Společnost SMART Comp. bude šířit programy NOVA HD a NOVA Sport HD technologií IP

Společnost SMART Comp. získala oprávnění pro šíření programů společnosti CET 21 prostřednictvím IP sítě v České a Slovenské republice. Od dubna 2009 se tak stala jediným distributorem programů NOVA HD a NOVA Sport HD pro RRTV registrované provozovatele převzatého vysílání po kabelových systémech (včetně IPTV operátorů s registrací u RRTV)
Společnost SMART Comp. bude šířit programy NOVA HD a NOVA Sport HD technologií IP

Brno, 14. duben 2009 - Společnost SMART Comp. a. s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX®, se stala jediným distributorem programů NOVA HD a NOVA Sport HD od společnosti CET 21 spol. s r.o. prostřednictvím IP technologie v České a Slovenské republice pro RRTV registrované provozovatele převzatého vysílání po kabelových systémech (včetně IPTV operátorů s registrací u RRTV). Oprávnění na poskytování těchto programů bude brzy rozšířeno i o stanice NOVA, NOVA Sport a NOVA Cinema vysílané ve standardním rozlišení. Společnost CET 21 distribuuje signál programů vyráběných ve vysokém rozlišení do sítí jednotlivých provozovatelů převzatého vysílání pouze přes optickou síť. 

IP obsah bude operátorům předáván v distribučních bodech Praha – Sitel, Brno – Kovoterm, Bratislava – SIX. Rozhraní pro připojení je FastEthernet 10/100 Mb/s případně GigabitEthernet 1000 Mb/s. Pokud bude operátor vyžadovat jiné rozhraní, příkladně ASI nebo SDI, je SMART Comp. připraven tento požadavek individuálně řešit. Veškeré technologické prvky v distribuční síti budou dodány společností Cisco Systems. IP obsah bude distribuován ve formátu MPEG-4 o datovém toku až 18 Mb/s, což zajistí výrazně vyšší kvalitu než u terestrického a satelitního příjmu.

„Distribuce obsahu CET21 probíhá přes dedikovanou optickou síť, která je připojena na předávací rozhraní studia. Ve spolupráci se společností SMART Comp. se nám podařilo najít maximálně bezpečné, kvalitní a cenově přijatelné řešení ,“ uvedl Ing. Martin Rajman, ředitel projektu společnosti CET 21, s.r.o. „Jedná se o prestižní projekt, od kterého očekáváme příležitost získat a distribuovat další zajímavý televizní i VOD obsah a to nejen ve spolupráci s CET21, ale i s dalšími televizními společnostmi v České Republice“ uvedl Marek Bukal, předseda představenstva a ředitel strategického plánování a rozvoje společnosti SMART Comp. a. s.

Dostupnost
Služba bude zprovozněna během dubna 2009 pro Českou republiku a během května 2009 pro Slovenskou republiku. Podmínkou získání obsahu je písemný souhlas CET 21 s.r.o., smlouva se SMART Comp. a hrazení měsíčního poplatku společnosti SMART Comp. Společnost SMART Comp. nabízí i možnost individuálního připojení do distribuční sítě.

Cena
Operátor ponese pouze jednorázové náklady na propojení v rámci konkrétního předávacího bodu. Měsíční paušál za signál uvedených TV stanic při uzavření smlouvy na 12 měsíců činí 7000,- Kč bez DPH, při uzavření smlouvy na 24 měsíců ve výši 6000,- Kč bez DPH a u smlouvy na 36 měsíců 5000,- Kč bez DPH měsíčně.

O společnosti SMART Comp. a. s.
Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikační optické sítě NETBOX® ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín a Opava. Nabízí rychlost připojení k internetu až 100 Mb/s bez omezení stažených dat . Díky své koncepci poskytuje síť NETBOX® spolehlivou triple-play službu (internet, VoIP a IPTV). Služby NETBOX® jsou dostupné pro více než 100 000 domácností a firem. V roce 2008 oslavila společnost výročí 10 let působení na českém trhu. Více informací o společnosti SMART Comp. a. s. a nabídce služeb NETBOX® naleznete na www.netbox.cz.

O společnosti CET 21 spol s r.o.
CET 21 je provozovatelem televizního vysílání programů NOVA, NOVA Sport a NOVA CINEMA na základě licencí k televiznímu vysílání na území České republiky udělených Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Programy NOVA a NOVA Sport jsou vyráběny jak ve standardním, tak ve vysokém rozlišení. Programy ve vysokém rozlišení jsou jednotlivým provozovatelům převzatého vysílání poskytovány pouze po optické lince. Od spolupráce se společností SMART Comp. si společnost slibuje rychlé rozšíření svých HD programů do sítí kabelových a IPTV operátorů a následně i zvýšení sledovanosti a loajality svých diváků.

Přenosy v nativním HD formátu tvoří v současné době téměř 40 % programu NOVA Sport. Týdně je možno ve vysokém rozlišení shlédnout 3 přímé přenosy Premier League, 2 přímé přenosy NHL, vybrané přenosy NBA či přímé přenosy turnajů European PGA tour (včetně Czech Golf Open 2009 a British Open 2009).

TV NOVA vysílá ve vysokém rozlišení již od 1. října 2008. V současné době je cca 30 - 40% pořadů, které TV Nova vysílá v průběhu dne a večera v nativním HD rozlišení (vyrobeno v HD). Diváci mohou sledovat v HD Televizní noviny, Odpolední TN, Sportovní noviny, Snídani s Novou, Víkend a mnoho dalších.
 

Váš názor Další článek: Vyzkoušejte novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1 RC2

Témata článku: Web, Vysoký obsah, Golf, Přímý signál, Nova, Televize Nova, League, NHL, Smart, Premier League, Sporty, Sitel, Opava, Vysílání, Smart TV, Premier, Nativní rozlišení, Nativní přenos, PGA Tour, Cinema, IPTV, Vysoké rozlišení, Tour, Přímý přenos

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší