Společnost KPNQwest zajistí virtuální privátní síť pro provozovatele železnic v 16 zemích Evropy

27. března 2002
Tři servery Microsoftu hacknuty
Síť pro největší železniční konsorcium v Evropě Hit Rail B.V. pokryje 16 zemí a propojí 29 lokalit

·         Perspektivní platforma pro podporu současných i budoucích nároků na aplikace pro železniční dopravu

·         Bezkonkurenční pokrytí a velké možnosti rozšíření podle narůstajících požadavků

 

Tisková zpráva společnosti KPNQwest Czechia s. r. o.

 

Praha 27. března 2002 – KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingu, oznámila uzavření kontraktu s konsorciem Hit Rail B. V., na jehož základě dodá řešení IP VPN (virtuální privátní síť založenou na protokolu IP), která propojí 29 lokalit v Belgii, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. Společnost Hit Rail B. V. je soukromé konsorcium vlastněné čtrnácti evropskými železnicemi.

 

Řešení IP VPN, které spojí 29 lokalit v 16 zemích Evropy, poskytne spolehlivou konektivitu všem největším provozovatelům železnic v Evropě. Hit Rail B. V. bude mít k dispozici špičkovou IP platformu pro stěžejní aplikace zajišťující nákladní i osobní dopravu v rámci prakticky celé Evropy. Řešení zároveň umožní provádění finančních transakcí online a zjednoduší fakturace i distribuci jízdenek.

 

Volba perspektivní IP platformy od společnosti KPNQwest přinese evropským železnicím značnou úsporu nákladů a zvýší efektivnost dosavadního řešení založeného na X.25. Umožní také větší přizpůsobivost, rozšíří mezinárodní síť o další lokality a dovolí využít důležitých aplikací na jednotné  úrovni. Poskytne rovněž možnost rychlého a snadného rozšíření šířky pásma.

 

“Řešení společnosti KPNQwest jsme si vybrali především s ohledem na celoevropský dosah, vysokou míru bezpečnosti, minimální úroveň zpoždění a velice kvalitní podporu – všechna tato kritéria jsme požadovali pro podporu našich náročných aplikací,” prohlásil Antonio López, ředitel síťových služeb konsorcia Hit Rail B. V. “KPNQwest nám zaručí komplexní řešení IP VPN s dostatečnou flexibilitou pro naše současné i budoucí nároky.”

 

“Tento kontrakt opět potvrzuje naši vedoucí pozici a schopnost poskytnout špičkové řešení přesně podle potřeb klienta – v tomto případě v oblasti dopravy,” řekl Jack McMaster, prezident a výkonný ředitel společnosti KPNQwest. “I nadále se budeme snažit nabízet firmám, jak je například Hit Rail B. V., bezkonkurenční panevropské pokrytí a dostatečnou kapacitu pro uspokojení veškerých nároků na vysokorychlostní komunikaci.”

 

O řešení IP VPN společnosti KPNQwest

IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) společnosti KPNQwest je perspektivní síťové řešení, které umožňuje provoz širokého spektra podnikových aplikací a zároveň poskytuje další služby s přidanou hodnotou, včetně hlasových služeb IP Voice, a to prostřednictvím jednotné platformy. V současné době jej využívá více než 250 významných evropských společností. IP VPN nabízí bezpečnou konektivitu typu desktop-to-desktop za pomoci více než 350 vlastních uzlů (POP`s) v 19 zemích Evropy s bezproblémovým propojením k síti o délce 300 tisíc kilometrů ve Spojených státech a Asii a dalším pokrytím prostřednictvím 7 500 uzlů ve 150 zemích světa, a to za pomoci analogových linek, ISDN nebo mobilního spojení GSM.

Řešení IP VPN společnosti KPNQwest nabízí rychlost a flexibilitu nativního IP řešení, navíc s minimální úrovní zpoždění a maximálně možnou rozšiřitelností šířky pásma. V rámci řešení IP VPN je možno přenášet data až rychlostí 100 terabitů za sekundu a vzhledem k minimalizaci možných chyb s prakticky stoprocentní spolehlivostí. Samozřejmostí je nepřetržitá technická podpora (24/7) v místním jazyce, stejně jako monitoring sítě v reálném čase prostřednictvím vlastní technologie IP Vista.

 

O společnosti KPNQwest

KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb. Nabízí široké spektrum řešení pro operátory i podnikové sítě, hostovací služby a internetovou konektivitu v rámci 18 evropských zemí, kde disponuje vlastní sítí dlouhou 25 tisíc kilometrů. Tato panevropská infrastruktura je plynule napojena na rozlehlou globální síť společnosti Qwest o délce 300 000 km. Společnost provozuje vlastní síť EuroRingů, nejrychlejší a nejmodernější optickou páteřní infrastrukturu v Evropě, která spojuje 60 důležitých měst v Evropě; ve 14 z nich zahrnuje i velké metropolitní sítě. Součástí panevropské infrastruktury je rovněž 28 bezpečných hostovacích zařízení, tzv. CyberCenter. Společnost KPNQwest se stala držitelem prestižního ocenění Unified Communications International Award za rok 2001 za nejlepší datová centra v Evropě.

Další informace o společnosti KPNQwest najdete na adrese: www.kpnqwest.com.

 

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwest.cz/) a na portálu pro novináře www.PRnet.cz.

 

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Prokop Konopa, ExMise Public Relations, Táboritská 23, 130 87 Praha 3

tel.: (02) 670 92 550, fax: (02) 670 92 348, mobil: 0603 47 23 33

e-mail: konopa@exmise.cz

nebo

PhDr. Olga Vomáčková, KPNQwest Czechia, Gen. Janouška 902, 198 00 Praha 9

tel.: (02) 81 081 081, fax: (02) 81 081 082, mobil: O602 15 81 91

e-mail: olga.vomackova@kpnqwest.com

 

 

Váš názor Další článek: Tři servery Microsoftu hacknuty

Témata článku: , , ,