Společnost Microsoft uvedla na trh českou verzi řešení Windows Small Business Server 2003

Windows Small Business Server 2003, který byl na trh oficiálně uveden v říjnu 2003, je nyní dostupný také v české verzi.
Společnost Microsoft uvedla na trh českou verzi řešení Windows Small Business Server 2003

Windows Small Business Server je řešení optimalizované pro středně velké a malé společnosti. Windows Small Business Server pomáhá zákazníkům chránit jejich data, zvýšit produktivitu a zlepšit komunikaci se zákazníky při současném snížení náročnosti na obsluhu a čas na správu. Inovace a zdokonalená integrace řešení Windows Small Business Server 2003 byly navrženy speciálně s ohledem na potřeby středních a malých firem, díky čemuž zákazníci dosahují rychlé návratnosti investice.

 

„Zákazníci z řad malých a středně velkých společností  požadují řešení, které je jednoduché, snadno pochopitelné, ekonomické a komplexní,“ uvedl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform ve společnosti Microsoft ČR a SR. „Windows Small Business Server 2003 umožňuje společnostem optimalizovat počítačové operace a vytěžit z hodnoty informací maximum.“

 

Automatická ochrana firemních informací

Dnešní trh je charakteristický především množstvím informací, což vyvíjí značný tlak především na menší společnosti. Tyto společnosti musí zvládnout informační záplavu svými omezenými lidskými zdroji. Malé a střední podniky proto mnohem více spoléhají na technologie jako na klíčové pomocníky při zpracování a ochraně informací. 43% malých a středních firem označilo potřebu automatizovaného systému na zálohování a znovuobnovení dat za naléhavou. Windows Small Business Server 2003 obsahuje funkci Server Backup Wizard, která zákazníkům podstatně usnadňuje správu a zálohování a umožňuje tak přístup k informacím 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

Zvýšení produktivity zaměstnanců o 20%

Malé a střední společnosti stále hledají nástroje a technologie, které jim umožní lepší spolupráci a vyšší produktivitu. Prostřednictvím nástrojů a funkcí pro spolupráci Windows Small Business Server 2003 umožňuje zákazníkům zvýšit produktivitu až o 20%. Klíčovou roli přitom hraje intranetová aplikace Windows SharePoint Services, kterou stačí nainstalovat a spustit. Tato aplikace pomůže zákazníkům vyhledat a sdílet dokumenty, spolupracovat na projektech a automatizovat celou řadu rutinních úloh.

 

Kvalitnější služby

Díky schopnosti využívat Internet pro komunikaci se zákazníky a dodavateli, operuje stále více středně velkých a menších společností také na mezinárodním trhu. Windows Small Business Server 2003 má integrovaný server elektronické pošty, vnitropodnikový intranet a sdílenou databázi kontaktů. I relativně malá společnost tak nyní může oslovit poměrně velké množství zákazníků a při tom zachovat kvalitní, profesionální a individuální přístup v komunikaci se zákazníkem.

 

Snadná a rychlá instalace operačního systému

Střední a malé podniky si obvykle nemohou dovolit zaměstnávat specializované pracovníky pro správu výpočetní techniky. Windows Small Business Server 2003 je proto navržen tak, aby jeho instalace i následná konfigurace a údržba byly co nejjednodušší. Většina procesů je navíc plně nebo alespoň částečně automatizována.

 

O Windows Small Business Server 2003

Small Business Server 2003 patří do rodiny Microsoft Windows Server System. Představuje již čtvrtou generaci síťové platformy pro malé a střední podniky (do 75 počítačů). Nabízí kompletní infrastrukturu pro vybudování plnohodnotného informačního systému - serverový operační systém, souborový server, služby elektronické komunikace, sdílení kalendářů, úkolů, faxové služby, práci s databázemi a bezpečný přístup na internet. Jeho základem je Microsoft Windows Server 2003. Další serverové komponenty zajišťují komunikaci a spolupráci (Microsoft Exchange Server 2003), přijímání a odesílání faxů, práci s databázemi (Microsoft SQL Server 2000) a bezpečný přístup na internet (Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000).

 

Windows Small Business Server 2003 je díky své jednoduchosti ideální produkt pro malé a střední podniky, které se chtějí soustředit především na své podnikání. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou verzí:

 

        Windows Small Business Server 2003 Standard Edition – nová verze řešení Windows Small Business Server, která v sobě spojuje dvě špičkové technologie: Windows Server 2003 a Exchange Server 2003. Standard Edition je ideální pro malé podniky. Zvyšuje produktivitu pracovníků v bezpečném, snadno spravovatelném prostředí.

 

        Windows Small Business Server 2003 Premium Edition obsahuje kromě již zmíněných Windows Server 2003 a Exchange Server 2003 i další technologie Microsoft SQL Server 2000 a Internet Security and Acceleration Server 2000.

 

Řešení Windows Small Business Server 2003 získalo výroční cenu Produkt roku 2003 udělovanou časopisem Softwarové noviny. Ceny Produkt roku jsou určené nejlepším světovým a domácím produktům v oblasti informačních technologií, které byly uvedené na trh vždy v uplynulém roce. Časopis Softwarové noviny tyto ceny uděluje již dvanáct let.

 

Více informací o řešení Windows Small Business Server 2003 získáte na http://www.microsoft.com/cze/windowsserver2003/sbs/.

 

O Microsoft Windows Server System

Microsoft Windows Server System je integrovaná a interoperabilní serverová infrastruktura, která snižuje složitost IT a dovoluje tak IT profesionálům přinášet nová řešení splňující požadavky organizací. Základ řešení Windows Server System tvoří Windows Server 2003 navržený pro XML webové služby, které jsou založené na platformě Microsoft.NET. Úkolem Microsoft Windows Server System je spojení mezi informacemi, uživateli, systémy a zařízeními. Na základě běžné serverové architektury Microsoft Windows Server System poskytuje kompletní IT infrastrukturu pro provozní činnosti (bezpečnost, systémové řízení, síťové archivy), aplikace (řízení dat a analýzy, e-business) a práci s informacemi (rozesílání zpráv, komunikaci a spolupráci). Více informací o Microsoft Windows Server System naleznete na http://www.microsoft.com/cze/windowsserversystem/.

 

  

Informace o společnosti Microsoft Česká republika naleznete na http://www.microsoft.com/cze

 

Posláním společnosti Microsoft je umožnit všem lidem a společnostem po celém světě plně využít jejich potenciál. Prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny místnímu trhu, usilujeme o usnadnění života všude tam, kde lidé pracují, učí se nebo si hrají. Microsoft přispívá také ke zkvalitnění vzdělávání, zvýšení produktivity práce, podporuje rozvoj dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti, což umožňuje zvýšit konkurenceschopnost našich firem a usnadnit integraci našeho státu do struktur EU.

Váš názor Další článek: Nové PC příslušenství: USB vysavač

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Server, Small, Business, Velký pomocník, Malý podnik, Malá informace


Určitě si přečtěte

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor