Společnost RADWARE koupila majetek V-Secure Technologies

Společnost Radware (NASDAQ: RDWR), přední výrobce v oblasti content switchingu a bezpečnosti, oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o získání majetku V-Secure Technologies, předního dodavatele IPS (Intrusion prevention system, systémů prevence průniků), za částku 15 mil. Dokončení transakce podléhá standardním podmínkám uzavření obchodní smlouvy.
Společnost RADWARE koupila majetek V-Secure Technologies

Radware nejprve integruje technologii V-Secure pro samoučící se detekci útoků do produktu DefensePro 3.0. Bude to znamenat účinnou aktivní ochranu před novými i neznámými hrozbami dříve, než je vydána oprava. Později bude společnost Radware integrovat technologii adaptivního expertního systému V-Secure do APSolute OS. Schopnost monitorovat dynamické vzorce chovaní síťových aplikací a podle toho chránit síť bez lidského zásahu dále posílí základní technologii společnosti Radware.

Vedoucí postavení v technologiích
Integrace technologie V-Secure rozšiřuje možnosti především v oblasti ochrany před DoS útoky. S technologií V-Secure mohou být blokovány nové útoky v reálném čase, bez dopadů na legitimní (oprávněné) uživatele. Zde je několik výhod, které nabízí technologie adaptivního expertního systému V-Secure:

Přidání těch nejlepších ochranných schopností založených na chování sítě a provozu. Tím je umožněna ochrana před útoky dříve, než je vydána oprava, a použití behaviorálních systémů (založených na chování) IPS.

Automatická detekce útoků bez nutnosti lidského zásahu do konfigurace pravidel nebo prahových hodnot. Systémy, které spoléhají na ručně nastavené prahové hodnoty a pravidla, jsou závislé především na individuálních dovednostech správce systému.

V-Secure má osvědčení od NSS pro IPS založené na detekci chování sítě (rate-based). V kombinaci s osvědčením pro IPS založené na obsahu má společnost Radware nyní dvojí osvědčení pro IPS založené jak na chování sítě, tak na obsahu. To nemá žádný z hlavních konkurenčních IPS.

Schopnost zjišťovat útoky a vytvářet signatury za chodu poskytuje inteligentní přístup k ochraně před vydáním opravy s nulovým záporným dopadem na legitimní uživatele. DefensePro bude nyní nabízet silnou preemptivní ochranu. Zakrýváním zranitelných míst udržuje bezpečnost uživatelů v aktualizovaném stavu a chrání jejich sítě dříve, než se rozšíří ohrožení.

Stav trhu
Podle IDC se trh detekce a ochrany před průniky (IPS) v posledním roce rozrostl o 50 %. Tento tržní segment je důležitou částí rychle se rozvíjejícího trhu celkové ochrany před ohrožením, který by měl podle předpovědi IDC dosáhnout do roku 2008 obratu 3,45 mld. USD. Analytici upozorňují, že účinné bezpečnostní produkty budou muset používat více obranných technologií na ochranu před kombinovanými hrozbami pro stávající síťovou infrastrukturu, stejně jako pro infrastrukturu další generace, která bude využívat bezpečné a účinné dodávání aplikací přes IP. Tato akvizice umožňuje společnosti Radware rozšířit stávající schopnosti ochrany IPS na základě signatur a ochrany před DoS o behaviorální ochranu v rámci integrovaného řešení Radware pro vysokou dostupnost aplikací.

O společnosti Radware
Radware je společností s celosvětovým působením a vedoucím postavením na trhu inteligentního přepínání na aplikační vrstvě (Intelligent Application Switching), které zajišťuje plnou dostupnost, maximální využití výkonu a úplné zabezpečení všech kritických aplikací v síti, přičemž dramaticky snižuje provozní náklady a náklady na rozšiřování řešení.
Integrovaná řešení společnosti Radware pro zabezpečení aplikací, aplikační infrastrukturu a end-to-end propojení jsou instalována ve více než 2 500 podnicích na celém světě. Radware nabízí nejširší produktové řady v tomto oboru, jež splňují požadavky aplikací v každém kritickém bodě sítě, včetně webových a aplikačních serverů, firewallů, VPN, spojení ISP, antivirových bran a cache.
Více informací o tom, jak řešení společnosti Radware pro inteligentní přepínání na aplikační vrstvě dovolují zabezpečit kritické aplikace a posílit jejich výkon a dostupnost, naleznete na internetové stránce www.radware.com.


O společnosti VUMS DataCom
VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a její působnost pokrývá celé území České republiky. VUMS DataCom, spol. s r. o., dodává na trh rozmanité výrobky celé řady špičkových společností, především firem ze skupiny RAD Group. Neustále rozšiřuje nabídku moderních a kvalitních komunikačních řešení a umožňuje svým zákazníkům budovat privátní podnikové i rozsáhlé veřejné datové, hlasové a multimediální sítě. Bližší informace o společnosti VUMS DataCom, spol. s r. o., najdete na internetu na adrese www.datacom.cz.

Váš názor Další článek: Chystá Microsoft vlastní přehrávač jako konkurenci iPodu?

Témata článku: Bezpečnost, NSS, Ochrana, Celá infrastruktura, Stávající systém, Legitimní využití, Celý trh, Neznámá aplikace


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky