SPOLEČNOST SYMANTEC UVÁDÍ ŘEŠENÍ BACKUP EXEC 10D ZAJIŠŤUJÍCÍ NEPŘETRŽITOU OCHRANU DAT

NEW YORK – 27. září 2005 – Společnost Symantec Corporation (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila řešení Symantec Backup Exec 10d for Windows Servers obsahující software Backup Exec Continuous Protection Server. Toto softwarové řešení eliminuje okna zálohování, jako první poskytuje koncovým uživatelům funkci webového načítání souborů a nabízí jedno úplné řešení ochrany dat systémem disk-disk-páska.
SPOLEČNOST SYMANTEC UVÁDÍ ŘEŠENÍ BACKUP EXEC 10D ZAJIŠŤUJÍCÍ NEPŘETRŽITOU OCHRANU DAT

Řešení Backup Exec 10d „navržené pro disk“ také prostřednictvím nepřetržité ochrany dat v reálném čase vytváří zlatý standard ochrany dat v systému Windows. Společnost Symantec uvolnila v červnu 2005 veřejnou beta verzi softwaru Backup Exec 10d (pod kódovým označením „Panter“) a do dnešního dne zaznamenala více než 15 000 stažení tohoto softwaru.

 

Přední výrobce zajišťuje nepřetržitou ochranu dat ve vzdálených pobočkách

Společnost Cincinnati Thermal Spray (CTS) poskytuje předním organizacím v leteckém, kosmickém, automobilovém a ocelářském průmyslu rozsáhlý sortiment ochranných povlaků, které zvyšují odolnost důležitých produktů a součástí vůči opotřebení, teplu, oxidaci, korozi, otěru a erozi. Společnost Cincinnati Thermal Spray využívá software Symantec Backup Exec k zálohování a ochraně dat ve svých čtyřech vzdálených pobočkách na středozápadě a východě Spojených států.

 

„Konstrukční a projektové informace mají naprosto rozhodující význam pro naši činnost, protože zákazníci prakticky u všech projektů vyžadují rychlou realizaci a včasné dodání. Ztráta těchto informací znamená ztrátu obchodních případů. A protože jsou naše závody umístěny na středozápadě, jsme často vystaveni nebezpečím vyplývajícím z krutých povětrnostních podmínek. Software Backup Exec 10d a Continuous Protection Server nám umožní systematický přístup k ochraně dat v reálném čase tím, že připojí všechny naše pobočky k centrálnímu pracovišti pro obnovu po zhroucení a pomůže tak zvýšit spolehlivost zálohování, zjednodušit správu a zkrátit čas potřebný ke správě,“ řekl Steve Wilson, IT manager ve společnosti Cincinnati Thermal Spray. „Máme velmi málo IT zaměstnanců s omezenými prostředky. Software Backup Exec 10d nám umožňuje snížit náklady na hardware, protože již na každé pobočce nepotřebujeme samostatné zálohy a přídavný hardware úložišť a naši uživatelé mohou rychle a snadno obnovit své vlastní soubory, aniž by se museli obracet na tým IT.“

 

Okna zálohování jsou minulostí

Tradiční záložní kopie je nutno vytvářet v určitém časovém okně. Jsou kombinací úplných, přírůstkových a rozdílových záložních kopií na páskách. To může být složité a vyžadovat drahou správu. Pomocí čistě diskové technologie řešení Backup Exec 10d, jehož součástí je software Backup Exec Continuous Protection Server, jsou dnes soubory chráněny nepřetržitě. Automaticky jsou zaznamenávány změny v souborech na úrovni bloků a to zjednodušuje správu a uvolňuje prostředky IT. Při využití diskových metod ochrany dat je zálohování a obnovení dat rychlejší a je možno současně zálohovat více serverů.  

První webové načítání souborů

Mnoho organizací, od bank přes aerolinie až po obchodníky s cennými papíry, dnes vybavuje své uživatele samoobslužnými funkcemi realizovanými pomocí webových aplikací. Podobně také řešení Backup Exec 10d umožňuje koncovým uživatelům prostřednictvím softwaru Backup Exec Continuous Protection Server obnovovat ztracené, poškozené nebo přepsané soubory pomocí snadno použitelného standardního webového prohlížeče. Data načtená pomocí webového prohlížeče jsou navíc chráněna zabezpečením systému Windows. Když mohou koncoví uživatelé načítat své vlastní soubory bez zásahu oddělení IT, jeho zaměstnanci se mohou zaměřit na stěžejní potřeby organizace. A data jsou navíc uložena na disku, odkud je možno je snadno načíst, aniž by bylo nutno vyhledávat, zavádět a číst záložní pásky.

 

Úplná ochrana dat umožňuje bezstarostné přidávání dat

Řešení Backup Exec 10d, postavené na více než deset let rozvíjené špičkové technologii, umožňuje organizacím IT pokrýt veškeré potřeby zálohování pomocí kombinace diskových a páskových metod. Řešení Backup Exec 10d s podporou nepřetržité ochrany dat pomocí diskové technologie, zálohování na disky s následným zálohováním na pásku a tradičního zálohování na pásku chrání všechny důležité soubory, databáze a aplikace. Řešení Backup Exec 10d kromě toho zjednodušuje správu prostřednictvím integrovaného monitorování, které správcům umožňuje zobrazovat stav úloh zálohování a výstrahy.

 

„Uvedení řešení Backup Exec 10d zahrnujícího software Backup Exec Continuous Protection Server dává zákazníkům možnost jednoduše získat řešení veškerých potřeb ochrany dat z jednoho zdroje,“ řekl Jeremy Burton, senior vice president, data management group, společnost Symantec Corporation. „Tím, že umožňujeme načítání souborů přes jednoduché rozhraní webového prohlížeče, zvyšujeme také produktivitu. Oddělení IT tak mohou věnovat prostředky a čas důležitým potřebám a koncoví uživatelé mohou okamžitě načítat soubory.“

Společnost Symantec dnes také ohlásila řešení Backup Exec 10d for Small Business Servers a Backup Exec 9.2 for NetWare, která přivádějí nově rozšířený rozsah technologií ochrany dat do prostředí malých podniků a systému NetWare. Společnost také představila robustní řešení obnovení systému v čistém počítači Symantec LiveState Recovery 6.0, které organizacím IT umožňuje obnovit systémy kdykoli, odkudkoli a na libovolné zařízení (viz příslušná tisková zpráva vydaná dnes).

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor Další článek: IMAP nebude, registrace na Spolužácích a další novinky na Seznamu

Témata článku: Software, Windows, Drahé úložiště, Důležitý soubor, Změna dráhy, Spray, Wilson, Cincinnati, Lines, Burton, Páska, Thermal

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší