Společnost Symantec ohlašuje nové verze softwaru Veritas Storage Foundation a řešení vysoké dostupnosti pro systém Windows

Společnost Symantec ohlašuje nové verze softwaru Veritas Storage Foundation a řešení vysoké dostupnosti pro systém Windows

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) ohlásila software Veritas Storage Foundation a Veritas Cluster Server 5.1 for Windows, špičkové řešení správy a vysoké dostupnosti heterogenních úložišť zajišťující dostupnost dat a aplikací v prostředí Windows. Software Veritas Storage Foundation 5.1 High Availability for Windows je klíčovou součástí portfolia Symantec Solutions for Windows, které má být dostupné v červnu 2008. Tento software nyní podporuje systém Windows Server 2008, vyznačuje se podstatným zvýšením provozní efektivity a snazším používáním, včetně zvýšené dostupnosti a zlepšeného obnovení po zhroucení, centralizovaného přehledu o stavu úložišť a funkce SmartMove pro efektivní přenášení polí a „thin provisioning“ umožňující přidělování prostoru po malých částech.

„Zákazníci v současné době stojí před problémem prudce rostoucích nároků na správu oddělených ostrůvků úložišť a dodržování přísných požadavků na vysokou dostupnost v rámci smluv o úrovni služeb,“ řekl Aaron Aubrecht, senior director of product management ve společnosti Symantec. „Software Veritas Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server poskytuje organizacím obecnou sadu snadno použitelných nástrojů, které lze použít na téměř každé platformě serveru a úložiště k zajištění správy svazků online, dostupnosti úložišť a aplikací, rychlého obnovení aplikací a správy cest k síti SAN. Pokud budou moci organizace IT používat pro správu své infrastruktury úložišť a obnovení aplikací v případě místního selhání nebo zhroucení jediné softwarové řešení, budou moci podstatně snížit kapitálové i provozní náklady a současně budou mít jistotu dodržení stávajících smluv o úrovni služeb.“

Rozšířená podpora operačních systémů, aplikací a úložišť

Software Veritas Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server rozšiřuje podporu prostředí Windows Server 2008 a Windows Server 2008 Server Core o podporu verzí Standard, Enterprise a Datacenter na platformách x86, x64 a IA64. Tato verze má také rozšířenou podporu systému Windows Vista, prostředí Microsoft Exchange 2007 s aktualizací Service Pack 1, Microsoft SharePoint Portal Server 2007, Symantec Enterprise Vault 2007 a Blackberry Enterprise Server.

Doplněk Veritas Storage Foundation for Windows Dynamic Multi-pathing pokračuje v rozšiřování podpory předních platforem úložišť, takže zákazníci mohou zajistit spolehlivý provoz heterogenní vícevrstvé infrastruktury úložišť pomocí jediného řešení pro podporu více cest. Podporovaná skupina více než 40 diskových polí byla rozšířena o podporu diskových polí Pillar, 3PAR a novějších polí IBM a HDS.

Zvýšená dostupnost a rozšířené možnosti obnovení

Software Veritas Storage Foundation for Windows nabízí podrobného průvodce, který zajišťuje rychlé obnovení prostředí Microsoft Exchange a jiných aplikací z kopie svazku vytvořené v určitém časovém bodu. Pomocí nové funkce automatického obnovení snímku do skupin úložišť Exchange Recovery Storage Groups mohou nyní organizace IT zjednodušit složité otázky správy úložišť spojené s obnovením konzistentních dat aplikace Exchange do alternativního umístění. A software Veritas Cluster Server má navíc dodatečnou podporu pro řešení EMC Symmetrix Remote Data Facility (SRDF)/STAR určenou pro organizace, které pro prostředí Exchange nebo jiné aplikace potřebují infrastrukturu obnovení po zhroucení zahrnující více samostatných pracovišť.

Zlepšení provozu, správy a výkonu

Zajištění přehledu o více hostitelských systémech z jediné zabezpečené webové konzoly může podstatně snížit provozní náklady a riziko prostojů aplikací. Doplněk Veritas Storage Foundation Manager bude podporovat software Veritas Storage Foundation for Windows a až 3 000 hostitelských systémů a tím organizacím umožní získat přehled o objektech úložišť, včetně svazků, subsystémů úložišť a cest k sítím SAN. Konzola Veritas Cluster Server Management Console, která doplňuje možnosti získání přehledu o infrastruktuře úložišť, byla rozšířena o dynamické zjišťování fyzických a virtuálních (např. VMware) clusterů v systémech Unix, Linux a Windows v jediné globální operaci. Další zlepšení podstatně zjednodušují provoz. Je například možno snadno určit příslušnost clusterovaných aplikací ke geografickému umístění nebo obchodní jednotce, což usnadňuje správu a ovládání logických skupin instalací softwaru Veritas Cluster Server a vytváření příslušných zpráv.

Aplikace Configuration Checker zmírňuje riziko prostojů aplikací tím, že organizacím umožňuje před instalací jednoduše, efektivně a proaktivně identifikovat chyby související s konfigurací, odchylky od doporučených postupů a nekompatibilní hardware nebo software. Software Veritas Storage Foundation 5.1 for Windows má novou funkci SmartMove, která podstatně zvyšuje efektivitu operací zahrnujících velké objemy dat tím, že data analyzuje a zajišťuje, že jsou přesouvány pouze nezbytné bloky dat. Tím se podstatně zvyšuje efektivita přesunů dat, například při vytváření nebo synchronizaci zrcadlových obrazů nebo snímků.

Váš názor | Nová verze OpenOffice: várka užitečných inovací

Témata článku: Software, Windows, Forum, Veritas, Rychlý přehled, Dodatečný hardware, Cluster, Aaron, Klíčový snímek, Windows Server, Storage, Jediná cesta, Console, Dodatečná data, Jediná aplikace, Rychlé úložiště, Facility

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší