Společnost Symantec nabízí program analýzy počítačových hrozeb, v němž využívá bezpečnostní informace a odborníky

Společnost Symantec nabízí program analýzy počítačových hrozeb, v němž využívá bezpečnostní informace a odborníky

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) ohlásila program analýzy počítačových hrozeb Symantec CTAP (Cyber Threat Analysis Program), který komplexně pojímá získávání a identifikaci globálně platných bezpečnostních informací, poskytování lokalizovaných identifikací hrozeb a vytváření vhodných nápravných opatření a protiopatření k ochraně důležitých informací klientů a zlepšení jejich celkové bezpečnostní situace. Program CTAP poskytuje přístup k jednomu z největších komerčních úložišť údajů o zranitelných místech ovlivňujících počítačovou bezpečnost a informacím o počítačových hrozbách a přidává širokou sadu bezpečnostních nástrojů společnosti Symantec. Společnost Symantec poskytuje tento přístup prostřednictvím vysoce kvalifikovaných analytiků na pracovišti klienta a tím zlepšuje stav ochrany organizace a zvyšuje její proaktivní schopnosti.

Cílem programu CTAP, který doplňuje osvědčené integrované služby Security Intelligence Services, je rozšířit zákazníkův přehled o světě hrozeb a poskytnout zdroje pro účinné zmírnění rizik a odezvu na vyžádání. Program využívá rozsáhlou globální informační síť společnosti Symantec a široké odborné znalosti v oblasti zabezpečení, kterými disponuje pouze společnost Symantec, a zákazníkům poskytuje podrobné zprávy a ověřené informace o útocích, aktivitě nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádaných e-mailech, s nimiž se organizace každodenně setkávají.

XIV. vydání zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec vydané v dubnu 2009 ukázalo rozsah současných hrozeb vůči počítačové bezpečnosti. Společnost Symantec vytvořila v roce 2008 více než 1,6 mil. nových signatur nebezpečného kódu a v každém měsíci roku 2008 zablokovala na celém světě v průměru víc než 245 milionů pokusů o útok nebezpečného kódu. 90 % všech hrozeb zjištěných společností Symantec ve sledovaném období se pokoušelo o krádež důvěrných informací.

„Organizace v současné době stojí před závažným problémem, jak se vypořádat s hrozbami vůči počítačové bezpečnosti, které se objevují rychleji, jsou důmyslnější a dávají minimum času na proaktivní obranu. K tomu se připojuje tlak na snižování nákladů a efektivnější využití minulých investic ke zlepšení stavu počítačové bezpečnosti,“ řekl Anil Chakravarthy, senior vice president, Symantec Enterprise Services. „Program Symantec CTAP zmírňuje rizika IT komplexním pojetím identifikace hrozeb a shromažďování a ověřování informací a zajišťuje včasnou reakci zkušených profesionálů k ochraně důležitých informací klientů. Vše podporují specializované nástroje pro realizaci reakce.“

V rámci programu CTAP spojují analytici počítačových hrozeb společnosti Symantec data klientů a veřejná data s informacemi dostupnými v programu CTAP a rychle identifikují nové hrozby vůči počítačové bezpečnosti, určují skutečný charakter útoků, vyvíjejí protiopatření a zavádějí řešení. Analytici, kteří využívají globální úložiště společnosti Symantec, dávají zákazníkům přístup k podrobným a rozsáhlým informacím a rozmanitým nástrojům, které lze získat pouze prostřednictvím tohoto programu:

  • Informace o útocích, zranitelných místech a nebezpečném kódu
  • Informace o phishingu, nevyžádané poště, únicích dat, spywaru, adwaru a virech
  • Informace o podzemních počítačových ekonomikách a nástražných sítích
  • Komunita analytiků programu CTAP společnosti Symantec
  • Prostředky výzkumu IT a podpora
  • Související analýzy a specifické zprávy

Společnost Symantec poskytuje odborníky v místě a vzdálené odborníky, kteří přizpůsobují analýzy, reakce a akce projektovým specifikacím každého klienta. Hluboké odborné znalosti se zaměřují na čtyři klíčové oblasti: informace z oblasti počítačové bezpečnosti, analýzy provozu sítí, analýzy nebezpečných kódů a forenzní analýzy. Program CTAP využívá důmyslné nástroje, včetně inteligentních datových úložišť se zabudovanými sadami nástrojů a interních systémů společnosti Symantec, které analytikům programu CTAP umožňují identifikovat nové bezpečnostní hrozby z Internetu, vyvíjet obranné mechanismy a distribuovat řešení. To jim umožňuje vytvořit bezpečnější provozní prostředí a tím zlepšit situační přehled v organizaci a reakci organizace.

„K řešení současných bezpečnostních hrozeb a zranitelných míst jsou ve většině organizací zapotřebí značné interní zdroje pro proaktivní řízení rizik,“ řekla Irida Xheneti, analytička bezpečnostních služeb ve společnosti IDC. „Ve snaze o zabezpečení podnikových aktiv v době rozsáhlého rozvoje technologií a rychlého šíření hrozeb hledají organizace komplexní a proaktivní řešení zabezpečení, která jim umožní rychle zjistit zranitelná místa a rychle je opravit. Program CTAP společnosti Symantec umožní zákazníkům využít proaktivní bezpečnostní informace a odborné znalosti k ekonomicky efektivnímu zlepšení stavu řízení rizik v organizaci.“

Symantec Global Intelligence Network

V rámci globální informační sítě společnosti Symantec jsou udržovány rozsáhlé databáze dat shromážděných z celého světa umožňující identifikaci nových hrozeb, vývoj obranných mechanismů a distribuci řešení. Tato síť získává informace týkající se zabezpečení z celého světa. Analytici ve společnosti Symantec tak mají bezkonkurenční schopnost identifikovat a analyzovat nové trendy v oblasti útoků, aktivitu nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádané pošty a poskytovat ochranu a podložené komentáře. Společnost Symantec provozuje 11 středisek Security Response Center a ke sledování nebezpečných činností využívá 240 000 senzorů útoků.

Cena a dostupnost na trhu

Program analýzy počítačových hrozeb CTAP společnosti Symantec je k dispozici nyní. Cena se odvíjí od počtu analytiků, které bude organizace v rámci programu CTAP využívat. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.symantec.com/business/services/category.jsp?pcid=security.

Další článek: Windows 7 Family Pack bude dostupný v Evropě, v Česku ale ne

Témata článku: Forenzní analýza, Nové úložiště, Odborná znalost, Nové místo, Bezpečnostní společnost, Podrobný stav, Důležitá oblast, Riziko, Nový únik, Celá organizace, Podrobná data, Reakce, Celkový únik, Bezpečnostní riziko, Počítačová síť, Podrobný přehled, Podrobná analýza, Symantec, Počítačová oblast, Organizace, Celý klient


Určitě si přečtěte

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky