Společnost McAfee představuje unikátní řešení pro řízení rizik

Společnost McAfee představuje unikátní řešení pro řízení rizik

Automatická korelace hrozeb, zranitelností a protiopatření pomůže firmám stanovit priority a zmírnit rizika vyplývající z IT

Společnost McAfee představuje v současnosti komplexní řešení pro řízení rizik (risk management) vztahujících se k bezpečnosti IT. Řešení se skládá z nástrojůMcAfee® Risk Advisor 2.5, McAfee® Vulnerability Manager 7.0 a McAfee® Vulnerability Manager for Databases.Toto řešení kombinuje informace o hrozbách v reálném čase s kontrolou zranitelností napříč aplikacemi, databázemi a sítěmi; tyto informace jsou pak korelovány s již provedenými i dále možnými bezpečnostními protiopatřeními, což organizacím umožní určit rizika s nejvyšší prioritou. Řešení zákazníkům umožní zacílit jejich omezené zdroje tak, aby dosáhli nejvyšší ochrany firemních informací a zajistili proaktivní přístup k podnikovému zabezpečení. Základem ostatních dnes dostupných produktů je přístup založený na jednotlivých bodech, který vyžaduje, aby IT specialisté prováděli ručně korelace zjištěných informací. Řešení pro řízení rizik společnosti McAfee® naproti tomu všechny tyto informace automaticky propojuje v reálném čase v nástroji pro analýzu hrozeb. Organizace tak mohou plně porozumět, jak bezpečnostní rizika ovlivňují všechna jejich IT prostředí včetně databází, webových aplikací, systémů a sítí, což jim umožní najít postupy k optimalizaci zabezpečení.

Holistický přístup k řízení rizik

Základem řešení pro řízení rizik společnosti McAfee jsou tři produkty:

  • McAfee Risk Advisor 2.5 – Konzole pro řízení rizik, která koreluje informace o hrozbách, zranitelnostech a protiopatřeních, a umožňuje tak organizacím zjistit, jaká kritická firemní aktiva jsou aktuálně ohrožena. Nástroj McAfee Risk Advisor umožňuje organizacím plně porozumět, jak bezpečnostní rizika ovlivňují všechna jejich IT prostředí a jaké kroky jsou přesně potřeba k optimalizaci zabezpečení. Verze McAfee Risk Advisor 2.5 výrazně vylepšuje hodnocení rizik a nabízí pokročilou optimalizaci pro nasazování oprav.
  • McAfee Vulnerability Manager 7.0 – Jedná se o produkt pro hodnocení zranitelností, který nabízí bezkonkurenční přesnost, hloubku kontroly a šíři pokrytých oblastí. Verze 7.0 přidává navíc hloubkovou kontrolu webových aplikací. McAfee Vulnerability Manager 7.0 je nástroj vhodný i pro největší podniky, který umožní organizacím přesně rozpoznat a kontrolovat webové aplikace v rámci standardního procesu hodnocení zranitelností.
  • McAfee Vulnerability Manager for Databases – Tento nástroj automaticky najde databáze napříč sítí a určí, zda tyto produkty jsou řádně aktualizovány pomocí nejnovějších záplat. McAfee Vulnerability Manager for Databases ověří, zda nejsou používána slabá hesla nebo výchozí (přednastavené) účty a zda se nevyskytují další běžné zranitelnosti. Tento nový produkt je dodáván spolu s přednastavenou kontrolou více než 3 000 chyb v databázích, což umožňuje nejpřesnější hodnocení zranitelností databází a možnosti skenování mezi všemi nástroji dostupnými na současném trhu.

Produkty společnosti McAfee pro řízení rizik lze propojit s platformouMcAfee® ePolicy Orchestrator®, s řešeními společnosti McAfee pro ochranu koncových bodů a sítí a s produkty více než 90 partnerů. Díky tomu jsou tato řešení vhodná pro organizace všech velikostí, umožní jim optimalizovat zabezpečení a splnit regulační požadavky. V konečném důsledku tak firmy mohou získat kontrolu nad zabezpečením svého IT a také ji udržet.

Všechny produkty jsou aktuálně k dispozici. Další informace najdete na webu společnosti McAfee věnovaném řízení rizik a shodě s předpisy: www.mcafee.com/riskmanagement

Témata článku: Manager, Risk, Bezpečnostní riziko, Riziko, Zranitelnost, Webový specialista, Nejvyšší čas, Reálná aplikace, Řízení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí