SPOLEČNOST LUCENT OTEVŘELA NOVÉ GLOBÁLNÍ STŘEDISKO SÍŤOVÉHO PROVOZU V POLSKU

Společnost Lucent Technologies (symbol NYSE: LU) dnes oznámila, že v polské Bydhošti otevřela nové globální středisko síťového provozu. Společnost v Polsku působí již několik let.
SPOLEČNOST LUCENT OTEVŘELA NOVÉ GLOBÁLNÍ STŘEDISKO SÍŤOVÉHO PROVOZU V POLSKU

Nové středisko, které je pátým centrem společnosti Lucent tohoto druhu na světě, bude v rámci firemní strategie nabídky podpory při transformaci sítí poskytovat celou řadu dálkových služeb správy sítě a hostingu, například sledování sítě, technickou údržbu a zprostředkování služeb.  Polské středisko síťového provozu začalo v běžném provozu pracovat v červenci 2006.

„Toto nové středisko představuje další rozšíření naší činnosti v oblasti síťového provozu a služeb svěřené správy,“ uvedl David Dial, viceprezident divize řízených  služeb společnosti Lucent Worldwide Services. „O podporu při transformaci sítí je stále značný zájem, protože operátorům přináší snížení provozních nákladů, lepší pokrytí potřeb zákazníků a schopnost poskytovat vysoce kvalitní různorodé služby.“

„Otevření polského střediska je projevem důvěry Lucentu ve schopnosti místních síťový expertů a pozitivním signálem pro polský trh,“ uvedl Andrzej Dulka, generální ředitel pro Polsko a Česko.

Zbývající čtyři střediska Lucentu v současnosti spravují více než čtyřicet různých DSL, optických, IP nebo obvodově spínaných hlasových sítí se stovkami síťových prvků pro různé klienty od nových IP operátorů, přes zavedené telekomunikační společnosti, až po podniky a státní orgány. 

Prostřednictvím svých globálních středisek síťového provozu poskytuje společnost Lucent Worldwide Services podporu při transformaci sítě v různém rozsahu, například jako plnou non-stop podporu nebo podporu mimo pracovní dobu. Pro operátory to znamená širší možnosti pro přizpůsobování poskytovaných služeb konkrétní poptávce při současném snížení nákladů a zvýšení kvality provozu se zárukou kvalitativní úrovně podle SLA. Zákazníkům jsou rovněž nabízeny tzv. ad hoc služby, například náhradní provozní středisko, k minimalizaci výpadku v případě poškození vlastního provozního centra. 

Globální středisko síťového provozu Lucent může spravovat a  řídit celou řadu cenově efektivních a úsporných služeb, jako je Voice over Internet Protocol (VoIP), platformy IP TV, síťové zabezpečení, hodnocení a fakturace v reálném čase, kombinované komplexní aplikace a zprávové služby, a rovněž pomáhat řešit problémy provozovatelů sítí a poskytovatelů virtuálních služeb (např. virtuální mobilní operátoři). 

 

O společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies navrhuje a dodává systémy, služby a softwary, o něž se opírají komunikační sítě příští generace. S podporou výzkumných a vývojových programů laboratoří Bell Labs společnost využívá svých rozsáhlých zkušeností v oblasti mobilních řešení, optických systémů, softwaru, technologií datových a hlasových sítí, ale i služeb k vytváření nových příjmových zdrojů pro své zákazníky, jimž současně umožňuje rychlou implementaci a kvalitnější řízení jejich sítí. Mezi zákazníky společnosti Lucent patří poskytovatelé komunikačních služeb, státní instituce a společnosti z celého světa. Více informací o společnosti Lucent Technologies sídlící v Murray Hill, N.J., USA, najdete na adrese www.lucent.com

Témata článku: Síťový provoz, Murray, Hill, Značné snížení

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji