Společnost LG vládne světovému trhu optických mechanik již 8 let!

Praha, 23. ledna 2006 --- Společnost LG Electronics upevnila své vedoucí postavení na trhu optických mechanik, které si udržuje již od roku 1998. Díky špičkové kvalitě a dobře načasovanému uvádění nových výrobků na trh dosáhla společnost LG v loňském roce již po osmé světového prvenství v prodeji zapisovacích DVD mechanik a získala tak 29% podílu na trhu. Nárůst prodeje o 30 % zaznamenaly i tenké mechaniky Slim pro notebooky.
Společnost LG vládne světovému trhu optických mechanik již 8 let!

„V České a Slovenské republice zaujímají optické mechaniky LG přední pozici na trhu od roku 2004, kdy došlo k razantnímu rozvoji v prodeji DVD RW mechanik. Díky technologii SuperMulti, tedy zápisu na všechny dostupné formátu si mechaniky LG získaly velkou oblibu. Na základě prodejů největších IT distribučních společností se odhaduje, že současný podíl LG na trhu optických mechanik přesahuje 50 procent“, uvedl Radek Hadraba, produktový manažer LG Electronics CZ, s. r. o. divize IT pro Čechy a Slovensko.

„Dosažení vedoucího postavení na trhu během pouhých dvou let po uvedení zapisovacích mechanik na trh bylo velkým úspěchem. Chceme i nadále rozšiřovat nabídku kvalitních výrobků, jako jsou zapisovací DVD mechaniky a tenké mechaniky Slim pro notebooky, abychom posílili vývoj výrobků pro příští generaci“, uvedl pan Geun-mo Ryu, viceprezident společnosti LG digitální média divize optické mechaniky.

Konkurenceschopnost kvality
Společnost LG uskutečnila inovační program „GQI (Global Quality Innovation – Globální inovace kvality) 50-50 TDR“, který zlepšil úroveň kvality o 50 % a minimalizoval požadavky na opravy o 60 %.


Výrobky uváděné na trh v pravý čas
Díky nedávnému uvolnění všech DVD formátů kompatibilních s typy Super Multi a Slim pro notebooky se společnost LG udržuje v čele trhu optických mechanik, který se dostal na hranici svých rychlostních možností.

V roce 2001 společnost LG založila společný podnik HLDS (Hitachi LG Data Storage) se společností Hitachi Co. Japan a podařilo se jí dosáhnout vedoucího postavení na trhu pomocí používané technologie a marketingu.

Top 5 celosvětového trhu optických paměťových zařízení (CD-ROM, CD-R/RW, DVD-ROM, DVD kombinace, DVD-W celkem)

1 LG Electronics
2 TSST
3 Lite-On
4 Panasonic
5 PBDS

(zdroj: TSR, „Očekávání ohledně roku 2005“)
 
O LG Electronics CZ, s. r. o.
Česká nezávislá pobočka nadnárodního koncernu LG Electronics byla založena v říjnu 2003, jako oficiální zastoupení LG Electronics pro Českou a Slovenskou Republiku.
LG Electronics vyrábí širokou škálu výrobků, na českém a slovenském trhu nabízí zboží z těchto pěti produktových skupin: klimatizační jednotky, domácí spotřebiče (vysavače, mikrovlnné trouby, chladničky, mrazničky, pračky, sušičky, myčky), spotřební elektronika (televize včetně plazmových, LCD, projekčních a plochých, mikrosystémy, minisystémy, autorádia, MP3 přehrávače, kompletní sortiment DVD / video – přehrávače, rekordéry, kombinované přístroje, systémy domácího kina), IT produkty (MFM, LCD a CRT monitory, optické mechaniky) a mobilní telefony.
Již během své krátké  existence se LG výrazně zapsalo do povědomí zákazníků v Čechách i na Slovensku, nejen svými velkými reklamními kampaněmi a nepřehlédnutelným PR, ale také vzrůstající oblibou produktů u zákazníků, což je vidět i na získání hned několika prvenství. V prodeji již během prvního roku působení na trhu v ČR jsme se stali jedničkou: v prodeji monitorů, plazmových televizí, LCD televizí, projekčních televizí a DVD přehrávačů dle počtu prodaných kusů a zároveň dosaženého obratu.
V případě zájmu o bližší informace, prosím, kontaktujte:
Radka Luňáková gsm: +420 603 276 399  e-mail: lunakova@lge.com
Web & PR Coordinator společnosti LG Electronics CZ
 
O LG Electronics, Inc.
LG Electronics, Inc. (Korejská burza cenných papírů: 06657.KS) je předním světovým lídrem v oblasti elektronických, informačních a komunikačních produktů, které uspokojují i ty nejnáročnější potřeby zákazníků. S konsolidovanými tržbami ve výši 37,7 miliard amerických dolarů a zahraničním prodejem ve výši 32,6 miliard amerických dolarů (86% z celkového prodeje). Společnost LG Electronics se skládá ze 4 samostatných obchodních společností: Mobilní komunikace, Digitální aplikace, Digitální displeje a Digitální média. LG Electronics zaměstnává více než 70.000 zaměstnanců pracujících v 76 obchodních zastoupeních po celém světě, vlastní 17 výzkumných a vývojových center včetně vlastního designérského centra a 14 továren. Pro více informací o LG Electronics navštivte webové stránky www.lge.com.

(MC) Společnost Mobilní komunikace LG Electronics
Společnost Mobilní komunikace LG Electronics je předním světovým výrobcem telefonů WCDMA (UMTS), CDMA a GSM, a nejrychleji rostoucím výrobcem mobilních telefonů na světě. Společnost nabízí kompletní sortiment řešení pro drátový i bezdrátový přenos a postupným zvyšováním podílu na mezinárodnímu trhu 3G mobilních telefonů rychle upevňuje svůj celosvětový význam.

(DA) Společnost Digitální aplikace LG Electronics
Společnost Digitální aplikace LG Electronics je technologickým lídrem a průkopníkem v přibližování posledních novinek z oblasti domácích spotřebičů nejširší veřejnosti. LG DA poskytuje spotřebitelům kompletní balíček domácích digitální produktů, který zahrnuje klimatizační jednotky, chladničky, mrazničky, pračky, sušičky, vařiče a vysavače, včetně vestavěných spotřebičů. Díky inovacím produktů a kombinacím s „home network“ systémy si výrobky LG vysloužili uznání po celém světě.

(DD) Společnost Digitální displeje LG Electronics
Společnost Digitální Displeje LG Electronics dodává základní technologie pro špičkové digitální produkty a je světovým lídrem, pokud jde o digitální zobrazovací produkty, včetně plazmových televizorů, LCD televizorů a monitorů a televizorů s vysokou kvalitou obrazu (HDTV).

(DM) Společnost Digitální média LG Electronics
Společnost Digitální Média LG Electronics vyrábí digitálně integrované produkty jako jsou audio video systémy, optické mechaniky, počítače a autorádia, se zaměřením na obchod další generace.

Váš názor Další článek: Zájem o kvalifikované certifikáty pro elektronický podpis roste

Témata článku: Notebooky, Obliba, Televizory Panasonic, DM, Slovenská televize, Domácí spotřebič, Televizory LG 2016, Digitální televize, Japan, Mobilní displej, Výrobek, Electronics, Velký monitor, Televize LG, Televize s DVD, Televize Panasonic, Mobilní trh, Nezávislá televize, Autorádia, Mobilní telefony LG, Slim


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X