Společnost SCO vede v souboru testů AIM

14. září 1999
Compaq chce žít NonStop
Operační systém UnixWare 7 přináší třikrát vyšší výkon za téměř čtvrtinovou cenu než OS SUN Solaris System od společnosti Sun.
Společnost SCO vede v souboru testů AIM
Společnost SCO oznámila, že OS UnixWare® 7 běžící na výpočetním systému s architekturou Intel porazil mnoho výpočetních systémů s architekturou RISC v nedávném testování provedeném společností AIM Technology. OS UnixWare® 7 běžící na počítačích Netfinity od společnosti IBM byl při téměř čtvrtinové ceně schopen poskytnou třikrát vyšší špičkový výkon a totéž platí i o trvalém výkonu ve srovnání se serverem SUN Ultra Enterprise 5000 běžícím pod OS Solaris od společnosti Sun.

AIM Technology, což je nezávislé testovací zařízení, provedla testování s použitím vlastního multiuživatelského testu. Společnost AIM Technology instalovala OS UnixWare® 7 na serveru od společnosti IBM Netfinity 7000-M10 vybaveném čtyřmi procesory Intel Pentium Xeon 500 MHz a 4 GB paměti RAM. Na této konfiguraci UnixWare® 7 dosáhl špičkové výkonnosti 6504 úloh za minutu, což je mnohem lepší výkon, než poskytuje jiný výpočetní systém založený na procesorech Intel, a lepší než mnoho systémů založených na architektuře RISC. Server Netfinity s OS UnixWare® 7 také dosáhl prvního místa v kategorii systémů v ceně 75 000-149 999 USD, a vytlačil tak z této pozice dřívějšího vítěze AlphaServer 4100 5/600 od společnosti Compaq běžícím pod OS Digital UNIX.

“Společnost SCO je nadšena výsledky testů od společnosti AIM Technology,” řekla Tamara Newbergerová, ředitelka marketingu serverových produktů u společnosti SCO. “Je to jenom další důkaz, že UnixWare 7 na platformě Intel nemůže pouze konkurovat, ale může překonat systémy s architekturou RISC jak v parametru cena/výkon, tak i v hrubém výkonu. Naši zákazníci se mohou rozhodnout pro cenově efektivní variantu s důvěrou, že jejich systémy budou mít dostatečnou rezervu výkonu pro efektivní zpracování jejich podnikatelských záměrů.”

Platformy založené na architektuře Intel běžící pod OS UnixWare také získaly v testech AIM šest z deseti ocenění Hot Iron Awards ve své kategorii. Poslední výsledky výrazně posilují reputaci a sílu postavení OS UnixWare® 7 jako systému založeného na architektuře Intel, který má být jasnou volbou pro aplikace podnikové třídy.

Další informace o systému UnixWare® 7 získáte na adrese www.sco.com/unixware/ na službě World Wide Web.

O společnosti SCO
SCO je světová jednička mezi dodavateli OS typu Unix a špičkový poskytovatel síťového programového vybavení, jež umožňuje klientům všech druhů, včetně počítačů PC, grafických terminálů, NC počítačů přístup z rozhraní Webtop k životně důležitým aplikacím běžícím v podniku na všech druzích serverů. SCO vytvořila programové vybavení Tarantella, což je první aplikační broker pro síťové výpočty. Společnost SCO prodává a podporuje své produkty v rámci světové sítě distributorů, reselerů, systémových integrátorů a značkových výrobců. Více informací o společnosti a jejich výrobcích naleznete na domovské stránce firmy SCO s adresou http://www.sco.com.
Váš názor Další článek: Compaq chce žít NonStop

Témata článku: Broker, OSA, OS X, Technology, Iron, Výpočetní výkon, Jasná volba, Osu


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF