Společnost TomTom NV provedla akvizici Applied Generics Ltd.

12. ledna 2006
Bývalý ministr Mlynář obviněn
Amsterdam, 11. ledna 2006 - Společnost TomTom NV (´TomTom´) oznámila, že podepsala smlouvu o akvizici společnosti Applied Generics Limited (´Applied Generics´) - založené v Edinburgu, Skotsko. Společnost Applied Generics vyvinula technologii poskytující informace o dopravních situacích v reálném čase, která je založena na rozboru užívání mobilních sítí. Technologie se komerčně využívá a má potenciál poskytovat vysoce kvalitní dopravní informace.
Společnost TomTom NV provedla akvizici Applied Generics Ltd.

„Zisk Applied Generics nás velice těší. Unikátně patentovaná a osvědčená technologie společnosti zajišťuje vysokou kvalitu informací o skutečné dopravní situaci nejen na dálnicích, ale i na lokálních silnicích. S rozvojem navigačních systémů do aut a s rozšířením nárůstu dopravy se zvyšuje zájem uživatelů o tyto služby. Těšíme se na spolupráci s mobilními operátory v Evropě a Severní Americe, která nám umožní zavést tuto technologii ve velkém měřítku“ řekl Harold Goddijn, CEO společnosti TomTom.

„Díky naší velké uživatelské základně a prudce narůstajícímu počtu automobilových navigačních systémů a také díky finanční a distribuční síle TomTom Group, máme nyní unikátní možnost mnohem více zkomercializovat naši technologii a dodávat nebývale přesné produkty poskytující dopravní informace, které pomohou lidem dorazit na místo určení v co nejkratším čase. Naši stávající zákazníci a partneři budou mít prospěch z toho, že se Applied Generics stane součástí TomTom Group.

Applied Generics zaměstnává 18 osob a zjištěný obrat je přibližně 1 milion Eur a malou ztrátu.

S společnosti TomTom
TomTom BV je vedoucí poskytovatel osobních navigačních produktů a služeb. Produkty společnosti TomTom jsou jednoduché na používání a zahrnují all-in-one navigační zařízení, stejně tak jako navigační software propojitelný s dalšími produkty, jako jsou PDA a smartphony. Společnost TomTom BV byla založena v roce 1991 v Amsterdamu a kanceláře se nacházejí v Nizozemí, Velké Británii, Francii a USA. Výrobky TomTom jsou poskytovány prostřednictvím sítě top maloobchodů v 16 zemích. Více o společnosti TomTom naleznete na stránkách www.tomtom.com

 

Témata článku: Software, Amsterdam, TomTom, Přesná informace, Navigační software, TomTom One, Osobní doprava

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje