Společnost Nokia představuje nové řešení s názvem Cost Control, umožňující kontrolu nákladů u předplacených služeb

Espoo, Finsko/Praha 27. října 2006 – Společnost Nokia představila nové řešení s názvem Nokia Cost Control. Toto inovativní řešení bude mít největší přínos pro ty operátory, kteří doposud nepokrývali významný potenciál uživatelů s nižšími příjmy, mezi nimiž je rozšířené společné používání jednoho telefonu. Řešení je dodáváno v podobě softwarové implementace a je podporováno GSM telefony.
Společnost Nokia představuje nové řešení s názvem Cost Control, umožňující kontrolu nákladů u předplacených služeb

Řešení Nokia Cost Control podporuje používání mobilních telefonů více lidmi.

Používání Nokia Cost Control je snadné. Při uskutečnění hovoru z mobilního telefonu volající vloží jednoduchý příkaz, kterým nadefinuje cenu hovoru před vlastním spojením. Když je finanční limit vyčerpán, hovor je odpojen. Tato funkce umožňuje volajícímu plně kontrolovat své výdaje. A co víc, uživatelé mohou zcela využít všechen zaplacený čas - na rozdíl od běžného minutového účtování.

Řešení Nokia Cost Control je navrženo tak, aby podporovalo zákazníky mnoha způsoby. Nabízí kontrolu nad cenou jednotlivých hovorů, předchází obavám z přílišného utrácení, optimalizuje využití doby hovoru a zajišťuje transparentnost v používání sdílených telefonů. Sdílení telefonu snižuje finanční bariéru v přístupu ke komunikaci a má různé podoby, od půjčování telefonu mezi přáteli, spolubydlícími či v rodině až po malé podniky, které umožňují uživatelům telefonovat nebo posílat zprávy za poplatek.

„Například v mnoha afrických zemích, zvláště v městských aglomeracích, je přístup k elektronickým médiím a půjčování mobilního telefonu za poplatek velmi populární formou podnikání. Řešení Nokia Cost Control zajišťuje transparentnost těchto operací a snižuje strach z nadměrného utrácení. Řešení Nokia Cost Control bylo vytvořeno tak, aby odpovídalo potřebám uživatelů a operátorů speciálně na rozvíjejících se trzích,“ řekl Rauno Granath, ředitel pro nově vznikající trhy, divize Networks, společnosti Nokia.

Nokia Cost Control může být implementováno společně s platformou Nokia Intelligent Network a řešením pro konvergentní účtování Unified Charging Suite. Nokia Cost Control je nejnovější přírůstek řešení Nokia Connect GSM. Toto řešení se skládá z komplexního portfolia síťových vlastností, produktů a služeb, které pomáhají operátorům na nově rozvíjejících se trzích v získávání nových skupin uživatelů. Nokia Cost Control doplňuje další inovace, jakými jsou Nokia Prepaid Tracker a Nokia Connect eRefill, jež dále obohacují spektrum předplacených služeb, které mobilní operátoři mohou nabídnout svým zákazníkům.

O společnosti Nokia
Nokia je světový leader v oblasti mobilní komunikace určující vývoj a garantující stabilitu celého mobilního průmyslu. Nokia spojuje nejen člověka s člověkem, ale také člověka s informacemi, které jsou pro něj důležité, a to prostřednictvím uživatelsky přátelských a inovativních produktů. Nejsou to pouze mobilní telefony, ale rovněž přístroje a řešení umožňující poslech hudby, práci s fotografií, videem a médii, hraní her a zařízení využitelná pro práci. Nokia nabízí také vybavení, řešení a služby pro operátory a firemní klientelu.

Více o společnosti Nokia se můžete dozvědět na stránkách www.nokia.com.

 

Váš názor Další článek: Druhé a zřejmě poslední oficiální grafické schéma Windows XP

Témata článku: Mobilní telefony nokia 225, Půjčování, Sans

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší