Společnost Philips umožní spotřebitelům snadný přístup do světa digitálních technologií

CeBIT 2004: Oznámení o využití technologie Near Field Communications (NFC) v budoucích výrobcích řady Connected Planet
Společnost Philips umožní spotřebitelům snadný přístup do světa digitálních technologií

Hannover, Německo, 17. března 2004 – Společnost Royal Philips Electronics (AEX: PHI, NYSE: PHG) dnes potvrdila svou vedoucí roli v plošné podpoře technologie Near Field Communications (NFC) a oznámila, že NFC využije ve svých budoucích výrobcích řady Connected Planet. Společnost Philips navíc potvrdila podrobnosti týkající se dohody s firmami Nokia, Vodafone a Universal, na jejímž základě vznikne partnerství těchto čtyř subjektů s cílem poskytovat spotřebitelům bohatý multimediální (DTV) obsah pro přenosná zařízení a mobilní telefony.

 

„Jsme vůdčí silou procesu šíření moderních technologií, např. NFC, WiFi a širokopásmového přenosu. Ty spotřebitelům umožní snadný přístup k digitální zábavě, informacím a službám v jakémkoli formátu. Prostřednictvím spolupráce se společností Visa jsme od základu změnili způsob, jakým se spotřebitelé mohou dostat k digitální zábavě, informacím a službám a tyto si nyní zcela legálně pořizovat,“ uvedl dnes na tiskové konferenci v Hannoveru Dr. Gottfried Dutiné, výkonný viceprezident společnosti Royal Philips Electronics a prezident a výkonný ředitel divize Philips Consumer Electronics.

 

Společnost Philips znovu  potvrdila svoji strategickou vizi tzv. propojené planety (Connected Planet) a ve své doméně mobilních výrobků poskytla podrobné informace o svém pilotním programu s firmami Nokia, Vodafone a Universal. Tato spolupráce představuje vzájemné sbližování spotřební elektroniky, mobilní komunikace a širokopásmové zábavy a vede k možnosti poskytování nových multimediálních služeb, které budou spotřebitelé moci využívat na svých přenosných zařízeních, například na laptopech, web-padech, přístrojích umístěných v automobilech či televizorech v domácnosti i mimo ni.

 

„Je to významná dohoda, na základě které budou hned čtyři společnosti spolupracovat na dodávkách špičkového obsahu pro širokou škálu mobilních zařízení. Jedná se pochopitelně o službu s velkou přidanou hodnotou – jsme přesvědčeni, že tyto služby mohou zvýšit průměrný výnos odvětví mobilní komunikace v přepočtu na jednoho uživatele,“ řekl Frans van Houten, člen vedení koncernu a výkonný ředitel skupin spotřební elektroniky společnosti Philips (Consumer Electronics Business Groups). „Možná ještě významnější je skutečnost, že tato dohoda je příkladem toho, jak Philips intuitivně otevírá dveře k možnosti kdykoli a kdekoli spotřebitelům poskytnout digitální zábavu a služby a zároveň pomocí bezpečného mechanismu poskytování těchto služeb řeší veškeré případné obavy poskytovatelů obsahu,“ dodává van Houten.

 


Společnost Philips na veletrhu CeBIT také představila svá nejnovější přenosná a mobilní zařízení. Philips HDD070 je nový audio jukebox s kapacitou 2 GB, který má velikost kreditní karty a jeho součástí je zabudované FM radio. Do paměti přístroje je možné uložit až 500 stop ve formátu MP3. Philips na veletrhu rovněž prezentuje průlomový výrobek pro multimediální zprávy, mobilní telefon Philips 755. Díky unikátní funkci „Snap, Tag & Send“ může uživatel svým příbuzným a přátelům snadno posílat individuálně upravené fotografie, kresby a dokonce i rukou psané poznámky.

 

Fotografie je možné pořizovat během okamžiku prostřednictvím zabudovanému fotoaparátu VGA. Snímky mohou být poté tvůrčím způsobem upraveny přímo v telefonu, opatřeny popiskem nebo kresbou na dotykovém displeji pomocí tužky se snímacím hrotem a během několika vteřin odeslány.

 

A ještě něco - společnost Philips dokázala nyní z videokamery (camcorderu) udělat zajímavý moderní doplněk. KeyRing 019 je nejkompaktnější výrobek na světě, pomocí kterého může spotřebitel pořizovat digitální videozáznamy a fotografie a navíc u sebe nosit hudební nahrávky a data ve formě USB portu. Přístroj může nepřetržitě nahrávat video sekvence po dobu až 25 minut nebo pořídit až 200 fotografií s kvalitou obrazu 2 megapixelů..

 

V reakci na v současnou živou debatu týkající se tzv. „bitvy o obývák“ Dutiné řekl: „Zatímco dodavatelé hardwaru a softwaru PC zasahují do dění na tradičních trzích se spotřební elektronikou a každý z nich se snaží poskytovat domácí zábavu, Philips pokračuje ve svém působení v obou odvětvích a má dobrou výchozí pozici pro významný rozvoj. Neméně důležité je i to, že Philips má ojedinělé možnosti pokud jde o poskytování atraktivní multimediální zábavy a interaktivních individualizovaných zdravotnických služeb spotřebitelům v rámci digitální domácnosti, a to na základě svých odborných znalostí týkajících se ukládání dat, jejich zobrazování a konektivity,“ prohlásil Dutiné. „Jsme přesvědčeni, že poptávku po těchto službách budou stimulovat bezdrátové domácí sítě a my máme ideální pozici, abychom se na této vlně svezli.“

 

V tomto kontextu Dutiné také zdůraznil nedávné vytvoření aliancí společnosti Philips s významnými poskytovateli telekomunikačních služeb T-Com (Deutsche Telecom), France Telecom, BT, Telecom Italia, Belgacom, KPN a Telefónica, jejichž cílem je poskytování špičkových širokopásmových služeb po celé Evropě. Dalším krokem společnosti Philips je její diskuse s telekomunikačními partnery na téma tržní strategie poskytování digitálních služeb v oblasti monitorování pacientů v evropských domácnostech.

 

Philips i nadále zůstává špičkovým dodavatelem domácí zábavy a na veletrhu CeBIT předvede nejnovější přírůstky do řady výrobků Philips Streamium umožňujících bezdrátový přenos digitálního mediálního obsahu v prostředích PC a audiovizuální techniky. Philips začne své televizory vybavovat funkcí Streamium už letos, na trh uvede plochý televizor LCD Flat TV s širokopásmovým připojením WiFi.

 

Dutiné dále potvrdil, že vize společnosti Philips týkající se výrobků Connected Planet je příslibem dalšího vývoje za hranicemi domácí zábavy a že společnost hodlá proniknout i do nových digitálních oblastí, například v automobilovém průmyslu. „Spotřebitelé očekávají stejnou kvalitu a výběr informací a zábavy ve svých autech, jakou mají doma. Mnohé automobily jsou již dnes vybaveny přehrávači CD, DVD či MP3, na nichž si řidič může pouštět doma uloženou hudbu. Naše společnost spolupracuje s partnery v automobilovém průmyslu na tom, abychom řidičům mohli bez problémů poskytovat zábavu a informace jako přirozené rozšíření naší vize Connected Planet,“ uvedl Dutiné.

Máte-li zájem o další informace o aktivitách společnosti Philips na veletrhu CeBIT, včetně projevů vedoucích pracovníků společnosti a tiskových zpráv, navštivte prosím internetovou stránku www.philips.com/cebit.

 

 

 

Chcete-li více informací, kontaktujte prosím:     

 

Alexandra Hroncová, PR Account Executive,

Philips Česká republika, Šafránkova 1, 155 00 Praha 5

tel.: 233 099 379, mobil: 606 737 513, e-mail: alexandra.hroncova@philips.com

 

 O společnosti Royal Philips Electronics

Společnost Royal Philips Electronics of the Netherlands je jednou z největších elektronických firem na světě a největší firmou svého druhu v Evropě. Její tržby v roce 2003 dosáhly částky 29 miliard eur. Společnost zaujímá přední světové postavení ve výrobě barevných televizorů, osvětlovací techniky, elektrických holících strojků, lékařských diagnostických zobrazovacích zařízení a systémů monitorování pacientů a jednočipových televizorů. 166,500 zaměstnanců společnosti ve více než 60 zemích světa pracuje v oborech osvětlovací techniky, spotřební elektroniky, domácích spotřebičů, součástek, polovodičů a lékařských zařízení. Akcie společnosti Philips jsou obchodovány na newyorské burze (symbol: PHG), na burzách v Londýně, Frankfurtu, Amsterdamu a dalších. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové adrese www.philips.com/newscenter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Červ W32.Witty.A znežívá ICQ a chyby v produktech ISS

Témata článku: FM Radio, Budoucí automobil, Netherlands, Vana, Electronics, Hannover, Zábava, Planet, Planeta, Flat, Garamond, Royal, Snap


Určitě si přečtěte

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor