Společnost Mercury byla prohlášena vedoucím dodavatelem na trhu řešení pro správu projektů a portfolií IT

Mercury podle analytické zprávy dosáhla nejvyššího tempa růstu ze všech významných dodavatelů v tomto tržním segmentu.
Společnost Mercury byla prohlášena vedoucím dodavatelem na trhu řešení pro správu projektů a portfolií IT

Mountain View, Kalifornie - 10. ledna 2006 – Společnost Mercury Interactive Corporation, globální lídr v oblasti softwaru pro optimalizaci podnikových technologií (BTO), oznámila, že byla prohlášena jedním z „dominantních hráčů“ na trhu řešení pro správu projektů a portfolií IT ve zprávě IDC Worldwide IT Project and Portfolio Management 2005-2009 Forecast and 2004 Vendor Shares (Světový trh řešení pro správu projektů a portfolií IT – předpověď pro roky 2005-2009 a podíly dodavatelů v roce 2004).  Podle údajů IDC dosáhla společnost Mercury v roce 2004 nejvyššího tempa růstu ze všech významných dodavatelů v tomto tržním segmentu a v celkovém podílu na trhu má druhou pozici po společnosti Microsoft.

„Společnost Mercury zvedla laťku tím, že jako první začlenila správu projektů a portfolií IT do svého integrovaného pojetí správy životních cyklů aplikací,“ řekla Melinda Ballou, programová ředitelka IDC a autorka zprávy. „Společnosti Mercury se podařilo využít její dominantní pozici v oblasti testování a sílu na souvisejících trzích k investicím do řešení správy projektů a portfolií IT. Je na tomto trhu nesmírně konkurenceschopná a očekáváme, že si pozici dominantního hráče udrží.“

Kombinace přesně zacílené funkčnosti, schopnosti rychle reagovat a kvalitní realizace podnikatelské strategie v raných stádiích rozvoje trhu byla opět receptem na úspěch. Zpráva zmiňuje hlavní přednosti společnosti Mercury, mezi něž patří schopnost přitáhnout pozornost rozhodujících pracovníků a intuitivní produkt s vynikajícím pracovním tokem, řízením požadavků a řízením procesů.

„Společnost Mercury uvedla počátkem loňského října Mercury BTO Enterprise, výsledek zásadního vývojového úsilí, jehož cílem bylo rozšířit funkční možnosti řešení,“ pokračovala Melinda Ballou.  „S původními nástroji pro testování a řízení výkonnosti aplikací tento produkt integruje sadu nástrojů pro optimalizaci podnikových technologií a správu aplikací. Velmi výrazně posílil možnosti oddělení IT i dalších oddělení v podnicích.“

Trh řešení pro správu projektů a portfolií IT podle zprávy zaznamenal v roce 2004 růst o 16,7 procenta na 402,9 miliónu dolarů. Přispěl k tomu rostoucí význam a komplikovanost informačních technologií v podnicích a také nutnost lépe koordinovat IT s potřebami podniků a s relevantními předpisy. 

 „Zákazníci se na nás obracejí, abychom jim pomohli zvládat jejich největší výzvy v oblasti řízení IT – kontrolovat náklady a rizika spojená s IT, dodržovat zákonné předpisy, zajišťovat soulad IT s podnikáním a optimalizovat podnikatelské výsledky IT,“ řekl Jan Sondergaard, viceprezident společnosti Mercury pro řešení řízení IT.  „Mercury je jedním z největších dodavatelů na trhu řízení IT a jsme hrdí na to, že jsme se dostali do pozice dominantního hráče pro správu projektů a portfolií IT.“

Další informace o zprávě IDC Worldwide IT Project and Portfolio Management 2005-2009 Forecast and 2004 Vendor Shares (Světový trh řešení pro správu projektů a portfolií IT – předpověď pro roky 2005-2009 a podíly dodavatelů v roce 2004) najdete na webu www.idc.com.

 

O řešení Mercury IT Governance Center

Řešení Mercury IT Governance Center pomáhá zákazníkům automatizovat všechny podnikové procesy v oblasti IT od správy požadavků přes řízení portfolií, programů a prostředků až pro správu změn. Skládá se z integrovaných aplikací, ovládacího panelu, který zobrazuje informace v reálném čase, a z podnikové základny.

 

O společnosti Mercury

Společnost Mercury Interactive Corporation, globální lídr v oblasti optimalizace podnikových technologií, pomáhá zákazníkům optimalizovat praktickou hodnotu informačních technologií z hlediska podnikání. Společnost Mercury Interactive byla založena v roce 1989, je aktivní po celém světě a v současné době je jedním z nejrychleji rostoucích dodavatelů podnikového softwaru. Mercury poskytuje software a služby pro řízení IT, dodávání a správu aplikací. Produkty společnosti Mercury umožňují zákazníkům po celém světě řídit priority, procesy a lidské zdroje v IT a dosahovat maximální kvality a výkonu kritických podnikových aplikací. Nabídku produktů a služeb společnosti Mercury doplňují technologie a služby jejích obchodních partnerů po celém světě. Další informace najdete na adrese www.mercury.com.

Váš názor | Google opět rozšiřuje své obzory, proniká na reklamní trh v rádiích

Témata článku: Microsoft, Mercury, Forecast, Dominantní pozice, Portfolio

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší