SPOLEČNOST SYMANTEC UVÁDÍ APLIKACI NORTON GHOST 10.0

21. září 2005
Google testuje Wi-Fi
CUPERTINO, Kalifornie – 13. září 2005 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila uvedení aplikace Norton Ghost 10.0, jednoho z nejúplnějších snadno použitelných řešení zálohování a obnovení, jaké je v spotřebitelům v současné době k dispozici. Nejnovější verze aplikace Norton Ghost, která má být podle plánu k dispozici koncem září, poskytne spotřebitelům snadno použitelný a přizpůsobitelný nástroj k zálohování celého počítače a zajištění rychlého, snadného a pohodlného obnovení na úrovni souborů nebo celého systému.
SPOLEČNOST SYMANTEC UVÁDÍ APLIKACI NORTON GHOST 10.0

Aplikace Norton Ghost 10.0 zbavuje zálohování a obnovu tápání, problémů a složitosti.  Aplikace Norton Ghost 10.0 nevyžaduje od uživatelů vyhledávání patřičných souborů a složek a nespoléhá na to, že nezapomenou na oblíbené fotografie nebo na důležité daňové záznamy, ale zaznamenává obsah celého disku, včetně všech souborů, složek, nastavení systému a různých přizpůsobení, a tím zaručuje úplnost záloh v kterémkoli čase.  Úplná záloha dává spotřebitelům jistotu, že po vážném selhání budou schopni provést úplné obnovení v jednom snadném kroku bez ohledu na to, zda se jedná pouze o několik souborů nebo složek nebo, v případě nutnosti, o celý systém. 

 

„Spotřebitelé jsou na počítačích závislí více než kdykoli dříve; ukládají v nich cenné soubory, nenahraditelné fotografie i vlastní hudební knihovny, jejichž sestavení možná věnovali bezpočet hodin.  Ale současně se může kdykoli vyskytnout selhání systému, chyba uživatele, poškození dat nebo nebezpečný kód znamenající ztrátu souborů a kdykoli může také dojít k neopravitelnému poškození pevného disku,“ řekl Matthew Moynahan, vice president, consumer products and solutions, Symantec Corp. „Spotřebitelé potřebují řešení, jako je Norton Ghost 10.0, které jim umožní snadné a pohodlné zálohování a obnovení důležitých dat a souborů bez ohledu na to, na jaké úrovni počítač používají.“

 

Aplikace Norton Ghost 10.0 zajišťuje přizpůsobenou ochranu prostřednictvím zjišťování úložišť na základě doporučených postupů.  Tato jedinečná technologie automaticky zjistí, že do počítače bylo přidáno nové zařízení pro ukládání, a určí, které jednotky mají být zálohovány a jaké je optimální umístění cílového úložiště.  Nové možnosti bodů obnovení se více než na bitové kopie zaměřují na časové body, takže více odpovídají tomu, jak se na zálohování a obnovení dívají uživatelé.  K dispozici jsou také body obnovení spouštěné událostmi, které uživatelům umožňují vytvářet přizpůsobené body obnovení na základě uživatelem iniciovaných událostí.  Řízení výkonu navíc přizpůsobuje využití systémových prostředků podle aktuálních potřeb, takže prostředky jsou při vytváření bodů obnovení efektivněji využívány.

 

Další novou funkcí aplikace Norton Ghost 10.0 je možnost slučování bodů obnovení, která snižuje velikost úložného prostoru obsazeného každou sadou bodů obnovení.  Možnost slučování bodů obnovení v aplikaci Norton Ghost 10.0 umožňuje uživatelům pokračovat v případě nesprávného vypnutí systému, například při výpadku napájení nebo úplném resetu, v provádění přírůstkového zálohování počítače se stejným počátečním základem dokonce i pokud došlo ke změně stavu systému mezi základním a plánovaným bodem obnovení. 

 

Aplikace Norton Ghost 10.0 nabízí jednodušší a snadno použitelné rozhraní, které snižuje složitost zálohování a obnovení tím, že při provádění úloh zálohování omezuje potřebu zásahů a navigace.  K snazšímu obnovení přispívá použití snadno srozumitelných slov a slovních spojení v rozhraní.  Optimalizované ukládání bodů obnovení automaticky sleduje a spravuje nezbytnou velikost místa na disku pro uložení bodů obnovení. Tato jedinečná funkce je k dispozici pouze v aplikaci Norton Ghost 10.0. Zlepšené rozhraní Disku pro zotavení systému Symantec zajišťuje rychlé a jednoduché obnovení prostřednictvím uspořádání úloh spojených s obnovením do různých kategorií.  Disk pro zotavení systému Symantec byl navíc aktualizován a nyní podporuje nejširší možnou řadu zařízení. Tím se zmírňují potíže spotřebitelů vyplývající z nutnosti vytvořit vlastní „zaváděcí“ disk pro zotavení, či v horším případě z toho, že nemají k dispozici podporu příslušného zařízení v okamžiku, kdy ji potřebují nejvíce, tj. v kritických chvílích, kdy je nutno provést obnovení.

 

Aby měli spotřebitelé k dispozici optimální zabezpečení dat, aplikace Norton Ghost 10.0 podporuje 128-, 192- a 256bitové šifrování AES, které zaručuje, že uložená data nebudou přístupná neoprávněným uživatelům.  Aplikace Norton Ghost 10.0 kromě toho zobrazuje centralizovaný stav zálohování a obnovy, který spotřebitelům umožňuje zobrazovat všechny jednotky v systému, úroveň ochrany dat přiřazenou každé jednotce a také doporučení na základě aktivity zálohování.  Aplikace Norton Ghost 10.0 pracuje se širokou řadou pevných disků a výměnných médií, včetně jednotek CDR/RW a DVD+R/RW, zařízení USB a FireWire® (IEEE 1394) a jednotek Iomega® Zip® a Jaz®.

Cena a dostupnost na trhu

 

Aplikaci Norton Ghost 10.0 je možno již nyní předběžně objednávat v online obchodu společnosti Symantec na adrese www.symantecstore.com za odhadovanou maloobchodní cenu 69,99 USD.  Aplikaci Norton Ghost 10.0 bude možno podle plánu zakoupit od konce září v různých maloobchodech a u jiných online maloobchodníků.  Současní uživatelé předchozích verzí aplikace Norton Ghost a vybraných konkurenčních produktů budou moci inovovat na aplikaci Norton Ghost 10.0 za odhadovanou maloobchodní cenu 49,99 USD.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor Další článek: Google testuje Wi-Fi

Témata článku: Bezpečnost, Nebezpečná událost, Snadná obnova, Norton, Matthew, Ghost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší