Společnost LMC s r.o. přijala Etický kodex public relations

Praha, 15. ledna 2007.- Společnost LMC, provozovatel internetových stránek jobs.cz a prace.cz a přední poskytovatel e-recruitmentových služeb, podepsala Etický kodex PR pro zadavatele vydaný v roce 2005 Asociací PR Agentur (APRA). Ten vymezuje rámec etického chování zadavatelů v oblasti public relations, a zejména ve vztahu k médiím.
Společnost LMC s r.o. přijala Etický kodex public relations

LMC je  například po společnostech Siemens, Plzeňský Prazdroj, McDonald´s a po Ministerstvu financí ČR jedenáctou organizací, která se svým podpisem k jeho dodržování rovněž zavázala.

,,Jsme velmi rádi, že nás se společností LMC nespojují pouze obchodní vztahy, ale i důraz na etickou stránku podnikání. Věřím, že i příklad LMC povede k podpisu etického kodexu i další společnosti, které vnímají slušnost jako základní součást svých aktivit," uvedl tiskový mluvčí společnosti Siemens Petr Sedláček, který vznik Etického kodexu ve své době inicioval.

„Obsah kodexu je mi blízký. Jsem přesvědčený o tom, že jen slušné jednání nese trvalý úspěch. Proto rád tuto iniciativu podpořím,“ řekl zakladatel a ředitel společnosti LMC Ing. Libor Malý.

Stěžejními body kodexu zejména ve vztahu k médiím jsou například „nepodmiňovat zveřejnění zpravodajských informací objemem finančních prostředků vynaložených na inzerci“, „nepodporovat korupční prostředí“, či „podporovat otevřenou komunikaci a svobodný tok informací“.

„Etický kodex vznikl ve spolupráci skupiny zadavatelů vedené koncernem Siemens a profesního sdružení APRA. Asociace PR Agentur vítá aktivitu zadavatelů přihlásit se k jasným etickým standardům. Společnosti se takto podílejí na zvyšování transparentnosti trhu a dávají tím jasný signál svým partnerům, že ctí etické standardy, které jsou základem úspěchu,“ řekla Luďka Raimondová, výkonná ředitelka APRA.

„Podobnou aktivitu jako noviny, kterým záleží na nezávislosti a průhledných zdrojích informací, takový postoj podporujeme. Vede k jasnějším a profesionálnějším vztahům,“dodává Petr Šimůnek, šéfredaktor Hospodářských novin.
                                                                                                                                                                       O LMC:
Společnost LMC je zakladatelem českého elektronického trhu práce a 11 let jeho největším operátorem. Provozuje služby Jobs.cz a Prace.cz a aplikaci na správu náborového procesu LMC G/2.  Agreguje velkou část pracovních nabídek a díky statistickým modulům svých služeb, know-how v oblasti e-recruitmentu a podpory náborových procesů má dobrý přehled o celkové situaci na trhu práce.  Jobs.cz je služba zaměřená na kvalifikované profese a na „elitu“ ekonomicky aktivní populace – na  vzdělané lidi se silnou motivací se profesně uplatnit. Prace.cz je se svými 50 – 60 000 nabídkami práce největší pracovní portál na českém internetu a je místem, kde probíhá nejvíc transakcí českého trhu práce. Devět z deseti uživatelů internetu zná Jobs.cz i Prace.cz. Společnost LMC má v současnosti 150 zaměstnanců a vykázala meziroční nárůst obratu o 60 %.

Váš názor Další článek: Červ stále zneužívá starou chybu

Témata článku: Recruitment, McDonald's


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky