Inc. (symbol na japonské burze TSE: 4704; symbol na americké burze NASDAQ: TMIC), vedoucí firma v oblasti vývoje aplikací a služeb pro antivirovou ochranu sítí a internetového obsahu, oznámila rekordní tržby za 4. čtvrtletí 2004 i za celý fiskální rok 2004, který byl ukončen k 31. prosinci 2004 (obojí počítáno podle US GAAP).

 

Za 4. čtvrtletí dosáhla společnost Trend Micro konsolidovaných čistých tržeb ve výši 17,7 mld. jenů (což při kurzu 105.63 JPY za 1 USD činí 167,9 mil. USD), provozního zisku 7,88 mld. jenů (tj. 74,6 mil. USD) a čistého zisku 4,7 mld. jenů (tj. 44,9 mil. USD). Znamená to 32% nárůst čistých tržeb a 50% zvýšení provozního zisku ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

 

Silná globální výkonnost ve 4. čtvrtletí pomohla Trend Micro dosáhnout dosud nejvyšších ročních čistých tržeb v historii firmy. Za rok 2004 činily čisté tržby Trend Micro 62,05 mld. jenů (tj. 587,4 mil. USD), což znamená 29% zvýšení oproti roku 2003. Roční provozní zisk činil 26,08 mld. jenů (tj. 246,9 mil. USD), o 72 % více než v roce 2003, a čistý zisk vzrostl na 15,8 mld. jenů (tj. 150,3 mil. USD), což znamená také nárůst o 72 % oproti roku 2003.

 

„Rok 2004 byl pro Trend Micro vynikající. V jeho průběhu jsme uvedli na trh mnoho novinek jako například Network VirusWall a podepsali dohody s předními dodavateli jako Cisco Systems a MSN Hotmail, na jejichž základě můžeme stavět budoucí úspěšnou existenci naší společnosti,“ řekla Eva Chen, CEO a spoluzakladatelka Trend Micro. „S vývojem potřeb našich zákazníků se naše zaměření nemění – dodávat včasné aktualizace a chránit své zákazníky před nebezpečnými hrozbami uprostřed stále méně předvídatelného prostředí.“

 

Příčinou silného nárůstu prodeje různých druhů produktů byla pokračující poptávka po důkladné ochraně podnikových a spotřebitelských prostředí. V roce 2004 vzrostl ve srovnání s minulým rokem prodej produktů pro ochranu internetových bran o 131 % a spotřebitelských produktů o 39 %. Podnikové produkty se na celkovém výsledku podílely 78 %, zatímco podíl spotřebitelských produktů činil 22 %.

 

Firma nejvíce utržila ve Japonsku, Evropě a Spojených státech a za rok 2004 plánuje vyplatit dividendy v celkové výši 4,7 mld. jenů, čili 36 jenů na akcii. Zisk na akcii je 30 %.

 

Na základě nyní dostupných informací firma očekává, že konsolidované tržby za první čtvrtletí, které skončí k 31. březnu 2005 , dosáhnou 16,3 mld. jenů (tj. 158 mil. USD při kurzu 103 JPY za jeden USD). Provozní a čistý zisk by měly dosáhnout 6,2 mld. jenů (tj. 60 mil. USD), resp. 3,8 mld. jenů (tj. 3,6 mil. USD).

 

 

Nejdůležitější události posledního čtvrtletí

 

·       Hotmail a Trend Micro

Byla podepsána dohoda s MSN Hotmail, podle níž se bude technologie Trend Micro využívat k antivirovému skenování a ochraně webových služeb Hotmailu. Podle smlouvy bude společnost Trend Micro odpovědná za ochranu téměř 200 milionů e-mailových účtů před aktuálními viry, trojskými koni a červy, které se mohou skrývat v mailových přílohách. Tyto služby začala Trend Micro poskytovat Hotmailu v prosinci 2004.

 

·       Ocenění a uznání

Trend Micro získala cenu Frost and Sullivan Award for Competetive Strategy Leadership a cenu udělovanou na základě sledování tržních výsledků klíčových hráčů na trhu společností Frost and Sullivan. Tyto ceny získala Trend Micro na základě svých výsledků na několika frontách: v růstu tržeb, tržním podílu, ziskovosti, strategických aliancích, zákaznických službách a podpoře a celkové tržní síle. Trend Micro se také dostala na přední pozice v žebříčku Technology Fast 500 Asia Pacific společnosti Deloitte, kde jsou uvedeny firmy, které dosáhly určitého meziročního růstu tržeb v asijsko-pacifické oblasti za poslední tři roky.

 

Produkty Trend Micro získaly několik ocenění včetně Editor’s Choice časopisu Technology and Business za Trend Micro InterScan™ Web Security Suite version 2.0 a Editor’s Choice 2004 serveru CNET za Trend Micro PC-cillin™ Internet Security 2005. Tento produkt byl také uveden v žebříčku Top 100 časopisu Computer Shopper.

 

·       Technická podpora a služby

Centrála TrendLabs společnosti Trend Micro ve filipínské Manille obdržela certifikát podle britské normy 7799, když splnila nároky Britského normalizačního úřadu pro informační systémy. Splnění těchto norem pomůže tomu, že zákazníci Trend Micro budou včas ochráněni před každodenním bezpečnostním rizikem, průniky do počítačů, výpadky napětí, fyzickým zničením systémů a dalšími hrozbami.

 

·       Produkty a novinky

Ve čtvrtém čtvrtletí 2004 se rodina produktů Trend Micro pro ochranu před virovými a jinými útoky rozrostla uvedením Trend Micro Network VirusWall™ 2500 a 300. Tyto produkty přinášejí zvýšenou flexibilitu při zajišťování síťové bezpečnostní politiky a účinně chrání před ničivými účinky síťových červů v distribuovaném podnikovém prostředí i v jednotlivých uzlových zařízeních. Společnost také uvedla na trh Trend Micro Mobile Security, antivirovou a anti-spamovou ochranu pro zasílání SMS zpráv prostřednictvím datových mobilních telefonů a zařízení PDA.

 

·       Podnikový segment

Mezi nové podnikové zákazníky získané v posledním čtvrtletí patří Nextel, Inc., poskytovatel integrovaných bezdrátových telekomunikačních služeb v USA. V Japonsku začala společnosti Trend Micro poskytovat služby týkající se správy životního cyklu bezpečnostních událostí divizi informačních a telekomunikačních systémů společností Hitachi, Ltd., a Hitachi Electronics Services Co., Ltd.

 

 

·       Spotřebitelský segment

Distribuce Trend Micro PC-cillin Internet Security 2005 se rozšířila o významné celostátní maloobchodní řetězce v Severní Americe včetně Best Buy a CompUSA.

 

 

 

 

O společnosti TREND MICRO

Společnost TREND MICRO je přední  světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.trendmicro-europe.com

 

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan  jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc.  Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

 

Váš názor Další článek: MP3tunes.com spuštěno, konečně obchod bez omezování uživatele

Témata článku: Hotmail, Severní Anglie, Čistý zisk, Frost, Micro, Trend, Leadership, Nebezpečná událost, Antivirová firma, Shopper, Trendy, Pacific


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky