SPOLEČNOST SYMANTEC JMENUJE JAMESE BEERA DO FUNKCE FINANČNÍHO ŘEDITELE

CUPERTINO, Kalifornie – 13. února 2006 – Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že jmenovala Jamese Beera do funkce executive vice president a chief financial officer. Beer naposledy zastával funkci senior vice president a chief financial officer ve společnostech AMR Corp. a American Airlines.
SPOLEČNOST SYMANTEC JMENUJE JAMESE BEERA DO FUNKCE FINANČNÍHO ŘEDITELE

„James v průběhu několika posledních let, kdy se zabýval problémy v oboru letecké přepravy, prokázal schopnost rychle najít řešení složitých problémů globálního rozsahu,“ řekl John W. Thompson, chief executive officer společnosti Symantec. „Jeho rozsáhlé zkušenosti získané v organizaci patřící mezi 500 největších společností na světě budou významným přínosem do týmu vedoucích pracovníků společnosti Symantec.“
Beer povede celosvětovou finanční organizaci společnosti Symantec a bude odpovídat za účetnictví, strategické plánování a analýzy, finance, daně a audit. Povede rovněž týmy odpovědné za rozvoj činnosti, správu budov a řízení provozu.

„Společnost Symantec má jedinečné předpoklady k využití obrovských příležitostí k dalšímu rozvoji, které se naskýtají v oboru informačních technologií,“ řekl Beer. „Těším se, že ve spolupráci s týmem vedoucích pracovníků pomohu maximálně využít tento potenciál.“

Po dobu svého působení ve společnosti American Airlines zastával Beer řadu funkcí v oblasti finančního plánování a řízení provozu a mimo jiné řídil činnost této letecké společnosti v Evropě a v Asii a Tichomoří. Jménem American Airlines také řídil vytvoření aliance oneworld a navázání většiny vztahů v rámci jiných mezinárodních aliancí. Odpovídal také za vyjednání mnohamiliardových akvizicí a jejich financování. Když vedl rozvoj činnosti, odpovídal za investice společnosti American Airlines do společností Orbitz a Worldspan. Stál také v čele úsilí o zvýšení výnosů akcionářů, které vyvrcholilo vstupem na akciový trh a vytvořením samostatné společnosti Sabre Group.

Beer byl jmenován finančním ředitelem společnosti American Airlines v prosinci 2003. V této pozici odpovídal za finanční funkce společnosti, včetně finančního plánování, financí, rozvoje činnosti, účetnictví, daní, nákupů a vztahů s akcionáři. Řídil také společnost American Beacon Advisors Inc., což je dceřinná společnost společnosti AMR spravující aktiva ve výši více než 30 mld. USD. Do společnosti American Airlines nastoupil v roce 1991.

Před svým působením ve společnosti American Airlines pracoval Beer sedm let jako konzultant ve společnosti Andersen Consulting, která je v Evropě a Spojených státech známá pod názvem Accenture. Získal titul bachelor of science v leteckém inženýrství na Imperial College, London University a Master of Business Administration na Harvard Business School.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor Další článek: Specifikace nové grafické karty GeForce 7900GT a GTX známy

Témata článku: Bezpečnost, James Bond, Známá akvizice, Finance, Harvard, Beer, Finanční problém, Sabre, London, Imperial, Accenture, Thompson, Rozsáhlý audit, American Airlines


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky