Společnost Sony vybrala Alcatel pro dodávku konvergovaného řešení komunikace přes IP pro pět firemních poboček

2. listopadu 2005
Na světě je Mozilla Firefox 1.5 RC1
Paříž, 2. listopadu 2005 – Společnost Alcatel oznámila, že jí společnost Sony zadala implementaci konvergovaného řešení komunikace přes IP pro její pobočky v Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku a Lotyšsku. Nové IP komunikační řešení Alcatelu bude sloužit 280 uživatelům včetně 50 operátorů telefonních center. V pěti pobočkách koncernu Sony bude poskytovat funkce IP telefonie, místní sítě a vyspělého telefonního centra, přičemž jedinou konvergovanou IP sítí propojí ústředí Sony Nordics v Kodani se čtyřmi dalšími regionálními pobočkami.
Společnost Sony vybrala Alcatel pro dodávku konvergovaného řešení komunikace přes IP pro pět firemních poboček

Řešení je postaveno na platformě IP telefonie Alcatel OmniPCX Enterprise a telefonech Alcatel IP Touch, které nabízejí telefonní funkce pro podporu zvýšení produktivity včetně vytáčení podle jména, přesměrování hovorů a dalších vyspělých komunikačních aplikací. Společnost Sony Nordics také ve Skandinávii nasadí řešení Alcatel OmniTouch Contact Center, jež prostřednictvím inteligentního směrování hovorů zákazníků zajistí lepší služby. Do budoucna Sony plánuje rozšířit okruh používaných telefonů také o softwarové telefony Alcatel 4980.

Pro vybudování své místní sítě vybrala společnost Sony Nordic přepínače řady Alcatel OmniSwitch. Ve svém ústředí Sony plánuje nainstalovat Alcatel OmniSwitch 7700, inteligentní platformu přepínání na více vrstvách, a v ostatních pobočkách přepínač Alcatel OmniSwitch 6600. Přepínače řady OmniSwitch 6600 poskytují přepínání rychlostí fyzického spojení, bohatou sadu funkcí a vysokou dostupnost pro moderní komunikaci přes IP. Nabízejí napájení po ethernetu a centralizovanou správu pomocí aplikace Alcatel OmniVista.


O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel dodává telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení, která jim umožňují poskytovat zákazníkům nebo zaměstnancům hlasové, datové a video aplikace. Z pozice vedoucího dodavatele pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb pomáhá Alcatel svým partnerům a zákazníkům budovat širokopásmový svět, v jehož středu stojí uživatel. V roce 2004 dosáhl tržeb 12,3 miliardy eur, má 56 000 zaměstnanců a působí ve více než 130 zemích. Další informace o společnosti Alcatel najdete na internetové adrese: http://www.alcatel.com.

Témata článku: Video, Sony, Nordic, Alcatel, Komunikační aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje