Společnost Sloane Park dokončila první etapu investice do rozšíření páteřní optické sítě na technologii DWDM

V rámci investice do rozšíření páteřních optických tras na technologii DWDM, která celkově dosáhla výše 40 mil. Kč, došlo v poslední fázi ke zprovoznění tras Otrokovice-Břeclav a Břeclav-Brno.
Společnost Sloane Park dokončila první etapu investice do rozšíření páteřní optické sítě na technologii DWDM

Praha – 29. června 2006 – Společnost Sloane Park Property Trust, a. s., kontinuálně investuje do rozvoje vlastní páteřní optické sítě, čímž posiluje a rozšiřuje dostupnost konektivity v ČR. Celkový počet přípojných bodů pro poskytovatele internetu je dnes více než 90 aktivních a dalších 300, kde lze službu zprovoznit do dvou měsíců. Ke stávajícím trasám DWDM na technologii mezi Prahou, Brnem, Ostravou, Pardubicemi, Olomoucí a Otrokovicemi byl připojen okruh vedoucí přes Břeclav.

 „Technologie DWDM je budoucností jak pro páteřní sítě, tak i základem pro kapacitně náročné služby Triple Play. Vzhledem ke své škálovatelnosti se jedná o velmi efektivní investici v této oblasti,“ říká Martin Hruška, předseda představenstva společnosti Sloane Park a dodává: „Zároveň naše investice ve výši 40 mil. Kč patří mezi jedny z největších do oblasti rozšíření internetu v ČR za poslední rok.“

Technologie DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) umožňuje na jednom optickém vlákně provozovat několik kanálů pro separátní komunikaci o rychlosti 10 Gb/s. Dle současného standardu činí počet kanálů od 8 až do 160, takže kapacita jednoho optického vlákna může dosáhnout celkové kapacity až 1,6 Tb/s.

Společnost Sloane Park využívá pro DWDM trasy platformu od izraelské společnosti ECI. Aktuálně jsou osazeny zařízení pro kapacity 1 Gb/s a 2,5 Gb/s.

Další rozšíření sítě a dostupnosti připojení

Kromě tras na bázi DWDM došlo v polovině června k dobudování nové trasy na technologii Gigabit Ethernet mezi Starým Plzenecem a městem Šťáhlavy.

Mezi města, kde jsou nově dostupné přístupové body páteřní optické sítě , tzv. POPy, patří nyní Horažďovice, Napajedla, Bzenec, Kostelec nad Orlicí a Český Brod.

 

Další informace naleznete na www.sloane.cz.

 

O společnosti Sloane Park Property Trust

Sloane Park Property Trust, a.s., je vlastníkem a provozovatelem optických páteřních sítí v České Republice a Spolkové Republice Německo. Firma podniká na základě licencí udělených úřady pro provozování veřejných telekomunikačních služeb. Od roku 2004 rozšířila portfolio svých služeb o velkoobchodní prodej IP konektivity lokálním poskytovatelům připojení k internetu a freenetům. Zároveň poskytuje pronájem synchronních okruhů a nenasvícených vláken. Další rozvoj firmy je úzce spojen s provozem páteřní sítě osazené „gigabitovou“ technologií CISCO. Celková délka provozovaných optických tras přesahuje 3.500 km a má více než 70 aktivních POPů, 400 pasivních míst předání služby.

Klientelu velkoobchodního prodeje tvoří jednak telekomunikační operátoři (ČRa, BT Ignite, Český Telecom, DialTelecom, GTS Novera, Ipex, T-System Pragonet), ISP – lokální poskytovatelé internetového připojení (TvůjNet, Mattes AD, Netro, INet Home ...) a občanská sdružení tzv. Freenety (KLFree, PilsFree, ViniceNET …). Sloane Park nedodává služby koncovým uživatelům.

Společnost Sloane Park je vlastněna zahraničními finančními investory. Obrat firmy v roce 2005 přesáhl 85 mil. Kč při ukazateli EBIDTA více než 30 mil. Kč. Společnost v současnosti zaměstnává celkem 20 zaměstnanců a využívá služeb společností pro outsourcing servisu a výstavby sítí.

Váš názor Další článek: První betaverze Mozilla Firefox 2.0 je před dokončením

Témata článku: Denso, Park, Trust, Inet, Celková kapacita, Ignite

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší