Společnost Symantec představuje řadu multigigabitových integrovaných zabezpečovacích zařízení

CUPERTINO, Kalifornie – 29. srpna 2005 – Společnost Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) dnes ohlásila řadu multifunkčních síťových zabezpečovacích zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series se snadnou správou, určených k proaktivní ochraně před kombinovanými hrozbami. Třetí generace platformy zabezpečení společnosti Symantec využívá oceněné technologie a vyhovuje požadavkům středně velkých podniků na spolehlivost a výkon. Nabízí tři vysoce výkonné modely se škálovatelnou propustností, vestavěnou redundancí hardwaru a integrovanou volitelnou vysokou dostupností a vyrovnáváním zatížení.
Společnost Symantec představuje řadu multigigabitových integrovaných zabezpečovacích zařízení

Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series se vyznačují sedmi základními bezpečnostními funkcemi, které umožňují dosažení maximální účinnosti při současném snížení složitosti správy zabezpečení. Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series těsně integrují ochranu před nevyžádanou poštou, antivirovou ochranu, sítě VPN založené na protokolu SSL nevyžadujícím instalaci klientského softwaru a na protokolu IPSec, bránu firewall s plným ověřováním, prevenci narušení, detekci narušení a technologie filtrování obsahu využívající jak dynamické posuzování dokumentů, tak seznamy adres URL, což jim umožňuje zajistit ochranu perimetru sítě před neznámými útoky.  

„Internetové hrozby stále využívají více různých metod útoku. Společnost Symantec může zákazníkům pomoci řešit jejich problémy se zabezpečením prostřednictvím své nabídky proaktivních integrovaných řešení využívajících několik vrstev technologií zabezpečení, které poskytují ochranu, jaká je v současné době zapotřebí," řekl Greg Gotta, vice president, product delivery, společnost Symantec Corp. „Řada zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series pomáhá zajistit nepřetržitě dostupnou síťovou infrastrukturu pro důležitou obchodní komunikaci.“

Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series umožňují připojení prostřednictvím sítě VPN, která je založená na komunikaci SSL a nevyžaduje instalaci klientského softwaru. Skutečnost, že na mobilní počítače není nutno instalovat klientský software, snižuje náklady na implementaci a údržbu vzdáleného bezpečného připojení. Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series nabízejí zákazníkům jak funkce SSL VPN, tak tradiční funkce IPSec VPN, takže zákazníci mohou směšovat relace SSL a IPSec v rámci jedné licence.  

V řadě zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series je podpora filtrů založených na seznamech adres URL rozšířena o patentovanou technologii DDR (Dynamic Document Review) společnosti Symantec. Technologie DDR zaměstnancům zabraňuje v přístupu k závadnému obsahu tím, že správcům umožňuje definovat kontextově závislé vztahy mezi slovy.

Správci IT dnes stále stojí před problémem, jak zajisti bezpečnost a integritu stolních a vzdálených osobních počítačů. Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series nabízejí funkci zajišťující soulad klientů se zásadami. Tato funkce zákazníkům umožňuje prosazovat zásady u systémů, které se připojují vzdáleně prostřednictvím sítě IPSec VPN nebo Clientless SSL VPN. Systémy vzdálených uživatelů jsou před povolením přístupu do důvěryhodné sítě prověřeny, zda používají příslušný software Symantec AntiVirus a zda jsou definice virů aktuální.  

Zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series umožňují komplexní správu integrovaných technologií zabezpečení brány z jediného systému pro správu, čímž snižují náklady na správu a konfiguraci. Zákazníci mají možnost získat globální přehled a kontrolu nad systémem prostřednictvím centralizované správy zásad, zasílání výstrah, protokolování a vytváření grafických zpráv, což jim umožňuje efektivně analyzovat nebezpečné činnosti a reagovat na ně.

Řada zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series rozšiřuje řadu multifunkčních zabezpečovacích zařízení společnosti Symantec a současným zákazníkům nabízí nové bezpečnostní funkce prostřednictvím softwaru Symantec Gateway Security v3.0 nainstalovaného do stávajících modelů zařízení Symantec Gateway Security 5400 Series a Symantec Clientless VPN Gateway 4400 Series. Těmto zákazníkům je inovace softwaru k dispozici zdarma, pokud mají aktivní smlouvu o údržbě.  

Výkonnost a škálovatelnost

Vysoce výkonné modely řady zařízení Symantec Gateway Security 5600 Series nové generace nabízejí bezkonkurenční výkon a škálovatelnost. Integrovaná funkce vysoké dostupnosti a vyrovnávání zatížení se sdílením stavu umožňuje nakonfigurovat clustery zařízení pro různé potřeby v rozsahu od malých kanceláří až po sítě propojující budovy v rozsáhlých areálech. To umožňuje lepší dostupnost za lepší cenu ve srovnání s konkurenčními nabídkami s nižším počtem integrovaných technologií. V závislosti na modelu může propustnost dosáhnout více než 3,0 Gb/s. Zařízení jsou také dostatečně flexibilní na to, aby mohla pracovat v současných síťových prostředích v rámci celkového plánu vícevrstvého zabezpečení různých platforem.

Symantec Security Response

Zákazníkům vlastnícím zařízení Symantec Gateway Security slouží středisko Symantec Security Response, odkud dostávají nenovější dostupné aktualizace zabezpečení a informace. Odborníci střediska Symantec Security Response – součást organizace Symantec Global Services and Support – pracují na ochraně velkých podniků a spotřebitelů před nejnovějšími bezpečnostními hrozbami. Symantec Security Response, tým speciálně vyčleněných odborníků na narušení bezpečnosti, bezpečnostních inženýrů, odborníků na problematiku virů a týmů globální technické podpory, nabízí zákazníkům 24 hodin denně, 7 dní v týdnu komplexní a globální odborné znalosti internetové bezpečnosti, aby je ochránil před dnešními složitými internetovými hrozbami.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Témata článku: Bezpečnost, Neznámá budova, Symantec, Integrovaná technologie, Gateway, Vzdálená instalace, Současný systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje