Společnost Sybase posiluje své vedoucí postavení v oblasti vertikální architektury

Společnost Sybase posiluje své vedoucí postavení v oblasti vertikální architektury

Sybase, největší společnost v oblasti softwaru a služeb, která se výhradně zaměřuje na správu a přenos informací, představila vysoce optimalizovaný analytický server příští generace Sybase IQ 15. Tato poslední verze serveru Sybase IQ je navržena k sestavování významně rychlejších a přesnějších analýz a hlášení, které řeší rostoucí potřebu přijímání zásadních informovaných obchodních rozhodnutí na základě údajů v reálném čase.

Server Sybase IQ 15 vychází z předního světového vertikálního analytického serveru a vybavuje jej vyšším výkonem, flexibilitou a lepší správou dnešních datově náročných a uživatelsky stále rozsáhlejších analytických prostředí, čímž podnikům umožňuje předvídat tržní rizika a příležitosti, předjímat preference zákazníků a přizpůsobovat obchodní procesy k dosažení růstu – to vše za přijatelné náklady na správu a implementaci.

Sybase IQ 15 navazuje na silnou tradici v oblasti analýzy dat a představuje nejvyzrálejší a funkčně bohatou vertikální analytickou nabídku na dnešním trhu, jakož i nejrychlejší analytický server na světě,” uvedl Dr. Raj Nathan ze společnosti Sybase. „Není překvapením, že více než 1500 zákazníků přijalo náš přístup k analytice – žádná společnost nedodává přesnější a nákladově efektivnější analytická řešení, která přinášejí příznivé obchodní výsledky prostřednictvím získávání nových zákazníků, růstu výnosů a předvídáním výsledků a rizik v dnešním rozkolísaném a konkurenčním, globálním prostředí.

Vzhledem k tomu, že se dnešní podniky potýkají s omezenými rozpočty na IT prostředky, chytrá firemní rozhodnutí se stále ve větší míře spoléhají na schopnost podporovat důmyslnou analýzu obrovských objemů dat v reálném čase bez obětování ziskové marže. S tím, jak jsou podniková rozhodnutí stále více podrobována důsledné kontrole, roste i náročnost analytických pracovních úkolů, ve smyslu počtu uživatelů a oddělení, které analýzu využívají, množství analyzovaných informací a složitosti otázek, které jsou kladeny na systém. Tyto faktory způsobují, že výkonnost stávajícího systému Business Intelligence se zhoršuje a v některých případech i selhává.

Za poslední rok se s tím, jak se zvýšila potřeba hlubšího pochopení celopodnikových procesů a narostlo povědomí o výhodách obchodní analýzy, dále vyvíjely technologické požadavky většiny organizací," uvedl Dan Vesset, programový viceprezident obchodního analytického výzkumu IDC. „Vlastnosti a funkcionalita, o něž byla doplněna tato verze Sybase IQ, se s největší pravděpodobností setkají s kladným ohlasem mezi organizacemi, které přecházejí k přijímání podložených rozhodnutí."

Sybase IQ 15 přináší inteligentnější přístup k obohacení podnikových analytických procesů a tím podnikům umožňuje zvýšit výkonnost, přizpůsobit své prostředí a snížit náklady na údržbu analytického prostředí. Mezi konkrétní výhody a nové funkce náleží:

  • Větší flexibilita: nezávislá rozšiřitelnost výpočetního výkonu a úložné kapacity pro podporu rostoucích požadavků v řadě směrů.
  • Rekordní rychlost: mimořádný výkon v oblasti vyhledávání dotazů se schopností paralelního zpracování dotazů a vylepšených dotazových algoritmů.
  • Lepší dostupnost informací: lepší načítání velkých objemů dat, přímé načítání dat od klienta a flexibilní víceuzlového načítání ze sdíleného diskového pole pro rychlejší načítání dat v případě potřeby; vysoká dostupnost a schopnost obnovy dat při výpadku, která zajišťuje trvalou dostupnost analytického prostředí.
  • Lepší správa: lepší správa zdrojů/utilit díky nové generaci uživatelských nástrojů a nástrojů pro správu, které podporují nasazení, automatizaci a monitoring.
  • Vyšší bezpečnost: nové funkce včetně schválených šifrovacích algoritmů FIPS; autentikace Kerberos, hesla, která lze nastavit uživatelem a podpora protokolu IPV6.
  • Větší hospodárnost: nové funkce jako je například rozdělení dle rozsahu a konfigurovatelné tabulkové prostory, které snižují celkové náklady na vlastnictví při správě rozsáhlých databází.
  • Vyšší výkon: jednoduchá, uživatelsky přívětivá správa diskového poleDostupnost serveru Sybase IQ 15 se v současnosti plánuje na 31. březen. Bližší informace o Sybase IQ naleznete na: http://www.sybase.com/products/datawarehousing/sybaseiq .

Video, které vás hrubých rysech seznámí se serverem Sybase IQ 15, naleznete na:http://www.sybase.com/iq .

Chcete-li si přečíst blog o IQ, navštivte:http://blogs.sybase.com/sybaseiq .

Váš názor Další článek: Ohlasy ze světa: test čtrnácti 1TB pevných disků

Témata článku: Obrovský objem, Vysoká marže, Kerberos, Vertikální video, Nejrychlejší proces, Největší smysl, Obrovské překvapení, Kladný ohlas, Chytrá funkce, Chytré vyhledávání, Nezávislá kontrola, Obrovský smysl


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky