Společnost Palm otevírá evropské Research & Development smartphone centrum

Evropské vývojové centrum otevřené v Dublinu pro zrychlení dodávek smartphonů nové generace.
Společnost Palm otevírá evropské Research & Development smartphone centrum

DUBLIN, Irsko, 28. října 2005 – Ed Colligan, prezident a generální ředitel společnosti Palm, Inc. (Nasdaq: PALM) a Micheál Martin TD, irský ministr pro obchod a zaměstnanost, dnes oznámili, že Palm, vedoucí poskytovatel smartphonů, otevřel Research and Development Centre ve Swords. Co. Dublin za podpory IDA Ireland (Industrial Development Agency). Centrum zajistí rychlejší rozvoj uživatelského softwaru smartphonu Palm(R) Treo(TM) pro mobilní operátory v oblasti EMEA.

 

Ministr Martin, který promluvil u příležitosti oficiálního otevření nového centra, investici přivítal. Prohlásil, že podpora R&D investic v Irsku společností Palm, vysoce oceňované vedoucí společnosti se skvělou reputací v oblastech inovace a bezdrátové komunikace, potvrzuje, že Irsko je schopno přitáhnout úspěšné a atraktivní high-endové R&D projekty. “Společnost Palm představuje důležitý článek stále rostoucího bezdrátového sektoru v této zemi, klíčové oblasti pro IDA Ireland. Zapadá také do strategie IDA – znalostních aktivit s vysokou přidanou hodnotou a strategických nařízení existujícího provozu.”

 

Smartphone je zařízení poskytující bezdrátový přenos zvuku a datovou komunikaci zároveň. Smartphony Treo od společnosti Palm jsou známé díky skvělým funkcím telefonu a emailu, možnosti prohledávání webu, posílání zpráv a schopnosti organizování.(1) Na základě odlišností v globálních bezdrátových komunikačních systémech Palm doufá, že mobilní řešení se nejlépe dodávají prostřednictvím cílených R&D aktivit a také blízkou spoluprací s evropskými mobilními operátory.

 

Nové evropské vývojové centrum je zodpovědné za:

  • vnitřní výběr, rozvoj a nejnovější technologie, jako je 3G/UMTS, napomáhající společnosti Palm urychlovat přibližování nové generace smartphonů evropským mobilním operátorům a jejich zákazníkům;
  • podporu mobilních operátorů v certifikačních procesech a pomoc při tvorbě  kvalifikovaných týmů;
  • zavádění radiových technologií a mobilních operátorů - specifických služeb a aplikací; a
  • zaměření na záruku kvality napříč celkovou evropskou sítí a infrastrukturou.

 

“Jsme rádi, že můžeme otevřít toto evropské centrum, které je významným krokem pro naše R&D fungování a je výsledkem naší snahy zdokonalovat dodávky smartphonů nové generace evropským mobilním operátorům a jejich zákazníkům,” řekl Colligan. “Po pečlivém zvážení veškerých alternativ, jak ze zdrojů IDA, tak i z našich vlastních, jsme přesvědčeni, že specifická kritéria R&D rozhodující o úspěchu tohoto centra, jsou v Irsku dostupná.”

 

Centrum je umístěno v Airside Business Park ve Swords, vedle zajímavého Europen Operations and Supply Chain Group Palm, založeného v Irsku v roce 1999.

 

O společnosti Palm, Inc.

 

Palm, Inc., jednička na trhu mobilních komunikačních řešení usiluje o přenesení výhod stolních počítačů do kapesních zařízení, aby tak uživatelé měli kdykoliv přístup ke svým důležitým datům a funkcím. Výrobky společnosti pro běžné koncové zákazníky, mobilní profesionály a společnosti zahrnují kapesní počítače Palm(R), smartphony Palm Treo(TM), mobilní manažery Palm LifeDrive(TM), software, služby a doplňky.

 

Produkty Palm se prodávají prostřednictvím internetu, v obchodní síti a u mobilních operátorů po celém světě. Mohou být zakoupeny také v Palm obchodech a Palm online obchodě (http://www.palm.com/store).

 

Více informací o společnosti Palm, Inc. naleznete na http://www.palm.com.

Témata článku: Dublin, Mobilní operátor, Skvělá alternativa, Radiová komunikace, Ireland

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje