SPOLEČNOST SYMANTEC POSKYTUJE ŘEŠENÍ ZABEZPEČENÍ A DOSTUPNOSTI PRO MICROSOFT SQL SERVER 2005

CUPERTINO, Kalifornie – 7. listopadu 2005 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila dostupnost špičkových řešení pro řízení výkonu aplikací, archivaci, zálohování a obnovení, správu úložišť, clusterování a zabezpečení pro Microsoft SQL Server 2005. Všechna řešení i3 for SQL Server, Backup Exec, NetBackup, LiveState Recovery, Storage Foundation High Availability (HA) for Windows, Enterprise Security Manager a antivirová řešení byla vyvinuta tak, aby spolupracovala s SQL Serverem 2005. Řešení společnosti Symantec umožňují organizacím IT zajistit zabezpečení, dostupnost a výkon prostředí SQL Server 2005 na podnikové úrovni.
SPOLEČNOST SYMANTEC POSKYTUJE ŘEŠENÍ ZABEZPEČENÍ A DOSTUPNOSTI PRO MICROSOFT SQL SERVER 2005

„Rostoucí počet velkých podniků zavádí SQL Server a využívá ho k provozování nejdůležitějších aplikací,“ řekl Kris Hagerman, senior vice president, Storage and Server Management Group, společnost Symantec. „Společnost Symantec nabízí zákazníkům, kteří využívají SQL Server 2005, širokou sadu uznávaných špičkových řešení, která pomohou zajistit bezpečnost, dostupnost, ochranu a obnovitelnost dat uložených v databázích SQL Server 2005.“

SQL Server 2005 je novou verzí nejvýznamnější databáze společnosti Microsoft. Bude výrazně zaměřen na zlepšení tří klíčových oblastí: správy podnikových dat, produktivity vývojářů a analytických nástrojů. Tato nová verze přináší podstatné zlepšení výkonu oproti předchozím verzím SQL Serveru.

„Jedním z hlavních cílů SQL Serveru 2005 je poskytnout organizacím větší možnosti kontroly nad správou dat,“ řekl Paul Flessner, senior vice president odpovědný ve společnosti Microsoft za SQL Server. „Společnosti Symantec a Microsoft spolupracují na platformě SQL Server již několik let. Produkty společnosti Symantec pro SQL Server 2005 poskytnou řešení zabezpečení, dostupnosti a správy dat. Tato řešení zlepší výkon, zabezpečení a dostupnost datového centra u velkých podnikových zákazníků.“

Řízení výkonu aplikací

Software VERITAS i3 for SQL Server, nyní od společnosti Symantec, je první řešení pro řízení výkonu aplikací, které podporuje databáze SQL Server 2005. Podniky stále častěji zavádějí SQL Server 2005 a software i3 for SQL Server poskytne správcům IT komplexní sadu nástrojů pro kompletní řízení výkonu a služeb. Tyto nástroje správcům umožní proaktivně sledovat, analyzovat a optimalizovat aplikace a udržovat požadovanou úroveň výkonu a dostupnosti. Nejnovější nabídka softwaru i3 for SQL Server umožní správcům IT nastavit a udržovat úroveň služeb aplikací a webových služeb .Net provozovaných na databázích SQL Server 2005.

Zálohování a obnovení

Pokud jde o zálohování a obnovení SQL Serveru, software NetBackup, Backup Exec a LiveState Recovery zjednodušuje zálohování databáze a současně zvyšuje dostupnost. Software VERITAS NetBackup, nyní od společnosti Symantec, zajišťuje komplexní ochranu dat na SQL Serveru 2005. Organizace mohou centrálně spravovat všechny aspekty zálohování a obnovy databázových a nedatabázových souborů SQL Serveru prostřednictvím intuitivních grafických uživatelských rozhraní, což umožňuje uplatňování konzistentních celopodnikových zásad. A software Symantec Backup Exec zajišťuje rychlou a spolehlivou ochranu na 32- a 64bitových serverech. Software Symantec LiveState Recovery pomáhá zajistit kompletní obnovení systému a aplikací, včetně databází SQL Server.

Správa úložišť a vysoká dostupnost

Software VERITAS Storage Foundation High Availability (HA) for Windows, nyní od společnosti Symantec, je aktuálně dostupná integrovaná sada softwaru pro správu, replikaci a clusterování úložišť v prostředí Microsoft Windows. Integrované řešení společnosti Symantec umožňuje organizacím IT dynamicky spravovat složitá prostředí pro ukládání dat, bez problémů zvyšovat kapacitu úložiště nebo uvolňovat nevyužité místo a prostřednictvím online správy úložišť prakticky odstranit prostoje aplikací. Software Storage Foundation HA for Windows navíc pomáhá zajistit nepřetržitou dostupnost nejdůležitějších systémů, aplikací a databází v prostředí operačního systému Windows. V případě výpadku pomáhá software Storage Foundation HA for Windows zajistit rychlou a bezpečnou obnovitelnost těchto systémů.

 

Zabezpečení

Aplikace Symantec AntiVirus (SAV) a Enterprise Security Manager (ESM) jsou špičková řešení zabezpečení a souladu s předpisy pro SQL Server, pomáhající zajistit ochranu podnikových dat před hrozbami. Aplikace ESM umožňuje organizacím definovat, vyhodnocovat a vykazovat soulad informačních systémů se zásadami zabezpečení, standardy a vládními předpisy – to vše prostřednictvím jediné konzoly. Aplikace Symantec ESM se také integruje se zařízením Symantec Security Information Manager 9500 Series a využívá jeho dynamickou korelaci informací vztahujících se k souladu se standardy a bezpečnostních informací ze systému Symantec DeepSight Threat Management System. Tato korelace, která je v patentovém řízení, pomáhá organizacím proaktivně řešit problémy dříve, než se změní na hrozby ohrožující soukromí zákazníků a integritu dat.

Aplikace Symantec AntiVirus Corporate Edition zajišťuje ochranu prostředí Exchange Server a SQL Server před viry a spywarem v reálném čase spolu s ochranou podnikových pracovních stanic a síťových serverů a tím pomáhá zajistit provozuschopnost systémů v celé organizaci. Toto komplexní řešení, které v sobě spojuje oceněné technologie a globální infrastrukturu reakce společnosti Symantec, poskytuje účinnou ochranu na každé vrstvě sítě, snižuje celkové náklady na vlastnictví a pomáhá zajistit integritu dat. Řešení využívá systém oprav vedlejších účinků, který zajišťuje funkčnost systémů po dobu narušení zabezpečení, a zároveň automaticky zjišťuje a opravuje účinky spywaru, adwaru, virů a jiného škodlivého kódu.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Témata článku: Škodlivý účinek, Lines, Veritas

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje