Společnost Oki Systems (Czech and Slovak) ohlásila nárůst obratu i zisku

Zastoupení japonské společnosti OKI pro Českou republiku a Slovensko, zabývající se prodejem počítačových tiskáren a multifunkčních zařízení, ohlásilo své hospodářské výsledky. Ve finančním roce 2005 končícím 31. 3. 2006 dosáhla společnost Oki Systems (Czech and Slovak), s. r. o., obratu 290 mil. Kč, což představuje 7 % nárůst oproti předchozímu roku. Zisk po zdanění dosáhl 3,3 mil. Kč, což činí 94 % nárůst oproti minulému roku.
Společnost Oki Systems (Czech and Slovak) ohlásila nárůst obratu i zisku

„Naše pozitivní výsledky v loňském roce byly podpořeny především úspěšným prodejem barevných tiskáren,“ řekl Ing. Miroslav Tyburec, finanční ředitel Oki Systems (Czech and Slovak). „Jejich podíl na našem celkovém obratu činil 40 % oproti 27 % v roce předchozím. Počet prodaných kusů našich barevných tiskáren se meziročně více než zdvojnásobil. Vzhledem k rychle rostoucímu trhu barevných laserových/LED tiskáren v České republice i na Slovensku očekáváme pokračování tohoto růstu i v dalších letech.“

Podle výsledků průzkumu společnosti IDC dosáhla OKI v České republice v kalendářním roce 2005 podíl na trhu barevných laserových/LED tiskáren 10,3 %, což představuje celkově třetí místo. S podílem 34,7 % v počtu prodaných kusů byla OKI v České republice v roce 2005 na druhém místě v pořadí výrobců rychlých barevných laserových/LED tiskáren (s rychlostí tisku 11 a více barevných stran za minutu).

„Jsem potěšen, že patříme dlouhodobě mezi lídry na trhu profesionálních tiskových řešeni. Máme vynikající pozici v oblasti rychlého barevného tisku, kterou řadíme spolu s multifunkčními zařízeními mezi nejperspektivnější oblasti tiskových řešení pro kanceláře,“ řekl Ing. Andrej Magyar, CSc., ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak), s.r.o.

V novém finančním roce 2006 končícím 31.3.2007 předpokládá zastoupení OKI pro Česko a Slovensko nárůst svého obratu o 20 % a další výrazný růst v prodeji barevných digitálních LED tiskáren určených nejen pro velké firemní zákazníky a veřejný sektor, ale i pro malé a střední firmy.

Váš názor Další článek: Byl uvolněn nový interní build Windows Vista 5365

Témata článku: Česká tisková kancelář, Barevné tiskárny

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší