Společnost Siemens zakomponovala funkci Video over IP do svého řešení pro komunikaci v reálném čase

26. listopadu 2003
ADSL bude od ledna za nižší cenu
Siemens, divize Informace a komunikace – sítě (ICN), nadále rozšiřuje komunikaci v reálném čase v prostředí informačních technologií, tentokrát přidáním přenosu videa přes internetový protokol (Video over IP).
Společnost Siemens zakomponovala funkci Video over IP do svého řešení pro komunikaci v reálném čase

Siemens, divize Informace a komunikace – sítě (ICN), nadále rozšiřuje komunikaci v reálném čase v prostředí informačních technologií, tentokrát přidáním přenosu videa přes internetový protokol (Video over IP). První integrace videokomunikace se bude týkat produktu optiClient 130 založeném na SIP protokolu, což je stolní klient podporující hlasovou komunikaci přes počítač. S tímto novým řešením Siemens dále rozvíjí koncept LifeWorks a rozšiřuje jeho funkcionalitu o hlasové aplikace, okamžité předávání zpráv (instant messaging), řízení docházky, pomocné aplikace a videokomunikací. První verze tohoto řešení bude představena na veletrhu CeBIT v roce 2004.

 

„Uživatelé si již delší dobu žádají řešení pro multimediální komunikaci. Na tento trh se snažila proniknout již celá řada produktů, zatím bez většího úspěchu,“ vysvětluje Andy Mattes, který v rámci divize ICN zodpovídá za podniková řešení. „My jsme zvolili zcela nový přístup: místo izolovaného řešení pro komunikaci Video over IP jsme zaintegrovali videoaplikaci do našich klientů, portálů a pomocných nástrojů. V budoucnu tak bude možné pořádat nejen ad hoc konference pro virtuální skupiny, ale i videokonference. Videokomunikaci tak zpřístupníme prostým rozšířením stolního hlasového a datového komunikačního systému.”

 

Hlavním cílem nové generace aplikací, tzv. „druhé generace IP aplikací“, je zvýšení produktivity podnikových procesů pomocí integrace komunikace v reálném čase do  světa informačních technologií. Videokomunikace je logickým pokračováním řešení, která jsou již součástí konceptu Siemens LifeWorks.

 

OptiClient 130 je programovatelný telefon založený na SIP protokolu, který nabízí funkce telefonování v uživatelském rozhraní počítače. Jednoduchým pohybem myši lze zahájit volání nebo konferenční hovory. Uživatelé mají standardní rozhraní, a to bez ohledu na to, zda používají notebook, stolní počítač nebo PDA. Integrace nové aplikace umožní rovnocennou videokomunikaci nebo účast na videokonferencích s několika uživateli.

 

Toto videořešení založené na SIP protokolu lze také zaintegrovat do softwarové řady pro komunikaci a spolupráci v reálném čase - HiPath OpenScape. Řešení HiPath OpenScape vychází z otevřených standardů a je určeno pro rychlou a jednoduchou synchronizaci komunikačních procesů od osoby k osobě nebo přístup k informacím s cílem zrychlit podnikové procesy. Jeho součástí je Siemens middleware (Communications Broker) a dvě aplikace pro koncové uživatele: “Personal Portal“ (Osobní portál) a “Workgroup Portal“ (Portál pracovní skupiny). HiPath OpenScape pracuje na serveru Microsoft Office Live Communications.

 

 

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje společnostem dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje „ta“ pravá cesta. Společnost Siemens se chce v tomto segmentu stát jedničkou. Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese: http://www.hipath.com

 

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace - sítě (ICN) je jedním z předních poskytovatelů síťové technologie pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Komplexní portfolio výrobků zahrnuje především konvergenční řešení pro hlasové a datové služby založená na technologii IP (HiPath pro podniky, SURPASS pro telekomunikační operátory) a celou řadu řešení pro širokopásmový přístup a optické přenosové sítě. Skupina Siemens tak z jediného zdroje nabízí kompletní řešení pro internetovou infrastrukturu příští generace, která je optimalizována na rychlou návratnost investic a zákazníkům otevírá nové obchodní možnosti.

Další informace najdete na adrese: http://www.siemens.com/networks

 

Váš názor Další článek: ADSL bude od ledna za nižší cenu

Témata článku: Video, Broker, Reálná osoba, Reálná aplikace, Sip, Deutsche Bank


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu