Společnost KPN si vybrala jako partnera pro IP televizi firmu Siemens

Mnichov 22. června 2005 - Nizozemský telekomunikační operátor KPN si zvolil společnost Siemens jako partnera pro technologii televizního vysílání prostřednictvím internetového protokolu (IP). Tento výběr dále posiluje spolupráci mezi těmito dvěma subjekty poté, co si KPN na konci minulého roku firmu Siemens vybral jako strategického IP partnera pro svou oblast pevných sítí a mobilních telefonů. KPN plánuje zavedení digitální televize přes svou síť DSL ještě v tomto roce pod pracovním názvem „IP TV“.
Společnost KPN si vybrala jako partnera pro IP televizi firmu Siemens

Díky této smlouvě mohou KPN a Siemens do své stávající spolupráce v IP oblasti a nové generaci komunikačních služeb přidat i „televizi“. Na základě internetového protokolu (IP) se kdysi oddělené světy televize, telefonu a internetu ještě více sblíží. V budoucnu bude možné všechny tyto služby zaintegrovat a nabídnout v rámci jediného DSL připojení.

„Možnosti pro televizní sektor jsou v novém IP světě nezměrné. Televize se zásadně změní, budou k dispozici nové služby a diváci budou mít větší výběr a budou se moci aktivně účastnit. KPN plánuje hrát v tomto procesu důležitou roli, a proto je pro nás smlouva se společností Siemens v této oblasti důležitým krokem,“ řekl Eelco Blok, který  ve firmě KPN zodpovídá za strategii. „Skutečnost, že je společnost Siemens také naším partnerem pro další IP komunikační služby, zjednoduší integraci TV a komunikačních služeb v budoucnu.“

„Koncept IP TV je nedílnou součástí komplexní komunikace na bázi IP. Jsme potěšeni, že můžeme KPN podporovat ve spojení tradičně odlišných komunikačních světů ve prospěch zákazníka,“ sdělil Christian Unterberger, ředitel Pevných sítí společnosti Siemens, divize Komunikace.

Prostřednictvím bezdrátové sítě Digitenne již KPN v Nizozemí televizní služby poskytuje, a to pod názvem „Digitální televize KPN“. Díky novému řešení IP TV bude v průběhu roku možné dosavadní rozsah televizních služeb rozšířit.

KPN nabízí telekomunikační služby pro soukromý i firemní sektor. K základním aktivitám KPN patří telefonní a datové služby v pevných sítích v Nizozemí, mobilní telekomunikační služby v Německu, Nizozemí a Belgii a datové služby v západní Evropě. KPN je vedoucí společností v hlavních segmentech nizozemského telekomunikačního trhu a aktivně pracuje na zvyšování podílu na trzích IP a DSL. Prostřednictvím společností E-Plus v Německu a BASE v Belgii je KPN třetí na mobilních trzích těchto zemí.
K 31. březnu 2005 měla společnost KPN 7,4 milionu zákazníků na pevných telefonních linkách,
1,7 milionu internetových zákazníků v Nizozemí a 17,7 milionu mobilních zákazníků v Německu, Nizozemí a Belgii. Ke stejnému datu měla společnost KPN 30 453 zaměstnanců.

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací. Siemens je jediným subjektem na trhu, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio, od zařízení pro koncové uživatele po komplexní síťové infrastruktury pro podniky a operátory, včetně souvisejících služeb. Siemens, divize Komunikace, je předním světovým inovátorem v oblasti konvergovaných technologií, produktů a služeb pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2004 (skončil 30. září) měla tato divize se 60.000 zaměstnanci obrat kolem 18 miliard eur. Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.siemens.cz/com.

Váš názor Další článek: Nejpoužívanější připojení k internetu v českých domácnostech? Bezdrát!

Témata článku: Siemens, DSL, Divize, Jediná síť, Mobilní trh, Důležitá oblast


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky