Společnost McAfee představuje vizi bezpečnostního řešení příští generace

12. října 2010
Tipy a triky pro Microsoft Office 2010
Společnost McAfee představuje vizi bezpečnostního řešení příští generace

Iniciativa Security Connected vychází z konzumerizace IT, nasazení virtualizace, hrozeb spojených s technologiemi Web 2.0 a z rostoucí mobility zaměstnanců firem

Společnost McAfee, Inc. (NYSE:MFE) představila svoji iniciativu Security Connected (Propojená bezpečnost), která má partnerům, vývojářům i zákazníkům nabídnout inteligentnější a efektivnější přístup k zabezpečení IT. Jako součást této iniciativy společnost McAfee uvedla dvě nové bezpečnostní platformy, McAfee Endpoint Security 9 a McAfee Security Management 5.

Iniciativa Security Connected usiluje o integraci různých úrovní zabezpečení (koncové body, síťová ochrana, ochrana obsahu, bezpečnost cloud computingu...). Vychází z toho, že ve firmách se často nacházejí různá řešení pro zabezpečení mobilních zařízení, PC, tabletů, kritických síťových aplikací, hostovaných aplikací, virtuálních strojů, serverů, e-mailu, webu i databází. Informace získané pomocí různých bezpečnostních technologií je třeba korelovat, vyhodnocovat a zpracovávat jako celek.

Součástí nabídky společnosti McAfee je proaktivní zabezpečení, informace o hrozbách získávané ze senzorů po celém světě, služby založené na reputačním přístupu, široké portfolio možných protiopatření podle typu hrozby, platforma pro jednotnou správu i rozsáhlý ekosystém partnerů. Na podporu partnerů je určen také nový program McAfee Connected.

McAfee Endpoint Security 9poskytuje neustálé zabezpečení pro jakákoliv zařízení (včetně desktopů, serverů, virtuálních strojů, mobilních zařízení a vestavěných systémů), a to bez ohledu na to, zda se zařízení nachází v kanceláři nebo jinde.

McAfee Security Management 5 je novou komplexní centralizovanou platformou pro správu, která umožňuje proaktivní řízení rizik, integraci s obchodními procesy a koordinaci zabezpečení. Poskytuje podrobný profil rizik na několika úrovních a snižuje provozní náklady.

Další informace o iniciativě Security Connected společnosti McAfee najdete na webuwww.mcafee.com/securityconnected.

Témata článku: Bezpečnostní riziko, Nová součást

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje