Společnost TomTom představuje řadu GO, která je využitelná i jako handsfree a honosí se vylepšenými mapami a skvělou konektivitou s jinými zařízeními

14. prosince 2005
8 GB dat na USB klíčence
Praha, 29. listopadu 2005 – Společnost TomTom, vedoucí poskytovatel navigačních řešení, dnes představuje novou řadu oceňovaných zařízení TomTom GO all-in-one, která zahrnuje 3 modely (TomTom GO 700, TomTom GO 500 a TomTom GO 300) a poskytuje uživateli požadovaná navigační řešení.
Společnost TomTom představuje řadu GO, která je využitelná i jako handsfree a honosí se vylepšenými mapami a skvělou konektivitou s jinými zařízeními

„Svět je neustále v pohybu a nová řada GO poskytuje uživatelům pohotový a na použití jednoduchý navigační systém, díky němuž mohou přestat s hledáním a začít s nacházením,” uvedl Harold Goddijn, výkonný ředitel společnosti TomTom. „Žádný jiný navigační systém nenabízí tolik výkonu a skvělých vlastností za přijatelnou cenu jako TomTom. Jelikož jsou nároky na navigaci odlišné, vytvořili jsme tři modely vyhovující požadavkům všech zákazníků.“

 

 

TomTom GO 700

 

TomTom GO 700 je špičkový, bohatě vybavený produkt navigační řady all-in-one. Je vytvořen pro nejnáročnější uživatele vyžadující vrcholnou navigaci.    

 

Díky součástkám umožňujícím hlasovou komunikaci mají uživatelé možnost využít TomTom GO 700 i jako handsfree propojitelné s mobilním telefonem pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Připojení mobilního telefonu k TomTom GO 700 prostřednictvím Bluetooth zajistí řidičům bezpečné a pohodlné telefonování i během navigace z bodu A do bodu B.

 

Funkce handsfree zajišťuje jednoduché telefonování i v případě, že uživatel zanechal telefon v tašce či v kapse. K přijetí hovoru postačí jednoduché poklepnutí na obrazovku. Pokud uživatel potřebuje telefonovat, má možnost mluvit skrz GO i během řízení. 

 

TomTom GO 700 přesměruje telefonát automaticky z vašeho mobilního telefonu do TomTom GO 700. Pomocí špičkového vestavěného reproduktoru a mikrofonu můžete telefonovat, aniž by se přerušilo zobrazování trasy, po níž zrovna jedete.  Prostřednictvím GO 700 můžete jak telefonovat, tak i pracovat se svým telefonním seznamem.

 

Integrace GO a vašeho telefonu je bezproblémová a přináší i další výhody, mezi něž spadá větší obrazovka a jasnější UI (uživatelské rozhraní), které GO 700 nabízí. S těmito vlastnostmi mizí potřeba dokupování drahého handsfree s komplikovanou instalací a reinstalací v případě, že změníte vůz či telefon.

 

TomTom GO 700 má vysokokapacitní interní pevný disk umožňující instalaci map se všemi ulicemi Evropy, díky čemuž můžete bez problémů cestovat napříč celým kontinentem. TomTom GO 700 naviguje pomocí hlasových instrukcí a zobrazení cesty na obrazovce kdekoliv na cestě z Lisabonu do Londýna či z Bruselu do Prahy.

 

Ke standardní výbavě GO 700 patří dálkové ovládání umožňující posádce vozidla maximální pohodlí – při ovládání navigace se řidič může naplno věnovat dopravní situaci.

 

 

TomTom GO dokáže využívat informace služby TomTom PLUS pomocí vyhovujícího mobilního telefonu vybaveného Bluetoooth (informace o TomTom PLUS naleznete v samostatné tiskové zprávě). Služba TomTom PLUS poskytuje informace o aktuální dopravní situaci, počasí či možnost stahovat podrobnější mapy měst, nové zvuky, zajímavá místa a mnoho dalšího.

 

TomTom GO 500                                                       

 

TomTom GO nabízí předinstalované detailní mapy vaší země spolu s významnými evropskými cestami, jež jsou nahrány na SD kartě. Díky TomTom GO 500 máte možnost přejíždět všemi státy a jednoduše nalézt cestu na kterékoliv místo v Evropě s použitím „Major Roads of Europe“.

 

TomTom GO 500 má navíc stejné handsfree funkce jako TomTom GO 700 prostřednictvím mobilního telefonu s technologií Bluetooth. Dálkové ovládání lze zakoupit samostatně. TomTom GO 500 rovněž dokáže využít služby TomTom PLUS pomocí telefonu Bluetooth.

 

TomTom GO 300

 

TomTom GO 300 uzavírá novou řadu GO a poskytuje skvělou navigaci za přijatelnou cenu.

 

TomTom GO 300 poskytuje nejaktuálnější verze map vaší země, které zahrnují detaily každého města.

 

TomTom GO 300 nabízí využití služby TomTom PLUS prostřednictvím telefonu s technologií Bluetooth.

 

 

VYLEPŠENÝ SOFTWARE:

Nová řada TomTom GO staví na úspěchu původní populární řady TomTom, má vylepšený software a snadno se používá. Mezi nové vlastnosti patří:

 

 

  • plánovač cesty s rozmanitými možnostmi zastávek během cesty,
  • nalezení PSČ dle lokace v Holandsku a Velké Británii,
  • nové plánovače cest (nejrychlejší cesta, nejkratší, cesta bez mýtného),
  • aktualizované a vylepšené podrobné mapy umožňující zahraniční plánování cesty po téměř všech silnicích v Evropě a Spojených státech,
  • více než 50 nových hlasů a 18 nových jazyků zahrnujících polštinu, češtinu, turečtinu, srbštinu, chorvatštinu, australštinu, řečtinu a ruštinu†3,
  • automatické ovládání hlasitosti mluvených instrukcí závislé na rychlosti jízdy,
  • zkušební zobrazení trasy a možnost úpravy vašeho výletu před výjezdem,
  • miliony zajímavých míst, jako jsou například parkoviště, čerpací stanice, hotely a restaurace, s automatickým upozorněním při přiblížení.

 

 

 

 

 

 

 

 


Přehled vlastností a doplňků TomTom GO

 

TomTom GO

300

500

700

TomTom GO

X

X

X

Software a mapy na SD [vašeho regionu]

X

 

 

Software a mapy [vašeho regionu] + významné cesty v Evropě na SD

 

X

 

Předinstalované mapy celé Evropy na 2,5 GB HDD

 

 

X

Zabudovaný Bluetooth vysílač

X

X

X

Handsfree telefon

 

X

X

Rozšířený GPS přijímač

X

X

X

Zabudovaný reproduktor

X

X

X

Dobíjecí baterie k bezdrátovému užití

X

X

X

Dálkové ovládání + baterie

 

jako doplněk

X

Pomocná satelitní navigace (pro užití v tunelech)

 

X

X

Kód produktu a registrační karta

X

X

X

Snadná montáž a demontáž na čelní sklo či palubní desku

X

X

X

Procesor

200 Mhz

400 Mhz

400

Mhz

Paměť

32 MB

32 MB

64 MB

Napájecí auto (CL) adaptér

X

X

X

Síťový kabel a adaptér zástrčky

jako doplněk

X

X

USB kabel

X

X

X

CD-ROM - manuál

X

X

X

Ochranné pouzdro + utěrku na obrazovku

X

X

X

Jednoduchý návod k sestavení & návod k rychlému použití

X

X

X

Katalog doplňků

X

X

X

Katalog TomTom PLUS

X

X

X

 

Cena:

Cena TomTOm GO 700 je 24 000 Kč a TomTom GO 500 21 000 Kč.

Distributoři:

Eurospace CZ, spol. s r. o., RRC-CZ, s.r.o. a Agora plus a.s.

 

†3 Nabízené jazyky: turečtina, polština, chorvatština, čeština, maďarština, rumunština, srbština, ruština, bulharština, kanadská francouzština, řečtina, australská angličtina, brazilská portugalština a mexická španělština.

Váš názor Další článek: 8 GB dat na USB klíčence

Témata článku: Software, CS Go, Top 5, Stylusy, CS, Agora, Satelitní přijímače, Class, Handsfree bluetooth, Stylus, TomTom, TomTom Go, Handsfree, Go, Mobilní telefony s navigací GPS, Style, Navigační software, Cesta, Bluetooth Handsfree

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší