SPOLEČNOST SYMANTEC JMENUJE JAMESE BEERA DO FUNKCE FINANČNÍHO ŘEDITELE

CUPERTINO, Kalifornie – 13. února 2006 – Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že jmenovala Jamese Beera do funkce executive vice president a chief financial officer. Beer naposledy zastával funkci senior vice president a chief financial officer ve společnostech AMR Corp. a American Airlines.
SPOLEČNOST SYMANTEC JMENUJE JAMESE BEERA DO FUNKCE FINANČNÍHO ŘEDITELE

„James v průběhu několika posledních let, kdy se zabýval problémy v oboru letecké přepravy, prokázal schopnost rychle najít řešení složitých problémů globálního rozsahu,“ řekl John W. Thompson, chief executive officer společnosti Symantec. „Jeho rozsáhlé zkušenosti získané v organizaci patřící mezi 500 největších společností na světě budou významným přínosem do týmu vedoucích pracovníků společnosti Symantec.“
Beer povede celosvětovou finanční organizaci společnosti Symantec a bude odpovídat za účetnictví, strategické plánování a analýzy, finance, daně a audit. Povede rovněž týmy odpovědné za rozvoj činnosti, správu budov a řízení provozu.

„Společnost Symantec má jedinečné předpoklady k využití obrovských příležitostí k dalšímu rozvoji, které se naskýtají v oboru informačních technologií,“ řekl Beer. „Těším se, že ve spolupráci s týmem vedoucích pracovníků pomohu maximálně využít tento potenciál.“

Po dobu svého působení ve společnosti American Airlines zastával Beer řadu funkcí v oblasti finančního plánování a řízení provozu a mimo jiné řídil činnost této letecké společnosti v Evropě a v Asii a Tichomoří. Jménem American Airlines také řídil vytvoření aliance oneworld a navázání většiny vztahů v rámci jiných mezinárodních aliancí. Odpovídal také za vyjednání mnohamiliardových akvizicí a jejich financování. Když vedl rozvoj činnosti, odpovídal za investice společnosti American Airlines do společností Orbitz a Worldspan. Stál také v čele úsilí o zvýšení výnosů akcionářů, které vyvrcholilo vstupem na akciový trh a vytvořením samostatné společnosti Sabre Group.

Beer byl jmenován finančním ředitelem společnosti American Airlines v prosinci 2003. V této pozici odpovídal za finanční funkce společnosti, včetně finančního plánování, financí, rozvoje činnosti, účetnictví, daní, nákupů a vztahů s akcionáři. Řídil také společnost American Beacon Advisors Inc., což je dceřinná společnost společnosti AMR spravující aktiva ve výši více než 30 mld. USD. Do společnosti American Airlines nastoupil v roce 1991.

Před svým působením ve společnosti American Airlines pracoval Beer sedm let jako konzultant ve společnosti Andersen Consulting, která je v Evropě a Spojených státech známá pod názvem Accenture. Získal titul bachelor of science v leteckém inženýrství na Imperial College, London University a Master of Business Administration na Harvard Business School.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor | Specifikace nové grafické karty GeForce 7900GT a GTX známy

Témata článku: Bezpečnost, Beer, Známá akvizice, Thompson, Finance, Finanční problém, Accenture, Harvard, Rozsáhlý audit, James Bond, Sabre, Imperial, London, American Airlines

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší