Společnost Symantec představuje novou generaci správy prostředků úložišť

Společnost Symantec představuje novou generaci správy prostředků úložišť

CUPERTINO, Kalifornie – 1. srpna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes představila podstatně inovovanou verzi skupiny produktů Veritas CommandCentral 5.0, která je klíčovou součástí firemní iniciativy Storage United, jejímž cílem je pomoci organizacím řešit jejich nejnaléhavější problémy v oblasti úložišť jednotnou softwarově orientovanou metodou. Skupina produktů Veritas CommandCentral 5.0 poskytuje špičkovou škálovatelnost a spolehlivost spolu se širokou podporou heterogenních prostředí požadovanou velkými podnikovými datovými centry na celém světě.

Skupina produktů Veritas CommandCentral 5.0 obsahuje aplikace Veritas CommandCentral Storage 5.0, Veritas CommandCentral Enterprise Reporter 5.0 a Veritas Process Automation Manager 5.0. Veritas CommandCentral, tato nově uvedená sada integrovaných řešení, je jediným komplexním řešením správy prostředků úložišť (SRM) na trhu, které umožňuje optimalizaci využití úložišť, automatizaci procesů úložišť a přizpůsobení úložišť obchodním cílům.

„Aplikace CommandCentral Storage nám poskytuje okamžité zobrazení alokace úložišť na pěti různých platformách v našem datovém centru. To nám pomáhá zvýšit využití a snížit náklady na správu úložišť o 90 %,“ řekl Daniel Trim, ředitel provozu, správa unixových systémů a databází pro Health Alliance Plan, jednoho z největších poskytovatelů zdravotní péče ve státu Michigan. „Sada řešení CommandCentral nám poskytuje přehled o umístění našich úložišť a o tom, kdo je používá, a tím nám pomáhá efektivněji přidělovat prostředky úložišť a přizpůsobovat IT potřebám naší organizace.“

Optimalizace využití úložišť ve fyzických a virtuálních prostředích aplikací CommandCentral Storage
Rostoucí využívání technologií virtualizace přináší nové problémy při správě úložišť. Sada řešení Veritas CommandCentral nabízí jedinečnou schopnost řešit tyto problémy poskytováním komplexního přehledu o prostředích virtualizovaných serverů a úložišť. Novinkou v nejnovější verzi je rozšířená podpora softwaru VMware, platformy HDS TagmaStore a řadiče IBM SAN Volume Controller. Tato rozšířená podpora dává organizacím IT možnost ve virtuálních prostředích efektivně spravovat kapacitu úložiště na úrovni aplikace, což dosud nebylo možné.

Podle průzkumu společnosti Symantec jsou průměrné procentuální hodnoty využití úložišť v datových centrech znepokojivě nízké a obvykle se pohybují kolem 30 – 40 %. Aplikace CommandCentral Storage 5.0 analyzuje celkovou spotřebu úložného prostoru v heterogenních fyzických a virtuálních prostředích, identifikuje úložný prostor, který je možno vrátit k dalšímu použití, a umožňuje organizacím zvýšit úroveň využití úložišť až o 40 procentních bodů. Aplikace CommandCentral Storage zvyšuje využití a organizacím dává flexibilitu a možnost výběru hardwaru úložišť, čímž pomáhá snížit výdaje zákazníků na úložiště. To zahrnuje náklady na prostory datového centra, energii a chlazení, což jsou vzácné zdroje a představují rostoucí procento rozpočtu IT.

Mnoho organizací zcela nechápe, jakým způsobem podnikové aplikace využívají prostředky úložišť, a proto nejsou schopny kvalifikovaně rozhodovat o výdajích na úložiště. Aplikace CommandCentral Storage 5.0 a Enterprise Reporter poskytují možnosti tvorby zpráv na globální úrovni organizace. Vedoucí pracovníci tak získávají snadno přizpůsobitelné zprávy, které obsahují potřebné přehledové informace a vyžádané odpovědi na otázky týkající se globální infrastruktury úložišť. Aplikace Enterprise Reporter obsahuje globální zobrazení úložišť s možností seskupit informace z více datových center do jednoho komplexního zobrazení uspořádaného podle činnosti nebo území nebo do jiných přizpůsobených zobrazení.

„Pouze v několika málo prostředích jsou nástroje pro konzistentní zobrazování a správu prostředí úložišť a pro tvorbu zpráv. Vzhledem k pokračujícímu zvětšování úložišť a narůstání problémů nebudou mít firmy jinou možnost než zaujmout více proaktivní přístup,“ napsal Andrew Reichman, analytik společnosti Forrester ve zprávě „SRM is Knocking; Open The Door“ z května 2007. „Aplikace Veritas CommandCentral Storage společnosti Symantec je jedním z nejkomplexnějších a nejrobustnějších nástrojů SRM určených pro velká a složitá prostředí úložišť.“

Správci úložišť se snaží zajistit provozuschopnost a zachovat úrovně služeb v neustále se rozšiřujícím a stále složitějším prostředí úložišť. V aplikaci Veritas Process Automation Manager 5.0 představuje společnost Symantec platformu pro komplexní automatizaci procesů IT, která týmům zajišťujícím provoz úložišť pomůže zvládnout tuto výzvu. Toto řešení umožňuje standardizaci procesů správy úložišť, zavedení konzistentních provozních zásad a automatizaci těchto procesů. Pomocí aplikace Process Automation Manager mohou organizace zvýšit efektivitu provozu úložišť, zkrátit dobu potřebnou k poskytnutí úložiště a efektivně řídit úrovně služeb.

Nová verze 5.0 rozšiřuje vedoucí pozici aplikace CommandCentral Storage ve škálovatelnosti: jeden server pro správu podporuje více než 3 000 serverů, úložiště s kapacitou 6 petabajtů a 12 000 portů přepínačů. Díky této jedinečné úrovni škálovatelnosti může aplikace CommandCentral Storage zajišťovat správu úložišť v celém datovém centru.

Verze 5.0 aplikace CommandCentral Storage, která je plně kompatibilní se specifikací standardu SMI-S 1.1 a hluboce integrovaná prostřednictvím smluv o rozhraních API mezi různými výrobci, přidává podporu polí 3PAR, Fujitsu, HP EVA, IBM DS4x00 a zařízení iSCSI NetApp, takže umožňuje komplexní sledování, tvorbu zpráv a aktivní správu celé heterogenní infrastruktury.

Aplikace CommandCentral Storage umožňuje také správu místní a vzdálené replikace v architekturách podporujících vysokou dostupnost a obnovení po zhroucení, včetně tvorby příslušných zpráv. Aplikace rozšiřuje stávající podporu skupiny softwarových produktů EMC TimeFinder a nyní podporuje také řešení replikace Symmetrix Remote Data Facility (SRDF) společnosti EMC; Clariion SnapShot, MirrorView a Snapview; NetApp SnapMirror a HDS Shadow Image.

„Organizace IT potřebují mít přehled o své heterogenní infrastruktuře úložišť a kontrolu nad ní, aby mohly podniku poskytovat služby úložišť,“ řekl Rob Soderbery, senior vice president, Storage Foundation Group, společnost Symantec. „Aplikace CommandCentral Storage 5.0 je jediné řešení SRM, které je schopno zvládnout celé datové centrum a podporuje všechny součásti datového centra. Je to řešení vhodné pro největší organizace s nejvyššími nároky. Aplikace CommandCentral Storage 5.0 s jedinečnou kombinací správy prostředků úložišť, správy procesů úložišť a vytvářením zpráv podnikové úrovně umožňuje organizacím optimalizovat prostředky úložiště, zlepšit procesy úložiště a poskytovat služby úložiště.“

Globální poradenské služby společnosti Symantec uvádějí program hodnocení úložišť, který poskytuje objektivní pohled na stav prostředí úložišť zákazníka. Společnost Symantec prostřednictvím tohoto programu s pevnou cenou provede hodnocení infrastruktury úložišť v organizaci a poskytne zákazníkovi komplexní zprávu obsahující kromě podrobných údajů o současném využití prostředků úložišť a možném zvýšení efektivity vyplývajícím ze zvýšeného využití také doporučení ke zlepšení procesů úložišť.

Přední dodavatelé úložišť a služeb uznali vedoucí postavení společnosti Symantec ve správě prostředků úložišť (SRM) a nabízejí řešení úložišť spolu se sadou produktů CommandCentral. K těmto partnerům patří společnosti NetApp, Fujitsu, 3PAR, NovusCG a Incentra.

Váš názor Další článek: Adobe CS3: doplňky velkých programů

Témata článku: Rostoucí skupina, Využitá kapacita, Podniková verze, Okamžité zhroucení, Organizace, Úroveň, Shadow, Využití, Reporter, Celá infrastruktura, Potřebný prostor, Úložný prostor, Jediný cíl, Celé řešení, Celá organizace, Storage, Celý proces, Trim, Veritas, Door, Podnikové prostředí, Facility, Potřebná možnost


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 20

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů