Společnost Sybase oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2001

Výnos na akcii ve druhém finančním čtvrtletí činil na 0,24 dolaru na akcii; odhady z Wall Street byly překročeny
Společnost Sybase oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2001

Praha, 1. srpna 2001 – Společnost Sybase, Inc. (NYSE: SY), přední poskytovatel infrastruktury a řešení pro e-byznys a jedna z největších softwarových společností na světě, oznámila finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2001. Čistý výnos na akcii dosáhl hodnoty 0,24 dolaru.

 

Tržby za druhé čtvrtletí činily 234,4 milionu dolarů, což představuje mírný nárůst oproti stejnému období loňského roku i v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2001. Ve stejném období v roce 2000 firma ohlásila výnos za akcii 0,25 dolaru při celkové tržbě 234,1 milionu dolarů.

 

"Přestože situace na trhu byla komplikovaná, jsme potěšeni tím, že můžeme ohlásit podobné výsledky za druhé čtvrtletí, jakých jsme dosáhli v posledních 12 kvartálech," prohlásil John Chen, prezident a CEO společnosti Sybase. "I když očekáváme, že se trh do konce letošního roku a na začátku roku 2002 bude oživovat pouze pozvolna, společnost Sybase je odhodlána zvládnout své obchodní aktivity, přizpůsobit se aktuální tržní situaci a naplnit své finanční záměry pro celý rok 2001 - zvýšit hodnotu akcie na 1,10 až 1,20 dolaru."

 

Výnosy za akcii byly ve druhém čtvrtletí nižší - díky nákladům souvisejícím s amortizací zakoupených nehmotných statků, výdaji na vývoj a výzkum, restrukturalizaci a dalšími investicemi. Do těchto položek jsou započítány i výdaje související s nedávnou akvizicí společnosti New Era of Networks, Inc.

 

Předběžný čistý výnos společností Sybase ve druhém čtvrtletí, který nezahrnuje amortizaci zakoupených nehmotných statků, výdaje na vývoj a výzkum, restrukturalizaci a další související výdaje, činí 22,6 milionu dolarů oproti 23,6 milionu dolarů za druhé čtvrtletí loňského fiskálního roku. Veškeré další podrobnosti o zveřejněných hospodářských výsledcích lze najít v kompletní finanční zprávě na adrese http://www.sybase.com/detail/1,3693,1013289,00.html.

 

Společnost Sybase uzavřela druhé čtvrtletí zhruba s 368 miliony v hotovosti a krátkodobých investicích oproti hodnotě přibližně 342 milionů dolarů v předchozím kvartálu. Během druhého čtvrtletí Sybase zpětně odkoupila akcie za 22 milionů dolarů a přibližně 173 milionů dolarů ponechala na další odkupy.

 

K významným zákazníkům, kteří se ve druhém čtvrtletí rozhodli pro společnost Sybase, patří například firmy Thompson Financial, J-Phone, China Overseas Shipping Company (COSCO), Blackrock Financial Management, Datavantage Corporation, Electronic Arts, Nielsen Media Research, North Jersey Media Group, Southwire Company, The United States Navy`s SPAWAR, State of Michigan Department of Corrections, BlueCross BlueShield of Minnesota, BlueCross BlueShield of Tennessee, DST International, Hyperwave AG, Telecom Italia a US Army Civil Affairs Command (SOCOM).

 

V České republice patří k těmto zákazníkům například společnosti Komerční banka, IPB Pojišťovna, Česká pošta, Datart a Česká správa letišť.

 

 

O společnosti Sybase

Sybase ČR, s. r. o., je samostatná pobočka Sybase Inc., jedné z největších softwarových společností na světě. Do produktového portfolia společnosti Sybase patří vysoce výkonné databázové servery, komplexní podniková řešení zejména v oblasti mobilních a zabudovaných řešení, datových skladů a nástrojů pro vývoj aplikací pro elektronický obchod. Produkty a profesionální služby Sybase jsou pravidelně vyhodnocovány jako jedny z neprogresivnějších v oboru informačních technologií. Mezi zákazníky patří nejvýznamnější společnosti z oblasti finančních služeb, průmyslu i veřejné správy. Akcie společnosti Sybase jsou kotovány na burze NYSE v USA.

Více informací o společnosti Sybase naleznete na internetových adresách www.sybase.com nebo www.sybase.cz.

 

Kopie této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti Sybase ČR (http://www.sybase.cz) a portálu pro novináře http://www.PRnet.cz.

Pro další informace a fotografie prosím kontaktujte:

·        Stanislav Přibyl, agentura PR Consulting, Nad Pískovnou 4, 140 00 Praha 4-Krč
tel.: (02) 692 09 56, fax: (02) 692 09 65
e-mail: pribyl@pr-consulting.cz, www-stránky: http://www.pr-consulting.cz

 

·        Martin Papež, Sybase ČR, Tychonova 2, 160 00 Praha 6
tel.: (02) 24 31 08 08, fax.: (02) 24 31 50 24
e-mail: martin.papez@sybase.com, www-stránky: http://www.sybase.cz

Váš názor Další článek: Fujitsu přestává vyrábět disky pro stolní počítače

Témata článku: Byznys, New Jersey, US Army, Army, Tennessee, Druhé čtvrtletí, Nielsen, Jersey, Thompson, Era, Financial Times, Minnesota


Určitě si přečtěte

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X