Společnost Trend Micro nabízí novou Mobile Security pro mobilní telefony a kapesní počítače

Zkušební verze nového softwaru pro ochranu mobilních zařízení bude dostupná zdarma v době vánočních svátků.
Společnost Trend Micro nabízí novou Mobile Security  pro mobilní telefony a kapesní počítače

Cupertino, Kalifornie – 6.prosince 2004 – Společnost TREND MICRO, Inc. (symbol na japonské burze TSE: 4704; symbol na americké burze NASDAQ: TMIC), vedoucí firma v oblasti vývoje aplikací a služeb pro antivirovou ochranu sítí a internetového obsahu, ohlásila nový antivirový produkt Trend Micro™ Mobile Security, který poskytuje antivirovou a anti-spamovou ochranu zákazníkům, kteří posílají SMS zprávy pomocí mobilních telefonů a kapesních počítačů.


Průmysloví analytici předpovídají, že díky rostoucí popularitě digitálních mobilních telefonů a kapesních počítačů, se tato zařízení stanou atraktivním cílem pro autory virů. TrendLabsSM, celosvětová síť antivirových výzkumných center firmy Trend Micro, identifikovala v roce 2004 značný počet pokusných virů zaměřených na mobilní telefony, jako např. SYMBOS_SKULLS.A (trojský kůň zaměřený na mobilní telefony s operačním systémem Symbian  Serie 60, hlavně model Nokia 7610) a SYMBOS_CABIR.A (červ, který se rozšiřuje přes telefony Symbian Serie 60 s rozhraním BLUETOOTH). Je pravděpodobné, že se v budoucnu objeví další útoky na takové přístroje.

 

S příchodem vánoční sezóny mnoho lidí nakoupí nebo dostane nové mobilní telefony  a kapesní počítače jako dárky. S ohledem na to i Trend Micro nabízí zákazníkům vánoční dárek,  první verzi Trend Micro Mobile Security, která bude zdarma do června 2005.

 

Trend Micro Mobile Security je software kompatibilní s přístroji od řady nejpopulárnějších dodavatelů jako jsou Motorola MPx220, O2 XPhone, Sagem myS-7 a Orange  SPV e200.

 

„Mnoho lidí určitě zařadí vyspělé přístroje jako datové mobilní telefony a kapesní počítače  do svého seznamu vánočních dárků. S rostoucím počtem lidí, kteří používají tato zařízení, vzroste i jejich přitažlivost pro tvůrce virů,“ řekl Raimund Genese, prezident operací EMEA společnosti Trend Micro. „Nabídnutím první verze Trend Micro Mobile Security zdarma si naše firma přeje poskytnout zákazníkům a jejich mobilním digitálním zařízením bezpečné vánoční prázdniny.“

 

Dostupnost:

Trend Micro Mobile Security je k dispozici okamžitě pro přístroje používající operační systém  Microsoft™ Windows Mobile™ 2003 (příklady: Motorola MPx200, MPx220, O2 XPhone, Orange SPV C500).  Přístroje pracující s operačním systémem Symbian verze 7.0 s uživatelským rozhraním UIQ v2.0/2.1 budou podporovány od ledna  2005 (příklady: Sony Ericsson P800, P900, P910, Motorola A920, A925, A1000). Mobilní telefony a kapesní počítače s operačním systémem Microsoft Windows Mobile 2003 for Pocket PC - Phone Edition (příklady: HP iPAQ, Samsung SPH-i700) a Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition (příklady: Dell Axim, HP iPAQ, Siemens SX66) budou také podporovány od ledna 2005. Funkčnost první verze Trend Micro Mobile Security skončí v červnu 2005. Pokud chcete další informace o produktu, kompletní seznam podporovaných zařízení, podívejte se na web: www.trendmicro.com/mobilesecurity.

Z této adresy také můžete zdarma stáhnout první verzi softwaru Trend Micro Mobile Security

 

 

 

O společnosti TREND MICRO

 

Společnost TREND MICRO je přední  světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.trendmicro-europe.com

 

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan  jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc.  Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

 

Váš názor Další článek: Několik kritických chyb ohrožuje Adobe Acrobat

Témata článku: Microsoft, Windows, Značná popularita, Mobilní verze, Sony Ericsson, Ball, O2 mobilní telefony, Blue, Orange, Micro, T mobile mobilní telefony, Trend, Trendy, Antivirová firma, Mobilní telefony sony ericsson


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky