Společnost Progress Software oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí

Výnos vyšší o 17 %; příjem z provozní činnosti a EPS prudce vzrostl
Společnost Progress Software oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí

BEDFORD, Mass., 21. prosince 2004 — Progress Software Corporation (PSC) (Nasdaq: PRGS), přední dodavatel technologie pro rozvoj, využití, integraci a řízení obchodních aplikací, oznámila výsledky, kterých dosáhla během čtvrtého fiskálního čtvrtletí ukončeného 30. listopadu 2004. Výnos za toto čtvrtletí dosáhl 96,2 milionů USD, což je o 17 % více než ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003, kdy byl výnos 82 milionů USD. Výnos ze softwarových licencí se zvýšil o 23 % na 36,8 milionů USD z 29,9 milionů USD v tomtéž období minulého roku.

 

Podle obecně přijímaných účetních principů (dále pouze GAAP) se příjem z provozní činnosti zvýšil o 29 % na 15,9 milionů USD z 12,3 milionů USD ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003. Čistý příjem se zvýšil o 23 % na 10,9 milionů USD z 8,8 milionů USD v tomtéž období minulého roku. Příjem rozpočítaný na jednu akcii se zvýšil o 22 % na 28 centů z 23 centů ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003. Tyto výsledky zahrnují poplatky po zdanění za amortizaci nabytých nehmotných aktiv ve výši 1,3 milionu USD ve čtvrtém čtvrtletí  fiskálního roku 2004 a 0,4 milionu USD ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2003. 

 

„Během fiskálního roku 2004 se začal na výrazném zvýšení výnosu PSC pozitivně projevovat vliv našeho úsilí o rozšíření trhů a zrychlení růstu,“ řekl Joseph Alsop, spoluzakladatel a výkonný ředitel PSC. „Naše novější společnosti – DataDirect, ObjectStore a Sonic Software se nyní podílejí na našem výnosu ze softwarových licencí 30-ti %. Očekáváme, že ve fiskálním roce 2005 poroste celkový výnos z těchto nových společností v řádu dvoumístných čísel. Zároveň výnos ze sortimentní nabídky OpenEdge™ dále roste, dokonce i po započtení vlivu příznivých devizových kurzů. Nejnovější vydání platformy OpenEdge, OpenEdge 10 je dobře přijímáno zákazníky Progress Software i aplikačními partnery.“

 

 

Nejdůležitější údaje

Společnost Progress Software Corporation koupila Persistence Software, Inc. (Nasdaq: PRSW) technologickou a tržní jedničku v softwaru pro distribuovaný přístup k datům a pro vyrovnávací paměti (caching software), hotovostní transakcí za nákupní cenu ve výši 5,70 USD za akcii nebo přibližně celkem za 16 milionů USD.  Dohoda byla oznámena v září a uzavřena 5. listopadu. Společnost Persistence je nyní součástí společnosti ObjectStore, provozní společnosti v rámci PSC, která zajišťuje produkty pro řízení dat v reálném čase.

http://www.progress.com/company_info/news_views/pressrelease_364540/pritem.ssp?

 

Celá řada nových a stávajících zákazníků si koupila produkty Sonic ESB (podniková servisní sběrnice) a související doprovodné produkty jako základ jejich podnikové struktury orientované na služby (SOA). Společnost BAA Ltd., orgán provozující sedm letišť ve Velké Británii včetně letišť Heathrow, Gatwick a Stansted, vybrala produkt Sonic ESB jako svou SOA infrastrukturu spojující operační systémy na pátém terminálu letiště Heathrow. Společnost Sonic také uzavřela důležité obchody se společnostmi SAIC, Pacific Capital Bancorp, Lexicon Marketing, Bendit GmbH a Northrop Grumman.

http://www.sonicsoftware.com/news_events/pressitem/pressrelease_374849/index.ssp?

 

Společnost ObjectStore oznámila svůj RFID Accelerator, snadno použitelné  řešení pro řízení dat v reálném čase pro aplikace identifikující radiové frekvence (RFID). RFID Accelerator zajistí kompletní vývojové prostředí pro RFID aplikaci vyznačující se inovativním dotazovacím jazykem, stálou databází pro data související s EPC, podporou pro standardní průmyslová RFID čtecí zařízení pro sběr RFID dat, otevřená rozhraní pro sdělování RFID událostí podnikovým aplikacím. Tento produkt již využívá společnost DABAC, nezávislý prodejce softwaru specializující se na lesní průmysl, pro sledování  dodavatelského řetězce zajišťujícího dodávky stromů a řeziva od předních německých lesnických společností na pily. Tato nová RFID aplikace zdokonaluje proces řízení zásob a zjednodušuje platební proces. http://www.progress.com/earnings_q404

 

Informace o získání nových důležitých zákazníků a partnerů, přijetí nových technologií a jejich hlavní využití.

Mezi nové důležité partnery a zákazníky, kteří koupili technologii od provozních společností  PSC nebo využívají řešení s technologií PSC: AltaGas Ltd., American Society for Microbiology, Ameriquest Mortgage Company, Aspen Technology, Inc., Boxstar Limited, C&T Solutions SA de CV, Charter Communications, CSX World Terminals Asia Ltd., Dataware Solutions, Univerzita Denki-Tsushin, Dictaphone Corp., Dynamic Aviation Group, Inc., Esaote SpA, F.L.Smidth A/S, Fafard & Freres Ltee, Federaal Planbureau, Garradin Pty Ltd., Gibsoft Computer Systems GmbH, Gunns Limited, Hays Mechanical Services, Inc., Immo Kirsch, Imon Technology Co. Ltd., InterActive Taxi, Intesa Sistemi e Servizi SpA, IRP Solutions Corporation, Logilec, NetAge Solutions GmbH, Personec Oy, Politiezone Grensleie, specializovaná nemocnice Seremban, Summer Institute of Linguist, Symbol Technologies Limited,  Techniker Krankenkasse, The Midland News Association, Timken Industrial Services, Trac Medical Solutions, Inc., 18. letecká divize armády Spojených států, Ministerstvo školství ve státě Wyoming a ZP Sud-Luxembourg.

 

Mezi významné stávající partnery a zákazníky využívající technologie od různých provozních společnosti PSC, nebo využívající technologii PSC jako důležitý doplněk svých systémů, patří:  obchodní domy Albertson`s, ANZ Bank, Bank of America, Bank One, Barclays Capital, Blue Cross Blue Shield (Florida), Capital One, CCH Incorporated, General Mills, Inc., The Goldman Sachs Group, Inc., Home Mart de Mexico, SA de CV, ING Minneapolis, Kaiser Permanente, Kras Stervakanties, Mansfield Oil Company, Morgan Sindall PLC, Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc., The Thompson Corporation, Treasury Board of Canada Secretaria, Verizon and WearGuard.

Obchodní prognóza

Společnost předkládá pro první fiskální čtvrtletí končící dne 28. února 2005 následující prognózu:

  • Očekává se výnos v rozmezí 94 milionů USD až 96 milionů USD. Příjem z provozní činnosti podle GAAP se dle očekávání bude pohybovat v rozmezí 10 milionů USD až 11 milionů USD včetně amortizace nabytých nemovitých aktiv ve výši 2 miliony USD.
  • Příjem podle GAAP rozpočítaný na jednu akcii se očekává v rozmezí 19 až 20 centů.
  • Předběžně se očekává příjem z provozní činnosti v rozmezí 12 milionů USD až 13 milionů USD, s vyloučením amortizace nabytých nehmotných aktiv ve výši 2 miliony USD.
  • Předběžně se příjem rozpočítaný na jednu akcii očekává v rozmezí 22 až 23 centů, s vyloučením přibližně 3 centů na akcii na amortizaci nabytých nehmotných aktiv.

Společnost předkládá pro fiskální rok končící 30. listopadem 2005 následující prognózu:

  • Očekává se, že výnos bude v rozmezí 390 milionů USD až 400 milionů USD. Příjem z provozní činnosti podle GAAP se očekává v rozmezí 57 milionů USD až 60 milionů USD včetně amortizace nabytých nehmotných  aktiv ve výši 8 milionů USD.
  • Očekává se, že příjem podle GAAP rozpočítaný na jednu akcii se bude pohybovat v rozmezí 1,01 USD až 1,05 USD.
  • Očekává se, že příjem z provozní činnosti na pro forma základě se bude pohybovat v rozmezí 65 milionů USD až 68 milionů USD, s vyloučením amortizace za nakoupená nehmotná aktiva ve výši 8 milionů USD.
  • Očekává se, že příjem na pro forma základě rozpočítaný na jednu akcii se bude pohybovat v rozmezí 1,14 USD až 1,18 USD s vyloučením přibližně 13 centů na akcii za amortizaci nabytých nehmotných aktiv.

Výše uvedená obchodní prognóza neobsahuje žádné výdaje související s vyrovnáním za akciový kapitál (stock-based compensation). Společnost v současné době hodnotí dopad nového účetního prohlášení týkajícího se vyrovnání za akciový kapitál, které bude ve společnosti v platnosti ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2005. 

Právoplatné oznámení týkající se předběžných finančních informací

Společnost uvádí předběžný příjem z provozní činnosti, čistý příjem a příjem na akcii jako doplňující informace pro investory. Tato opatření nejsou v souladu s účetními principy obecně přijímanými ve Spojených státech (GAAP), ani nejsou alternativou k těmto principům. Účelem těchto údajů je doplnit GAAP. Tyto údaje se mohou lišit od proforma údajů používaných jinými společnostmi. Společnost věří, že proforma výsledky popsané v tomto tiskovém prohlášení jsou užitečné pro porozumění probíhajícím operacím a že zprostředkovávají další podrobnosti týkající se provozních výsledků a přinášejí další možnost, jak tyto výsledky zhodnotit. Vedení společnosti používá tyto proforma výsledky pro srovnání výsledků společnosti s uplynulými obdobími s cílem posoudit trendy vývoje a používá je také kvůli vytváření rozpočtu a plánování. Odsouhlasení proforma úprav s finančními výsledky společnosti podle GAAP najdete v níže uvedených tabulkách.

 

O Progress Software Corporation

Progress Software Corporation (Nasdaq: PRGS) je světovou jedničkou v softwarovém průmyslu s výnosem vyšším než 300 milionů USD. PSC dodává prostřednictvím svých provozních společností  Progress Software, Sonic Software Corporation, DataDirect Technologies, ObjectStore a PeerDirect technologie pro veškeré aspekty vývoje, využití, integrace a řízení podnikových aplikací. Ústředí společnosti v Bedfordu, ve státě Massachusetts lze kontaktovat prostřednictvím internetové stránky http://www.progress.com nebo telefonicky na čísle  +1-781-280-4000.

 

Prohlášení o možných rizicích

 

Kromě informací a diskusí o obdobích, která již proběhla, mohou být údaje obsažené v tomto dokumentu “prozíravými prohlášeními” ve smyslu zákona o reformě prodeje soukromých cenných papírů z roku 1995. Tato prohlášení jsou do značné míry riziková a nejistá a existuje řada faktorů, které by mohly skutečné výsledky výrazně změnit včetně, ale ne pouze: příjmu a expedice nových objednávek, příhodného zlepšení produktů společnosti, míry růstu některých tržních segmentů, umístění produktů společnosti na tyto tržní segmenty, výkyvů v poptávce po zákaznických službách a technické podpoře, cenových tlaků a konkurenčního prostředí v softwarovém průmyslu, využití internetu firmami a zákazníky, a schopnosti společnosti proniknout na mezinárodní trhy a řídit své mezinárodní operace. Společnost se nezavazuje k tomu, že bude aktualizovat informace v tomto prohlášení. Další informace týkající se rizika a nejistoty související s podnikáním společnosti, najdete v záznamech společnosti vedených u burzovní komise.

 

Progress a OpenEdge jsou ochranné známky  nebo registrované obchodní značky korporace Progress Software ve Spojených státech a dalších zemích. Sonic ESB je registrovaná ochranná známka  korporace Sonic Software ve Spojených státech a v dalších zemích. Další obchodní značky zde uvedené jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

 

 

Pro bližší informace kontaktujte:

Věra Dvořáková, GCI Praha                                        Roman Pařík, GCI Praha

T: +420 266 798 213                                                    T: +420 266 798 220

E: vera.dvorakova@gci.cz                                            E: roman.parik@gci.cz

 

Váš názor Další článek: Skype 1.1 opravuje chyby, přináší nové vlastnosti a nepere se s WinXP

Témata článku: Software, Finanční výsledky, Sonic, Pacific, Cent, Aspen, Progress, Auto, Barclays, Canada, Mansfield, Summer, Gmbh, RFID, Kaiser, Nové auto, Mexico, Důležitý údaj, Hotels, Thompson, TomTom One, Příjem, Proforma


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11