Společnost Progress Software oznámila výsledky za čtvrté čtvrtletí 2002

15. ledna 2003
MandrakeSoft možná zbankrotuje
Šesté po sobě jdoucí čtvrtletí s růstem tržeb
Společnost Progress Software oznámila výsledky za čtvrté čtvrtletí 2002

Společnost Progress Software Corporation (NASDAQ:PRGS), přední dodavatel technologií pro vývoj řešení v oblasti e-businessu, zveřejnila své hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí roku 2002 a hospodářské výsledky za uplynulý fiskální rok, který byl ukončen k 30. listopadu 2002. Tržby za 4. čtvrtletí se zvýšily ze 69,7 milionu USD dosažených ve stejném čtvrtletí roku 2001 na 72,1 mil. USD, tj. o 3 %. Provozní zisk společnosti činil 9,2 mil. USD a zaznamenal oproti stejnému čtvrtletí předcházejícího roku růst o 40 %. Čistý zisk vzrostl z 5,1 mil. USD za stejné čtvrtletí loňského roku na 6,9 mil. USD v letošním roce, tedy celkem o 35 %. Rozdělený zisk na jednu akcii byl o 46 % vyšší, když se zvýšil z 0,13 USD ve čtvrtém čtvrtletí 2001 na 0,19 USD v roce 2002.

 

Za dvanáct měsíců končících 30. listopadem 2002 vzrostly tržby o 4 % z 264 mil. USD v roce 2001 na 273 mil. USD v roce 2002. Provozní zisk se zvýšil o 32 % z 21,3 mil. USD v roce 2001 na loňských 28,2 mil. USD. Čistý zisk vzrostl o 17 % z 17,6 mil. USD v roce 1999 na 20,6 mil. USD a rozdělený zisk na jednu akcii se zvýšil o 17 % z 0,46 USD v roce 2001 na 0,54 USD v roce 2002.

 

Tržby a zisky společnosti příznivě ovlivnily meziroční změny směnného kurzu amerického dolaru v průběhu celého fiskálního roku. Při nezměněném kursu by se tržby za minulý fiskální rok zvýšily v porovnání s rokem 2001 o 3 %, tržby za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2002 by vzrostly o 1 %.

 

V průběhu 4. čtvrtletí společnost zakoupila přibližně 2,2 mil. svých kmenových akcií za 27,4 mil. USD. Od spuštění programu zpětného odkupu akcií v prvním čtvrtletí roku 1996, uskutečnila společnost akvizici přibližně 16,9 milionu svých kmenových akcií v celkové hodnotě 166 mil. USD. Společnost má podle zmíněného programu, který schválilo současné představenstvo, možnost odkoupit 9 milionů akcií. Hotovost a krátkodobé investice společnosti dosáhly na konci loňského roku celkové sumy ve výši 177 mil.USD.

 

„Růst tržeb a zisku Progress Software pokračoval i tržním prostředí, jehož stav těžce zasáhl mnoho softwarových společností,“ uvedl Joseph Alsop, zakladatel a CEO Progressu. „Naše tržby stoupají už šesté čtvrtletí po sobě, navíc tržby za produkty Sonic se za minulý rok téměř zdvojnásobily. Naši partneři a naše produkty přinášejí výjimečné hodnoty do světa, v němž si zákazníci stěžují na drahý software, nákladné služby a nezodpovědné dodavatele. Věříme, že právě probíhající akvizice firmy eXcelon bude velkým přínosem pro Sonic Software, firmu, která se stala novátorem a vůdčím hráčem na vznikajícím trhu produktů pro integraci aplikací pomocí architektury ESB (Enterprise Service Bus). Uvedením produktu PeerDirect navíc nabízíme průlomovou technologii pro správu a provoz aplikací.“

 

Nejdůležitější události poslední doby

Technologie Progress Software a řešení založená na těchto technologiích zavedli v minulém roce další firmy a organizace včetně: Australian Reporting Systems, BMS Computer Solutions Ltd., Brommageriatriken AB, Caribbean Motors Company N.V., CIBC Trust Corporation, Cott Beverages USA, CTF Hotels, Entel Consulting Group Ltd., Firmenich, Formis Computer and Communication Sdn Bhd, Found, Inc., Integrity Software Systems Ltd., Ivory & Ledoux Ltd., Kingston Communications (Hull) PLC, Municipal Property Assess Corp., National Chiao Tung University, NYCE Corporation, Overseas Services, PB Farradyne, Inc., Pomerantz Staffing Services, Rutges Cargo B.V., Sallie Mae, Sands Acapulco S.A., SeeRun Corporation, Sierra Design Group, Software Options Inc., Somerset Tire Service, Svensk Exportkredit AB, Texas Stainless & Heat Treating Corporation, The Credit Network, Inc., The Ryvita Company Ltd., Tuscaloosa County Courthouse a Velocity Development Group, LLC.

 

Progress Software Corporation a eXcelon Corporation podepsaly závěrečnou dohodu, podle níž Progress Software převezme firmu eXcelon, vedoucího dodavatele nástrojů pro XML a softwaru pro správu dat převodem hotovosti ve výši 3,19 USD za akcii, což celkem obnáší okolo 24 mil. USD.

 

Sonic Software oznámil uvedení SonicXQ™ 1.5 na trh. SonicXQ jako řešení sběrnice ESB je jedinou integrační infrastrukturou na celopodnikové úrovni pro distribuovaná celopodniková výpočetní prostředí.

 

Progress Software Corporation oznámila vytvoření nové dceřiné společnosti PeerDirect Corporation, která nabízí produkty vhodné jako alternativa centralizovaných databází a umožňující provoz distribuovaných, avšak propojených podniků. Produkty PeerDirect™ umožňují centralizovat management, ale decentralizovat provoz aplikací a vytvářet tak skutečně distribuované podniky replikací, distribucí a synchronizací podnikových dat na více místech.

 

The Progress Company ohlásila podporu rámce Microsoft® .NET. Jde o další milník vývoje aplikačního vývojového prostředí Progress® OpenEdge směrem k architektuře SOA (Service Oriented Architecture). Tento krok umožňuje vývojářům využít výhody výkonné technologie OpenEdge™ pro řízení a zpracování podnikových procesů a zároveň výsledný produkt rychle a snadno integrovat do rámce .NET. Aplikační partner Progressu, firma Epicor Software, již pracuje na přechodu svých 6000 průmyslových klientů na sloučenou platformu.

 

O společnosti Progress Software Corporation

Společnost Progress Software Corporation (PSC) založená v r. 1981 je mateřskou organizací firem the Progress Company, Sonic Software Corporation, NuSphere Corporation a PeerDirect Corporation. PSC dodává špičkové technologie zaměřené na všechny aspekty vývoje, provozu, integrace a managementu e-business řešení pro e-business. Progress Software Corporation má sídlo v massachusettském Bedfordu; její českou pobočku lze kontaktovat na čísle 241 482 011 nebo na e-mailové adrese progress-prague@progress.com.

 

# # #….

 

Progress a OpenEdge jsou obchodní nebo registrované obchodní značky Progress Software Corporation v USA a dalších zemích. SonicXQ je obchodní značka Sonic Software Corporation v USA a dalších zemích. PeerDirect je obchodní značka PeerDirect Company, přidružené firmy  společnosti PeerDirect Corporation v USA a Kanadě. Všechny ostatní uvedené obchodní nebo servisní značky jsou majetkem svých příslušných vlastníků.

 

 

Váš názor Další článek: MandrakeSoft možná zbankrotuje

Témata článku: Software, Progress, Cargo, Company, Hotels, Ivory, Sonic, Sierra, Heat


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky