Společnost Sybase posiluje své vedoucí postavení v oblasti vertikální architektury

Společnost Sybase posiluje své vedoucí postavení v oblasti vertikální architektury

Sybase, největší společnost v oblasti softwaru a služeb, která se výhradně zaměřuje na správu a přenos informací, představila vysoce optimalizovaný analytický server příští generace Sybase IQ 15. Tato poslední verze serveru Sybase IQ je navržena k sestavování významně rychlejších a přesnějších analýz a hlášení, které řeší rostoucí potřebu přijímání zásadních informovaných obchodních rozhodnutí na základě údajů v reálném čase.

Server Sybase IQ 15 vychází z předního světového vertikálního analytického serveru a vybavuje jej vyšším výkonem, flexibilitou a lepší správou dnešních datově náročných a uživatelsky stále rozsáhlejších analytických prostředí, čímž podnikům umožňuje předvídat tržní rizika a příležitosti, předjímat preference zákazníků a přizpůsobovat obchodní procesy k dosažení růstu – to vše za přijatelné náklady na správu a implementaci.

Sybase IQ 15 navazuje na silnou tradici v oblasti analýzy dat a představuje nejvyzrálejší a funkčně bohatou vertikální analytickou nabídku na dnešním trhu, jakož i nejrychlejší analytický server na světě,” uvedl Dr. Raj Nathan ze společnosti Sybase. „Není překvapením, že více než 1500 zákazníků přijalo náš přístup k analytice – žádná společnost nedodává přesnější a nákladově efektivnější analytická řešení, která přinášejí příznivé obchodní výsledky prostřednictvím získávání nových zákazníků, růstu výnosů a předvídáním výsledků a rizik v dnešním rozkolísaném a konkurenčním, globálním prostředí.

Vzhledem k tomu, že se dnešní podniky potýkají s omezenými rozpočty na IT prostředky, chytrá firemní rozhodnutí se stále ve větší míře spoléhají na schopnost podporovat důmyslnou analýzu obrovských objemů dat v reálném čase bez obětování ziskové marže. S tím, jak jsou podniková rozhodnutí stále více podrobována důsledné kontrole, roste i náročnost analytických pracovních úkolů, ve smyslu počtu uživatelů a oddělení, které analýzu využívají, množství analyzovaných informací a složitosti otázek, které jsou kladeny na systém. Tyto faktory způsobují, že výkonnost stávajícího systému Business Intelligence se zhoršuje a v některých případech i selhává.

Za poslední rok se s tím, jak se zvýšila potřeba hlubšího pochopení celopodnikových procesů a narostlo povědomí o výhodách obchodní analýzy, dále vyvíjely technologické požadavky většiny organizací," uvedl Dan Vesset, programový viceprezident obchodního analytického výzkumu IDC. „Vlastnosti a funkcionalita, o něž byla doplněna tato verze Sybase IQ, se s největší pravděpodobností setkají s kladným ohlasem mezi organizacemi, které přecházejí k přijímání podložených rozhodnutí."

Sybase IQ 15 přináší inteligentnější přístup k obohacení podnikových analytických procesů a tím podnikům umožňuje zvýšit výkonnost, přizpůsobit své prostředí a snížit náklady na údržbu analytického prostředí. Mezi konkrétní výhody a nové funkce náleží:

  • Větší flexibilita: nezávislá rozšiřitelnost výpočetního výkonu a úložné kapacity pro podporu rostoucích požadavků v řadě směrů.
  • Rekordní rychlost: mimořádný výkon v oblasti vyhledávání dotazů se schopností paralelního zpracování dotazů a vylepšených dotazových algoritmů.
  • Lepší dostupnost informací: lepší načítání velkých objemů dat, přímé načítání dat od klienta a flexibilní víceuzlového načítání ze sdíleného diskového pole pro rychlejší načítání dat v případě potřeby; vysoká dostupnost a schopnost obnovy dat při výpadku, která zajišťuje trvalou dostupnost analytického prostředí.
  • Lepší správa: lepší správa zdrojů/utilit díky nové generaci uživatelských nástrojů a nástrojů pro správu, které podporují nasazení, automatizaci a monitoring.
  • Vyšší bezpečnost: nové funkce včetně schválených šifrovacích algoritmů FIPS; autentikace Kerberos, hesla, která lze nastavit uživatelem a podpora protokolu IPV6.
  • Větší hospodárnost: nové funkce jako je například rozdělení dle rozsahu a konfigurovatelné tabulkové prostory, které snižují celkové náklady na vlastnictví při správě rozsáhlých databází.
  • Vyšší výkon: jednoduchá, uživatelsky přívětivá správa diskového poleDostupnost serveru Sybase IQ 15 se v současnosti plánuje na 31. březen. Bližší informace o Sybase IQ naleznete na: http://www.sybase.com/products/datawarehousing/sybaseiq .

Video, které vás hrubých rysech seznámí se serverem Sybase IQ 15, naleznete na:http://www.sybase.com/iq .

Chcete-li si přečíst blog o IQ, navštivte:http://blogs.sybase.com/sybaseiq .

Témata článku: Kerberos, Vertikální video, Chytré vyhledávání, Kladný ohlas, Obrovské překvapení, Obrovský smysl, Vysoká marže, Největší smysl, Nezávislá kontrola, Nejrychlejší proces, Obrovský objem, Chytrá funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí