Společnost KPNQwest nabízí služby dalšího evropského mega-CyberCentra

KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, oficiálně zahájila provoz nového mega-CyberCentra v Paříži.
Společnost KPNQwest nabízí služby dalšího evropského mega-CyberCentra
Praha 15. března 2001 – KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, oficiálně zahájila provoz nového mega-CyberCentra v Paříži. Otevření pařížského centra zákazníkům je významným mezníkem ve snaze společnosti KPNQwest nabídnout evropskému obchodnímu sektoru do konce roku 2001 hostovací kapacity na ploše 40 000 m2 se zázemím virtuálně neomezené kapacity panevropské optické sítě EuroRingů. Byly zahájeny první instalace zákaznických řešení a systémů.

Francouzské mega-CyberCentrum, které je umístěno ve významném uzlu 20 tisíc kilometrů dlouhé panevropské optické sítě EuroRingů, je v pořadí druhým mega-CyberCentrem a celkově čtrnáctým ze všech Data- a CyberCenter společnosti KPNQwest, která jsou na evropském kontinentu v provozu. Data- a CyberCentra nyní nabízejí svoje služby v Bukurešti, Curychu, Helsinkách, Karlsruhe, Lisabonu, Londýně, Madridu, Oslu, Paříži, Praze, Tallinu a Vídni. V červenci minulého roku otevřela společnost KPNQwest první velké mega-CyberCentrum v Mnichově. V současné době se dokončuje další mega-CyberCentrum v Londýně, s jehož zprovozněním se počítá v polovině května.

Pařížské mega-CyberCentrum definuje nové průmyslové standardy v zajištění bezpečného prostředí pro hostování stěžejních podnikových aplikací a důležitých dat. Společnost KPNQwest chce umožnit zákazníkům podnikání prostřednictvím Internetu s dosud nevídanou úrovní spolehlivosti a bezpečnosti, a proto je CyberCentrum vybaveno řadou bezpečnostních prvků. Nepřetržitou službu a dokonalý monitoring prostřednictvím průmyslové televize doplňují identifikační osobní karty a biometrická skenovací technologie Palm Print. Prostředí uvnitř CyberCentra je řízeno špičkovým systémem HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning) a detekčními systémy monitorujícími přítomnost vlhkosti a kouře. Nebezpečí požáru nebo zkratu je eliminováno argonovým hasicím zařízením, pro zvládnutí případného výpadku energie je připraven plně redundantní systém UPS a výkonný dieselový generátor. Datový tok v CyberCentru i na páteřní síti je nepřetržitě monitorován hostovacím a síťovým operačním centrem, které využívá celou řadu špičkových softwarových produktů pro řízení služeb, přepínání a sledování problémů, stejně jako pro integritu dat a šifrovací procesy.

Plně zálohovaná konektivita je poskytována prostřednictvím dedikovaných přípojek k virtuálně nelimitované kapacitě sítě EuroRingů společnosti KPNQwest, která má více než 500 uzlů ve 13 zemích Evropy. Páteřní síť o délce 20 tisíc km spojuje 50 měst a má peeringové dohody (na první síťové vrstvě) s 243 sítěmi v Evropě a Severní Americe. Síť společnosti KPNQwest je navíc bezproblémově propojena s více než 40 tisíc km dlouhou IP-sítí a CyberCentry firmy Qwest ve Spojených státech. To vše umožňuje zákazníkům plně se věnovat elektronickým formám podnikání a poskytovat data i aplikace mnohem vyšší rychlostí, a to jak v rámci vlastní sítě, tak mimo ni.

Otevření pařížského mega-CyberCentra dovolí společnosti KPNQwest rozšířit pokrytí evropské obchodní sféry nabídkou hostovacích služeb a dalších produktů. Vedle špičkových služeb a hostování webových řešení zákazníků umožní společnost KPNQwest přechod k plnému využití možností poskytování aplikační infrastruktury, přesně tak, jak to bude v procesu rozvoje podnikání nezbytné. Kombinace těchto možností s dalšími síťovými službami, jako jsou například virtuální privátní sítě (IP VPN), dává společnosti KPNQwest možnost nabídnout unikátní řešení s mimořádnou hodnotou, a to jak výrobním a obchodním podnikům, tak poskytovatelům služeb.

“Naše mega-CyberCentrum je důraznou odpovědí na požadavky zákazníků týkající se bezpečnosti, škálovatelnosti a konektivity,” prohlásil Eric Joulie, výkonný ředitel společnosti KPNQwest France. “Otevření pařížského CyberCentra usnadní našim klientům přístup k nejnovějším službám a technologiím v oblasti hostování či aplikační infrastruktury.”

O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc km, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwest.cz/) a portálu pro novináře http://www.PRnet.cz.

Váš názor Další článek: Německá armáda a ministerstvo zahraničí zakazuje používání softwaru od Microsoftu

Témata článku: Londýn, Karlsruhe, Mega, Air France, Evropský zákazník, velké pokrytí, Oslo, UPS sledování, Madrid, Paříž, Největší nebezpečí, Subscriber, Francouzská společnost, Pařížská dohoda, Síťová IP, Síťová data


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF